Mac Pro Trash Can 3d Printed

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27
Uzun zamandır güncelleme yapmıyordum. Yazıcı ile ilgili sıkıntıları çözdüm test baskısı aldım durum iyi. Termistör de yıpranmadan kaynaklı zaman zaman problem çıktığı için yeni termistör siparişi verdim onun gelmesini bekliyorum. Ek olarak 21*21 bir baskı alanı olmasına rağmen y ekseninin yapısından kaynaklı bu alanın 16,5 cm ilk kısmını kullanabiliyorum. Dış kabuk basımında bu sorun olacağı için kullanılabilir alan genişletmek için yeni parça tasarımları baskılarım olacak. Başka bir aksilik olmaması halinde bu hafta baskıya geçmeyi planlıyorum.

Cloudy

APPRENTICE
15 Mar 2019
15
5
0
22
Yazıcı satın almak isteyen arkadaşlara Prusa i3 MK3 öneririm, piyasada reprap tipi alabileceğiniz en iyi yazıcı. Elektrik kesintisinden kurtarma, oto kalibrasyon, optik filament sensörü gibi güzel özellikleri de var.

ABS basmak istiyorsanız yazıcı hazneleri satılıyor, onunla üzerini kapatıp güvenli baskı alabilirsiniz. Ayrıca hazne ısıyı tutacağından baskı kalitesi de artacaktır (katman çatlaklarını önler).

Son olarak, eğer güzel bir görünüm vermek istiyorsanız zımpara ve macun attıktan sonra akrilik boya ile parlak güzel bir görünüm verilebilir. Hatta ABS baskı alırsanız, soğutma fanı ile desteklenmiş bir aseton banyosu sonucunda mükemmel bir şey ortaya çıkacaktır.

Şu anda elimde yazıcı yok fakat olduğu zaman bu bahsettiklerimi deneyip paylaşacağım birde itx anakartım olmadığından içerisine bilgisayar toplayamayacağım için belki birisine hediye edebilirim.

baris_karaer

Moderator
18 Nis 2017
1,630
559
0
İstanbul
Yazıcı satın almak isteyen arkadaşlara Prusa i3 MK3 öneririm, piyasada reprap tipi alabileceğiniz en iyi yazıcı. Elektrik kesintisinden kurtarma, oto kalibrasyon, optik filament sensörü gibi güzel özellikleri de var.

ABS basmak istiyorsanız yazıcı hazneleri satılıyor, onunla üzerini kapatıp güvenli baskı alabilirsiniz. Ayrıca hazne ısıyı tutacağından baskı kalitesi de artacaktır (katman çatlaklarını önler).

Son olarak, eğer güzel bir görünüm vermek istiyorsanız zımpara ve macun attıktan sonra akrilik boya ile parlak güzel bir görünüm verilebilir. Hatta ABS baskı alırsanız, soğutma fanı ile desteklenmiş bir aseton banyosu sonucunda mükemmel bir şey ortaya çıkacaktır.

Şu anda elimde yazıcı yok fakat olduğu zaman bu bahsettiklerimi deneyip paylaşacağım birde itx anakartım olmadığından içerisine bilgisayar toplayamayacağım için belki birisine hediye edebilirim.
Çalışmaları hala merakla ve dört gözle beklemekteyim. Eminim ki harika bir iş ortaya çıkacaktır :)

mustafaokur

APPRENTICE
2 Ara 2016
79
47
0
35
Ankara
Selamlar.
Benimde uzun zamandır aklımda olan bir proje bu. Bir çok stl dosyasını inceledim fakat Apple tube’a çok benzemiyor. Yakından inceleme şansım olsa biraz daha boyutunu büyüterek tasarlayabilirim diye düşünüyorum. Gövde kısmı delikli sac bile yapılabilir aslında. Yalnızca itx anakart çok itici geliyor bana hem gereksiz pahalı hemde performans sıkıntıları var.

Son güncellemelerinizi merakla bekliyorum.

