Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

10.11 ve Sonrası için Intel HD4200/HD4400/HD4600/HD5600 Tanıtmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 31 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Intel_Logo.png

OS X bir çok Intel Grafik modelini desteklemektedir. Ancak Hackintosh kurulumda bazı modeller ne yazık ki direk olarak tanınmamaktadır. Bu rehberde sizlere bu gibi durumlarda Intel HD grafik kartınızı 10.11 ve sonrası için nasıl tanıtacağınızı anlatacağım.

1. ADIM: Aygıt Kimliği Girin

Haswell HD4200/HD4400/HD4600 için;

• Bu model için aygıt kimliği olarak Config.plist içinde şu değerleri girin.
      config.plist/Devices/FakeID/IntelGFX=0x04128086
    Broadwell HD5600 için (Sadece 10.11.0 / 10.11.1 )
    • Bu model için aygıt kimliği olarak Config.plist içinde şu değerleri girin.
      config.plist/Devices/FakeID/IntelGFX=016268086
    2.ADIM: FakePCIID Kurun.

Haswell grafik hızlandırıcı kext (AppleIntelHD5000Graphics.kext) bilinen değerler kümesine karşı PCI Aygıt Kimliklerini denetler. HD4200 / HD4400 / HD4600 (mobil) değerler, bu kontrolde uyumlu değildir. Bu kextin bizim aygıt kimliğimizi tanımasını sağlamak için sahte bir Aygıt kimliği göstermemiz gerekiyor. Bunun için FakePCIID kexts yüklememiz gerekir.

1. Güncel FakePCIID indirin (aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz):
      RehabMan / OS-X-Fake-PCI-ID / Downloads — Bitbucket
    2. İndirdiğiniz dosya içerisinde ki "Release" klasörünü açın.
    3. Bu klasör içinden FakePCIID.kext ve FakePCIID_Intel_HD_Graphics.kext'lerini KCPM Utility Pro ile kurun.
      KCPM Utility (Gelişmiş Kext Kurma Uygulaması) | osxinfo
    4. Ardından yine aynı program ile "Rebuild Cache" seçeneği ile önbellek dosyalarını temizleyin.
    5. Sistemi yeniden başlatın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 31 Ocak 2017
    Son düzenleme: 1 Mayıs 2017
  2. hocam birinci adımdaki config dosyasını oluşturduktan sonra ne yapmamız gerekiyor ? tekrar Efi'ye atıp kurulum mu yapmak gerek ?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Hayır. Bu düzenlemeleri sistemi başlattığın config.plist dosyanda yapacaksın. Elbette config dosyanı EFI / Clover içinden dışarıya alıp düzenlediysen, bunu tekrar sistemi başlattığın EFI / CLOVER içine koymalısın.

4. ben monster abra a7 v5.1 kullanıyorum intel 4600 için bu adımları uygulamam gerekiyor değilmi

5. Evet.

6. Teşekkürler

7. Eğer USB üzerinden boot ediyorsak sonuç almamız adına USB'ye de mi aynı işlemi uygulayacağız hocam.

8. Evet.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

syntaxturk bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...