Arama Sonuçları

 1. M

  Windows Efi Bölümü Oluşturma

  SSD'ye Macos harddiske de Windows kurmak istiyorum fakat bazı sorunlar yaşıyorum ve bu sorunların Windows efi dosyasının clover harddisk değil de SSD'de olmasından şüpheleniyorum. Yeni bir Windows kurulumu yapacağım fakat SSD çıkaramam o yüzden nasıl elle harddikte efi bölümü oluştururum?
 2. M

  Mojave Açılmıyor

  Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor fakat şöyle bir detay var eğer orta bir yere gelince yüklenme çizgisi ekran kararıp geri gelirse ve ses verirse arkasından açılıyor. Bunları yapmıyorsa açılmıyordu. Verbose olarak başlattım ve sorunlar sanırım kendini gösterdi. Yardımcı olmanızı bekliyorum.
 3. M

  ÇÖZÜLDÜ Parlaklık Tuşlarla Ayarlanamıyor

  Öncelikle hazır efi dosyası kullandığımı belirtmek isterim. İlk kurulumdan sonraki açılışta ekran parlaklığını f11 ve f12 ile ayarlayabiliyordum fakat şu an aktif değil. Ne yapmam gerekiyor pek anlamadım. Kullandığım efi dosyası şu.
 4. M

  Tp Link WN721N Destekleniyor mu?

  Elimde böyle bir adaptör var ve AR9271 çipsetli. Bu uyumlu bir çipset mi ? Ayrıca şöyle bir rehber var bu hala geçerli bir yöntem mi, uyumlu olmasa bile bu yöntemle kullanabilir miyim ?
 5. M

  Mojave Kuruluma Geçemiyorum

  Halihazırda High Sierra yüklü ve giriş yapabiliyorum fakat Mojave belleğimle boot edemiyorum. En son sürüm imaj yüklü, configden seçtim hd630'ü ama yarıya geldikten sonra engel işareti çıkıyor. Ayarlardan inject intel denedim, bulunan configler üzerinden oynama yaptım ama hala aynı. Usb'den...
 6. M

  [Başarılı Kurulum] Dell 7577 High Sierra

  Şu zamana gelene kadar çok uğraştım ama sonunda başarıya ulaştım sayılır. Bu forumdan bir arkadaştan zamanında aldığım EFİ dosyası ile çalışmayan birçok özellik (ses, mikrofon, parlaklık, en önemlisi usb portları)çalışır hale geldi. @bartuti Üstad diyeyim artık; yaptığı işlemler 10.13.4...
 7. M

  Farklı Disk Olmasına Rağmen 1 Tane Efi Var

  Bilgisayarda Mac OS ve Ubuntu kuruluydu farklı diskte. Windows kuruluyken bile ben sadece harddiskte Efi görebiliyordum, SSD bölümünde Efi yok. Harddiski sildim ve yeniden kurdum sonrasında SSD'yi sildim Windows kurdum, şimdilik. Fakat başlangıçta f12 de bile hala Ubuntu, MacOS ve Windows...
 8. M

  TL-WN721N Wi-Fi USB Adaptör Hackintosh Uyumu

  Elimde Tp Link'in TL-WN721N usb adaptörü var. Bu Mac için uyumlu mu veya ne kurmam gerekiyor çalışması için ?
 9. M

  Diske Yeniden MacOS Kurarken EFI Silinmeli mi?

  Ben format atarken, diskin sadece sistemi içeren bölümünü siliyorum. EFI hiç silinmiyor ama. EFI içinde oluşan Apple klasörü her imajda değişkenlik gösteriyor mu? Ayrıca eğer EFI silinecekse nasıl silmeliyim?
 10. M

  USB Portları Çalıştıramıyorum

  High Sierra 10.13.3 ve 10.13.4 imajlarında usbinjectall kexti ile çalıştıramadım. 10.13.4 sürümünde ayrıca multibeast yöntemini de denedim. Hiçbir portu tanımıyor, usb 2.0 portu da hiç yok hepsi usb 3. Nasıl çalıştırabilirim, dsdt düzenleyerek mi?
 11. M

  AppleALC Farklı Smbios'larda Çalışmama

  Arkadaşlar AppleAlc'yi denedim L/E kurunca ve id13 girince ses ikonu volume ayarı geldi ama video müzik çalmıyor 0 da hep. İmajdaki default hd630 plistini (air 6.2) yükleyince ses ayarı falan var ama video müzik 0 da hep. Fakat usb çalışıyor. Ayrıca birebir uyumlu işlemci olan Macbook pro 14.3...
 12. M

  Hackintosh Kurulum USB'si Oluşturmak

  Apple store'dan indirdiğim macos high sierra sürümünü nasıl usbye yazarım? Hfs'yi nasıl seçerim? Dikkat edilmesi gerekenler neler?
 13. M

  UsbİnjectAll Kexti Nasıl Kurulur?

  SMBIOS'u macbook 14.3 yaptığımdan beri usb çalışmıyor kexti buldum fakat yükleyemedim, daha doğrusu işe yaramadı. En son sürümü de denemiştim ama yine olmadı. Yardım edebilir misiniz?
 14. M

  SMBIOS Seçimi

  MacBook Pro 14.3 seçtim 7700hq içerdiği için. Aynı cpu içermesine rağmen ekran kartı olarak farklı bir şey görüyor. Bunu düzeltmem mi gerekiyor yoksa formaliteden bilgi mi bu ? Ayrıca Macbook'ta kullanılan 7700hq ile bilgisayarımda kullanılan 7700hq aynı ayarlarda mı oluyor ?
 15. M

  ÇÖZÜLDÜ Dell 7577 | High Sierra ALC256 Tanıtmak

  Efi mount ettim apple klasörünü silmedim yanına boot ve cloverı attım. Buradaki kextlerden usb injectall(usb çalışmıyor) ve applealc kurdum. Kurulum notlarında tercih edilme sebebi olarak başlangıçta bile çalıştığı için, sisteme entegre olduğu için yazıyordu fakat layout id 56 Dell...
 16. M

  Laptop Config Seçerken Spoof Ne İşe Yarar

  Laptop kurulumundan önce config.plist seçerken hd630.plist ve hd630spoof.plist diye bir şey var ben normalini koydum ama diğeri ne işe yarıyor bilen var mı?
 17. M

  ÇÖZÜLDÜ Dell 7577 Kurulumu Sonrası Sürücü Kurulumu

  Yaklaşık 3 gündür High Sierra son sürümünü yükledikten sonra araştırma yapıyorum. Çalışmayan fonksiyonları tespit ettim; ses(alc256), ekran parlaklık ayarı, batarya göstergesi, uykuya girmeme sorunu, kapağı kapatınca ekranın kapanmaması. Dell 7567 rehberindeki kextler 7577 için de geçerli mi...
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler