[Başarılı Kurulum] Asus N551VW-FY273T | Sierra 10.12.6

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Tabi yardımcı olmaya çalışırım
Çoook Çoook Tşk.leer
Şuan Ekran Kartını İptal ve diğer yamaları yapmaya çalışıyorum
grep -l GFX0 *.dsl
DSDT.dsl
SSDT-0.dsl
SSDT-1.dsl
SSDT-12.dsl
SSDT-13.dsl
SSDT-2.dsl
SSDT-3.dsl
SSDT-4.dsl
çıkan sonuç
DSDT.dsl
- Rename _DSM methods to XDSM
- OS Check Fix (Windows 8) Buradaki amaç macOS u Windows gibi tanıtmak. Çünkü bazı cihazlar mesela sadece uygun Windows versiyonu varsa açılır. Sizin cihazınızda en yüksek Windows ne ise ona uygun yamalayabilirsiniz.
- Rename GFX0 to IGPU
Ekran kartı için bütün yamalarda ilk bunun uygulanması gerekir.
- Batarya vs için diğer yamaları uygulamayı unutmayın.

SSDT-0.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-1.dsl
- Rename GFX0 to IGPU
Bunu yapıp compile dediğimizde şu hatayı alıyoruz.
246, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_PACKAGE
Bu hatayı görünce yapacağımız yama şu
- [syn] Remove _PSS placeholders

SSDT-2.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-6.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-7.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-8.dsl
- Rename GFX0 to IGPU
Gördüğünüz gibi bu dosyada birden fazla isim değiştirme var. Muhtemelen bu dosyada diğer ekran kartı var aklımızda tutalım.

SSDT-9.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-10.dsl
- Rename B0D3 to HDAU grafik kartı ve ses ile alakalı yama. layout id 12 kullanır. Eğer ses layout için başka numara kullanıyorsanız bunu değiştirebilirsiniz.
- Rename GFX0 to IGPU
Gördüğünüz gibi bu dosyada birden fazla isim değiştirme var. Muhtemelen bu dosyada diğer ekran kartı var aklımızda tutalım.

SSDT-11.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-12.dsl

- Rename GFX0 to IGPU
Bu dosyayı compile etmyeye çalışınca 1324, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG hatası alıyoruz.
Bu hatayı alınca uygulayacağınız yama
[gfx0] Cleanup/Fix Errors (SSDT)

rehber de yazanlar ancak bende ssdt-6-7-8-9 yok ?????? kafam karıştı

bir hata mı var benim dosyalarda çıkartırken ne önerirsin

• Like
Tepkiler: mustachedocto

mustachedocto

PADAVAN
1 Haz 2017
146
60
101
Çoook Çoook Tşk.leer
Şuan Ekran Kartını İptal ve diğer yamaları yapmaya çalışıyorum
grep -l GFX0 *.dsl
DSDT.dsl
SSDT-0.dsl
SSDT-1.dsl
SSDT-12.dsl
SSDT-13.dsl
SSDT-2.dsl
SSDT-3.dsl
SSDT-4.dsl
çıkan sonuç
DSDT.dsl
- OS Check Fix (Windows 8) Buradaki amaç macOS u Windows gibi tanıtmak. Çünkü bazı cihazlar mesela sadece uygun Windows versiyonu varsa açılır. Sizin cihazınızda en yüksek Windows ne ise ona uygun yamalayabilirsiniz.
- Rename GFX0 to IGPU
Ekran kartı için bütün yamalarda ilk bunun uygulanması gerekir.
- Batarya vs için diğer yamaları uygulamayı unutmayın.

SSDT-0.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-1.dsl
- Rename GFX0 to IGPU
Bunu yapıp compile dediğimizde şu hatayı alıyoruz.
246, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_PACKAGE
Bu hatayı görünce yapacağımız yama şu
- [syn] Remove _PSS placeholders

SSDT-2.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-6.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-7.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-8.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-9.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-10.dsl
- Rename B0D3 to HDAU grafik kartı ve ses ile alakalı yama. layout id 12 kullanır. Eğer ses layout için başka numara kullanıyorsanız bunu değiştirebilirsiniz.
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-11.dsl
- Rename GFX0 to IGPU

SSDT-12.dsl

- Rename GFX0 to IGPU
Bu dosyayı compile etmyeye çalışınca 1324, 6126, syntax error, unexpected PARSEOP_NAMESEG hatası alıyoruz.
Bu hatayı alınca uygulayacağınız yama
[gfx0] Cleanup/Fix Errors (SSDT)

rehber de yazanlar ancak bende ssdt-6-7-8-9 yok ?????? kafam karıştı
Bu bir rehber bir bilgisayar üzerindeki DSDT SSDT ye göre düzenlemiş şekilde o rehberde 6-7-8-9 olabilir fakat senin DSDT SSDT çıktında olmayabilir. Bu normal bişey buradaki genel mantık GFX0 bulunan tüm SSDTler üzerine GFX0 to IGPU yaması yapman ve _INI dosyası üzerinden _OFF metodu çağırman genel mantık böyle diyeyim sana. Hani ozaman bana bir SSDT yaması atmıştın hatırladınmı? Bende benim için uygun olmayacağını söylemiştim :) BIOS sürümü bile DSDT ve SSDT çıktısı için bir fark yaratabiliyor

