ÇÖZÜLDÜ Dell 5548 Uzun Uyku Sonrası Ses sorunu.

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27
Merhabalar Dell 5548 cihazımda uzun zamandır uğraştığım halde çözemediğim uyku sonrası ses problemi var. Uyu uyan kısmında sıkıntı yok fakat uzun süreler uyuduktan sonra uyanınca ses çalışmıyor. Kulaklık tak çıkart yapınca normale dönüyor. Rehberlerin çoğunu denedim DSDT yamalama vs fakat çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Run me üzerinden aldığım dosyalar ektedir. Rica etsem güç yönetimini aktif edebilmiş miyim onuda bir kontrol edebilir miyiz ? Intel Power Gadget üzerinde normal gözüküyor.

Alc255 olarak geçiyor Alc3234

İndir Send Mac Book Pro zip

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27

S10soz_21

Moderator
DENEYİMLİ ÜYE
19 Haz 2017
2,155
396
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Codeccommander.kext i hangi konumda yüklü? Eğer EFI bölümünde ise S/K/E (S/L/E) yükleyip, nvram sıfırlama yapıp dene. Nvram sıfırlama ; Clover boot menüde iken f11 tuşuna basıp, nvram sıfırlama yap.

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27
Yamalı AppleHDA yerine AppleALC ya da VoodooHDA ile deneme yaptın mı? CodecCommender bu şekilde çalışabilir.
Deneme yapmamıştım dün orijinal AppleHDA ı geri yükleyip AppleAlc ile denemeye başladım. Bakalım nasıl bir sonuç verecek 2-3 güne kadar belli olur.

AppleAlc de aynı sıkıntıyı yaptı. Voodoohda deneyeceğim. Hdmi seste sıkıntı çıkartır mı ?

Edit: Bu sefer farklı olarak kulaklık tak çıkart yerine oturumu aç kapat yapınca düzeldi.