1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

4K monitörlerde Night Shift Aktif Etmek

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 5 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 1507880897054_b_C49HG90_001_Front_Black copy.jpg
    Geçenlerde yeni aldığım geniş ekran monitörde Night Shift aktif olmadığını gördüm. Zira 4K üzeri bazı monitörler macOS tarafından TV olarak algılandığı için Night Shift özelliği aktif olmamakta. Bunun sebebi bu gibi monitörlerin macOS içinde monitör profilleri içinde native olarak desteklenmemesi. Bunu düzeltmek için aşağıdaki adımları takip ederek desteklenmeyen monitörü bir AppleDisplay gibi göstererek Night Shift aktif edebilirsiniz.

Gerekenler.
    ADIMLAR
    1. İlk olarak DarwinDumper çalıştırın.
      AppIcon.png
    2. Gelen ekranda:
      1. Sol kolondan "Deselect All" seçerek bütün seçenekleri iptal edin.
      2. Seçim ekranında EDID seçin.
      3. Sol kolonda Run Tıklayarak Masaüstünde EDID dosyalarının çıkartılmasını sağlayın.
        1.png
    3. Şimdi FixEDID çalıştırın.
      FixEDID.png
    4. Uygulama açıldıktan sonra "OpenEDID Binary File" tıklayın.
      2.png
    5. Açılan pencerede masaüstünde oluşturulan "DurwinDump.." klasörü içinden EDID.bin dosyasını seçin ve Open tıklayın.
      3.png
    6. Bundan sonra "Make" seçeceğine tıklayın.
      4.png
    7. İşlem tamamlandıktan sonra masaüstünde "DisplayMergeNub.kext" oluştuğunu göreceksiniz.
      kext copy.png
    8. KCPM Kext Yükleme aracını kullanarak bu kexti Library / Extensions içine kurun.
      5.png
    9. Bu işlemden sonra yine KCPM ile Rebuild Cache yapın ve Sistemi yeniden başlatın.
      Screen Shot 2018-07-05 at 10.41.33.png
    10. Sistem yeniden başladıktan sonra Sistem Ayarları / Ekran / Night Shift aktif olup olmadığını kontrol edin.
    6.png
    montezuma® 2018

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 5 Temmuz 2018
    Son düzenleme: 6 Temmuz 2018
  2. Monitörünüz hayırlı olsun hocam ;)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  3. Teşekkür ederim. :)

4. Hayırlı olsun, güle güle kullanın =)

Konu ile tam olarak alakalı değil ancak bir sorunum var.
    Sistemime bir 4K monitor ve LG 1080p TV bağlı.
    Windows'da ki gibi sadece bir ekrana görüntü vermesinin ayarını bulamadım.
    Aynı anda sürekli iki ekran çalışıyor. Bunun bir ayarı var mıdır ?

İsterseniz başka konu da açabilirim.

İyi forumlar.

5. Bildiğim kadarı ile yok. Kullanmadığın monitörü kapatmak tek çözüm gibi duruyor.

6. Anlıyorum, teşekkürler.

7. Darwindumper Mojavede çalışmıyor. Çözümü nedir?

8. Uygulamayı Uygulamalar içine taşı ve sağ klik / Open dersen açılır.

9. Üstad Run sekmesi inaktif o sebeple çalışmıyor dedim.

10. Run değil, open tıklayacaksın. Bende Mojave kullanıyorum ve sorunsuz açılıyor bu şekilde.

Yükleniyor...
Yükleniyor...