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27
Merhabalar uzun zamandır güncelleme giremiyorum o dönem yaşadığım teknik aksaklıkları tam çözdüm derken bazı sağlık problemleriyle uğraşmam gerekti. Umarım önümüzdeki 1-2 ay içerisinde tekrar ilgilenme imkanım olacak. Yalnız şöyle bir sıkıntım var ki mevcut sistemime Rx570 ekran kartı ekledim ki bunu o kasaya sığdırmam imkansız sanırım.

mustafaokur

APPRENTICE
2 Ara 2016
79
47
0
35
Ankara
Apple çöp kutusu çöp oldu. Yeni proyu tanıttılar. 1.5 tb RAM desteği + çift ekran kartı bağlanabilme özelliği 24 çekirdekli xeondan bahsediyorkar. Kasanın önden görünüşü rende gibi

baris_karaer

Moderator
18 Nis 2017
1,630
559
0
İstanbul
Yeni proyu tanıttılar.
Canlı olarak sunumu izledim ve yeni mac pro'yu tanıttıkları an, açıkçası çok mutlu oldum. Olması gerek kombinasyonu geri getirdiler ve 66MB Cache ile her şey olması gerektiği gibi..
Tek bir sorun var, o da fiyatının bize göre extrem derecede pahalı olması. Bkz; 6000$ + bizdeki vergiyle 100.000TL civarına denk geleceğini düşünüyorum. Az bile söylemiş olabilirim.
e Mac Pro alıp da New Cinema Display almamak olmaz tabii. 5K$'da onu hesaplasak, Hackintosh yolculuğuna devam :D

Yalnız; 3D Printer ile yeni mac pro kasasının dizaynı bence hayal değil. Hatta bizim çöp kutusu projesinden çok daha güzel olacaktır.
Gövde ve iç panelleri delikli sac değil de, 7000 serisi aliminyum kullanılırsa, hem daha etkili bir ısı yalıtımı sağlar hem de kaliteli bir görüntü verir.
Maliyet mi? Sadece malzemelere 750$ gideceği kanısındayım :D
ama hackintosh için değer.. :)

• Like
Tepkiler: montezuma

lifeisblood

PADAVAN
19 Ara 2017
155
19
221
27
Canlı olarak sunumu izledim ve yeni mac pro'yu tanıttıkları an, açıkçası çok mutlu oldum. Olması gerek kombinasyonu geri getirdiler ve 66MB Cache ile her şey olması gerektiği gibi..
Tek bir sorun var, o da fiyatının bize göre extrem derecede pahalı olması. Bkz; 6000$ + bizdeki vergiyle 100.000TL civarına denk geleceğini düşünüyorum. Az bile söylemiş olabilirim.
e Mac Pro alıp da New Cinema Display almamak olmaz tabii. 5K$'da onu hesaplasak, Hackintosh yolculuğuna devam :D

Yalnız; 3D Printer ile yeni mac pro kasasının dizaynı bence hayal değil. Hatta bizim çöp kutusu projesinden çok daha güzel olacaktır.
Gövde ve iç panelleri delikli sac değil de, 7000 serisi aliminyum kullanılırsa, hem daha etkili bir ısı yalıtımı sağlar hem de kaliteli bir görüntü verir.
Maliyet mi? Sadece malzemelere 750$ gideceği kanısındayım :D
ama hackintosh için değer.. :)
İyi dilekleriniz için teşekkürler. :)

Yeni rende kasasını çok beğenemedim açıkcası çöp kovası daha bir estetik duruyordu benim açımdan. ( Zevkler ve renkler tartışılmaz :D )

Türkiye şartlarında vergisiydi kur farkıydı derken hiç bir Apple ürünü mantıklı gelmiyor açıkcası. :D Mac fiyatının 3te1 ine iMessage hariç herşeyi çalışır hackintosh topluyorum. (Hala İmessage hariç diyorum evet. Ne masaüstünde ne laptopta iMessage çalıştıramadım beceremiyorum ben bu işi :D )

750 $ a sistem dahil toplarız bence sanayide yaptırsak o kadar gitmez 300-500 e yaparlar kasayı :D

mustafaokur

APPRENTICE
2 Ara 2016
79
47
0
35
Ankara
Walla ben g5 pronun sadece arkapanelini kendim çizip lazerde kestirdim. 250 lira falan verdim herhalde. 500e kılını kıpırdatmazlar alayı tok. Yeni mac proyu tasarlamak basit iş. Ama malzemeleri falan kesimi zorlar bayağı. Ben G5 mini modlama bakacağım biraz işlerim rahatlayınca.