Umarım yardımcı olabilmişimdir

BootLoader
OpenCore 0.7.2
Laptop Modeli
MSI GF63 8RD
Anakart Modeli
HM370
İşlemci Modeli
I7 8750H (Coffe Lake)
Grafik Kartı
UHD 630 + 1050TI MaxQ
  • Like
Tepkiler: Mavisakal_tr

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Bu bir rehber bir bilgisayar üzerindeki DSDT SSDT ye göre düzenlemiş şekilde o rehberde 6-7-8-9 olabilir fakat senin DSDT SSDT çıktında olmayabilir. Bu normal bişey buradaki genel mantık GFX0 bulunan tüm SSDTler üzerine GFX0 to IGPU yaması yapman ve _INI dosyası üzerinden _OFF metodu çağırman genel mantık böyle diyeyim sana. Hani ozaman bana bir SSDT yaması atmıştın hatırladınmı? Bende benim için uygun olmayacağını söylemiştim :) BIOS sürümü bile DSDT ve SSDT çıktısı için bir fark yaratabiliyor

Umarım yardımcı olabilmişimdir
Anladım Çok Tşk.ler....
Birde ses yaması yaparken şuan kullandığım ıd girdim doğrumudur

mustachedocto

PADAVAN
1 Haz 2017
146
60
101
Anladım Çok Tşk.ler....
Birde ses yaması yaparken şuan kullandığım ıd girdim doğrumudur
Eğer yama yaparken benim sana yorumda belirttiğim yolu izliyorsan ID 3 kullanmalısın çünkü sana gönderdiğim ALC668 paketi ona göre ayarlı

BootLoader
OpenCore 0.7.2
Laptop Modeli
MSI GF63 8RD
Anakart Modeli
HM370
İşlemci Modeli
I7 8750H (Coffe Lake)
Grafik Kartı
UHD 630 + 1050TI MaxQ
  • Like

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
Eğer yama yaparken benim sana yorumda belirttiğim yolu izliyorsan ID 3 kullanmalısın çünkü sana gönderdiğim ALC668 paketi ona göre ayarlı
Çok Tşk.ler Hemen Düzeltiyim Ohalde

Bende Artık Hazır'ları Kendi Sistemime Uyarlamak Yerine Kendim kendi sistemime Uygun Yama Yapmayı Öğrenmeye Çalışıyorum İşallah Başarırım

Tekrar Tekrar Tşk.ler...

• Like
Tepkiler: mustachedocto

mustachedocto

PADAVAN
1 Haz 2017
146
60
101
Çok Tşk.ler Hemen Düzeltiyim Ohalde

Bende Artık Hazır'ları Kendi Sistemime Uyarlamak Yerine Kendim kendi sistemime Uygun Yama Yapmayı Öğrenmeye Çalışıyorum İşallah Başarırım

Tekrar Tekrar Tşk.ler...
En iyisini yapıyorsun :)

BootLoader
OpenCore 0.7.2
Laptop Modeli
MSI GF63 8RD
Anakart Modeli
HM370
İşlemci Modeli
I7 8750H (Coffe Lake)
Grafik Kartı
UHD 630 + 1050TI MaxQ
  • Like

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301
_INI VE Method.*_OFF Bunu Uygularken

Apple-MacBook-Pro:yama apple$ grep -l Method.*_OFF *.dsl

DSDT.dsl

SSDT-13.dsl

SSDT-3.dsl

Apple-MacBook-Pro:yama apple$ grep -l Method.*_INI *.dsl

DSDT.dsl

SSDT-13.dsl

SSDT-3.dsl

lütfen mustachedocto
Aynı Dosyalarda ancak değiştirmem gereken yerleri nasıl bulacağım anlamadım bu konuda ufak bir yardımda bulunabilirmisin çok sevinirim o aşamaya kadar geldim orada tıkandım

Yama İşi Tamamdır En Sonunda Hata Yaptığım Yeri Buldum Nvidia Ekran Kartı Kapatma Olayı Tamamdır.
montezuma Hocama Çoook Tşk.leer Muhteşem Rehberlere Emeği Geçen Herkese Tşk.leeer

Ediko

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
1,378
975
1,401
Yama İşi Tamamdır En Sonunda Hata Yaptığım Yeri Buldum Nvidia Ekran Kartı Kapatma Olayı Tamamdır.
montezuma Hocama Çoook Tşk.leer Muhteşem Rehberlere Emeği Geçen Herkese Tşk.leeer
Hata yapılan yer ve durumları burada paylaşırsanız diğerleri içinde faydalı olur. Teşekkür Ederim!

BootLoader
OpenCore 0.9.8 (Dev) / Sonoma
Laptop Modeli
Asus VivoBook x571li-bq377
İşlemci Modeli
Intel Core i7-10870H
Grafik Kartı
Intel(R) HD Graphics 630 & Nvidia Geforce 1650Ti
Ses Kartı Modeli
Realtek Alc 255 (Alc_ID:18)
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM4350 (BT BCM2045A0 Bluetooth 4.0)
Disk ve RAM
Crucial P5+ M2 1TB SSD - 16GB DDR4 2667 Mhz
  • Like

Mavisakal_tr

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
7 Tem 2017
539
353
301

maliturkcan

PADAVAN
27 Nis 2017
165
29
271
DSDT Dosyalarını Çıkartırsan ve yüklersen yamalamada 'da yardımcı olmaya çalışırım Ancak buradan değil yeni yardım konusu açman gerekir ki ve şuanna kadar yaptıklarını ayrıntılı belirtmen gerekir
gerçekten çok teşekkür ederim birkaç gün içinde denemeleri yapacağım çok sağolun

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler