10.15 Catalina Final Sürüm Yayınlandı

Şu dakika itibarı ile macOS Catelina final sürüm yayınlanmıştır. Herkese hayırlı hackintosh'lar.
Ekran Resmi 2019-10-07 20.29.02.png

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
2,964
661
2,351
macOS Mojave kullananlar sistem tercihlerinden yazılım güncelleme (apfs kullananlar) ile direkt geçiş yapabilirler. Daha eski sürüml kullananlar ise donanımları uygun ise mac app ile yükleyiciyi indirip sistemlerini güncelleyebilir.

• Like
Tepkiler: metehan66

metehan66

PADAVAN
13 Ocak 2017
189
5
221
macOS Mojave kullananlar sistem tercihlerinden yazılım güncelleme (apfs kullananlar) ile direkt geçiş yapabilirler. Daha eski sürüml kullananlar ise donanımları uygun ise mac app ile yükleyiciyi indirip sistemlerini güncelleyebilir.
Sistem tercihlerinden başarıyla güncellemeyi yaptım. Teşekkürler KaoS

• Like
Tepkiler: KaoS

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
571
310
251
Sistem tercihleri Yazılım Güncellemeden başarıyla güncellemeyi yaptım. Güncelleme sonrası sistem build numarası (19A583)

• Like
Tepkiler: KaoS

1fobofobi

APPRENTICE
17 Ağu 2019
63
6
21
Hocam sistem tercihlerinden indiriyor fakat yeniden başlatmıyor sistemi. Sonuç olarak güncelleyemiyorum

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
2,964
661
2,351
RX570 ve Adobe programları sorunsuz çalışıyor mu? Cevap için teşekkürler.
Rx570 sorunsuz çalışmakta, Adobe serisi kullanmadığım için net cevap verememekteyim fakat kullanan kişilerden herhangi bir sorun geri dönüşü almadım.
Hocam sistem tercihlerinden indiriyor fakat yeniden başlatmıyor sistemi. Sonuç olarak güncelleyemiyorum
Sistem bilgilerin nedir ? Sistemin APFS formatında mı? Gelen yükleme ekranında herhangi bir hata veriyor mu ?

• Like
Tepkiler: selverin

Mucuks

APPRENTICE
7 Eki 2019
6
0
1
Ben mojave 10.4.6 kurduktan sonra ssitem güncellemesinden catalinayı indirdim yeniden başlattı ve kurdu sanırım sonrasında yeniden kapanıp açıldığında pc şifre girme ekranına geldi şifremi girdim entere bastım masaüstüne gelmedi o anda donup kalıyor her seferinde ne yapmam lazım bana yardımcı olur musunuz?
Montezuma özellikle sizden yardım istiyorum...

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
19,656
4,675
4,401
Ben mojave 10.4.6 kurduktan sonra ssitem güncellemesinden catalinayı indirdim yeniden başlattı ve kurdu sanırım sonrasında yeniden kapanıp açıldığında pc şifre girme ekranına geldi şifremi girdim entere bastım masaüstüne gelmedi o anda donup kalıyor her seferinde ne yapmam lazım bana yardımcı olur musunuz?
Montezuma özellikle sizden yardım istiyorum...
MOjave kurulumunu nasıl yaptın? Hangi dosyaları kullanıyorsun? Sistem bilgilerin nedir? Sadece kuramadım, yardım edin demek ne kadar açıklayıcı?

Mucuks

APPRENTICE
7 Eki 2019
6
0
1
Efendim sizinle en baştan bu monster laptopuma dün çıkan son sürüm catalina kurulumu yapmak istiyorum. Mojaveden sonra catalina hata verdiği için temiz en baştan catalina kuracağım. İsterseniz numaramı vereyim isterseniz face vb ama yardımınıza ihtiyacım var. @montezuma

Sistemim:
Intel® Skylake Core™ i7-6700HQ 4C/8T; 6MB l3; 8GT/s; 2.6GHz > 3.5GHz; 45W; 14NM.
Intel® HM170 Express chipset.
4 GB GDDR5 NVIDIA® GeForce® GTX950M 128-BIT DX12.
17.3" full HD 1920x1080 mat LED ekran.
16 GB (2x8GB) DDR4l 1.2V 2133MHz sodımm.
240GB M.2 SATA SSD (okuma: 540 MB/s - yazma: 490 MB/s)
1TB Seagate ST1000LM035 HDD SATA-3 7mm 128MB.
Intel® Dual band Wireless-ac 3165,1x1 ac + BT M.2 2230.