ÇÖZÜLDÜ 10.12.6 Çok Yavaş ve Grafik Kartı Sorunu

Riverside

APPRENTICE
10 Ocak 2019
11
3
21
31
Arkadaşlar herkese selamlar. Sistemi kurdum ama sistem aşırı yavaş çalışıyor ve grafik kartını görmesine ragmen 3 MB veya 0 MB yazıyor boyutunda. Max Cozunurluk 1024-768. Araştırdım forumu ama çıkış yolu bulamadım. Web driver yükledim yine görmedi. Yardımlarınızı rica ediyorum. Sevgiler

sistemim: 3.6 GHZ Quad Core İntel Xeon
24 GB Ram
MSI GTX 670

Bir de benim asıl niyetim 10.11 kurmaktı ama onun imaj dosyasını bulamadım. O konuda yardımcı olacak olan olursa cok memnun olurum.
buarada about this Mac yaptığımda cihazım masaüstü olmasına ragmen 13 MacBook Pro olarak goruyor. bu bir sorun teşkil eder mi ?

Son düzenleme:

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Öncelikle config dosyasını, clover configrator ile aç. Smbios kimliğini nvidia ekran kartı bulunan macpro ve iMac smbiosu ile değiştir. Daha sonra ise boot komutlarında nv-disable=1 komutu girili ise, bu komutu kaldır. Ve nvda_drv=1 komutunu ekleyip, System parameters bölümünde use nvidia web tikini işaretleyip dene. Olmaz ise bu araçla sürümüne uygun nvidia web driver kurulumu yap.
Eğer nvidia web driver otomatik olarak başlamıyorsa bu konuyu incele.

Riverside

APPRENTICE
10 Ocak 2019
11
3
21
31
Öncelikle config dosyasını, clover configrator ile aç. Smbios kimliğini nvidia ekran kartı bulunan macpro ve iMac smbiosu ile değiştir. Daha sonra ise boot komutlarında nv-disable=1 komutu girili ise, bu komutu kaldır. Ve nvda_drv=1 komutunu ekleyip, System parameters bölümünde use nvidia web tikini işaretleyip dene. Olmaz ise bu araçla sürümüne uygun nvidia web driver kurulumu yap.
Eğer nvidia web driver otomatik olarak başlamıyorsa bu konuyu incele.
Hocam.selamlar ve tesekkurler.
Bu dediklerinizin hepsini yaptim onceden biraz arastirip, driver kurdum basarili oldu bu sefer boot ederken siyah ekrana dusuyor. Ancak inject nvidialari kaldirirsam sistem aciliyor ama bu sefer de ekran kartini gormuyor.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Eğer VGA portu kullanıyorsan desteklenmiyor. Hdmi yada dvi portlarını kullanman gerekiyor. Öncelikle bios ayarlarında harici grafik kartını öntanımlı olarak ayarla. Olmaz ise bu konuları incele.

Riverside

APPRENTICE
10 Ocak 2019
11
3
21
31
Anakartimda vga zaten yok. Onun disinda direkt hdmi kablo ile calistiriyorum. 2 kablo degistirdim ikiside ayni. Acaba ekran kartim eski oldugu icin uyumsuzluk problemi olabilir mi?

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Hdmi kablosu anakartaki portamı takıyorsun yada ekran kartının portuna mı? Eğer anakart portuna takıkı ise gxt670 ekran kartının portuna takmalısın. Ek olarak bu konuyu inceleyebilirsin.

Riverside

APPRENTICE
10 Ocak 2019
11
3
21
31
Eğer VGA portu kullanıyorsan desteklenmiyor. Hdmi yada dvi portlarını kullanman gerekiyor. Öncelikle bios ayarlarında harici grafik kartını öntanımlı olarak ayarla. Olmaz ise bu konuları incele.
Merhabalar,
Siyah ekran hatası konusu ile sorunum ÇÖZÜLDÜ.

Ancak sistemdeki yavaş çalışma hala devam ediyor. SSD olarak Samsung Evo 860 kullanmaktayım. Çok basit bir kopyalama yapmam 5 dakikamı alıyor.

Buarada EFI bölüntüm ve config.plist dosyam hala USB üzerinden çalışıyor. Bununla ilgili forumdaki konu başlıklarını yanlış takip ediyorum sanırım. Son kez bu konu ile ilgili yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sevgiler.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,246
410
1,851
28
Diyarbakır/Amed
Ancak sistemdeki yavaş çalışma hala devam ediyor. SSD olarak Samsung Evo 860 kullanmaktayım. Çok basit bir kopyalama yapmam 5 dakikamı alıyor.
SSD trim yamasını yapıp dene. Config dosyanı CLover Configurator güncel sürümü ile aç. Kernel and Kext Patches içinde "List Of Patches" göreceksin. Burada "Enable Trim for SSD" yamasını uygularsan, güncelleme sonrası bile trim aktif olur.
Buarada EFI bölüntüm ve config.plist dosyam hala USB üzerinden çalışıyor. Bununla ilgili forumdaki konu başlıklarını yanlış takip ediyorum sanırım. Son kez bu konu ile ilgili yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sevgiler.