Acer Aspire 5741G macOS High Sierra 10.9.6 kurulum sırasında hata

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
Acer Aspire 5741G
Core i5 2. Nesil
HD4000
NVIDIA GT 610M
8 GB RAM
120GB SSD
bu hatayı alıyorum -x -v komutlarını denedım yıne aynı acıl yardım edermısınız
eskı surumlerıde denedım aynı bukelemun boot lodurda kuruyor f12 ıle usbyı sectıkten sonra 1 e basıp gırdıgımız bukalemunda gırıyor fakat bunda kurulamıyor acıl yardım
acıl yardım arkadslar

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,481
4,423
4,401
İlk olarak High Sierra 10.9.6 diye bir sürüm yok. Sen hangi sürümü kurmaya çalışıyorsun? 10.9.6 Mavericks'tir.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,481
4,423
4,401
Tamam High Sierra, peki sorun nedir? Aldığın hatayı neden paylaşmıyorsun? Ayrıca Bukelemun dediğin anda bizim imajı kullanmadığında ortaya çıkıyor.

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
sızın ımajda da aynı hatayı alıyorum sıyah ekran sonra 10 dk sonra bu hata cıkıyor
end random seed
nıvıdıa ekran kartını devreye sokuyorum yıne aynı devre dısı bırakıyorum yıne aynı
OsxAptioFixDrv-64.efi bu dosyayı ındırdım flahın ıcındekı efı klasorundekı dosya ıle degıstırdım hala end random seed hatası devam edıyor
ustam bana bu pc leptop ıcın kullanabılecegım ayarlanmıs bır ımaj verebılırmısın
MASTER YODA
MacOS Mojave 10.14.6 bu ımajda da hata alıyorum aynı hatayı

Son düzenleme:

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,538
344
851
35
Birincisi senin bulunduğun o ekran internete bağlı olmayan bir ekran ve Team Viewer yada benzer bir uygulama ile o ekrana müdahale edilemez.
İkincisi özel yardım taleplerini kabul etmiyoruz. (Forumda özel yardım diye birşey yok)
Üçüncüsü verdiğim linkteki işlemleri en hızlı şekilde yapsan 20 dk sürer sen 6. dakika sonuç aynı dedin bu aşırı ilginç.

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
ıkı gundur denıyorum zaten o verdıklerının 5 tanesının ucunu ben ındırmstım denedım 2 sınıde denedım olmadı
elma logosundan hemen sonra o hatayı verıyor

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,538
344
851
35
Şöyle bir yol izleyelim.
Cihazınızın içerisinde bulunan SSD ve HDD varsa çıkarın.
Cihazınızda 2 adet ram varsa çıkarın 1 ram ile çalışsın cihaz ve kurulum USB ile kurulum yapmaya çalışalım.
Aldığınız hatanın verdiğim dosyalardan başka dosya ile alakalı olma durumu yok. Ya cihazınızda donanımsal bir problem var bu genelde ram yada hdd olabiliyor yada kulllanmış olduğunuz USB cihaz ve USB veri yolu ile alakalı bir sorun bulunmakta.
USB 2.0 cihaz ve USB 2.0 veri yolu kullanmak zorundasınız.

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
tam ustam cok tsk ederım sımdı denıyorum bırde yanlıs anlamayın baska yerde buldugum bır ımajı kullanıyordum onu da bır hafta dır kullanıyordum onuda aynı clower ıle yuklemeye calıstım hep hata verıyordu sonra baska bır yerden bukalemun bood loduru kurdum sorunsuz kurdu acaba bu kullandıgım clower da mı bır sıkıntı var yanı kac tanesını denedım klower hepsınde hata verdı bun ozel bır ayarı felan mı var ekran kartlarım desteklıyormu benım ıntel hd3000 nvidia gt 610m

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,538
344
851
35
@yyusuf1992 işin açıkçasını söyleyeyim mi darılma kızma bana ama aramıza bir tercüman tutmamız lazım.
İşin şakası bir yana bukelemun dediğin bootloader güncelliğini yitirmiş Chammelon bootloader ve bir çok konuda eksik kalıyor sorunlar teşkil ediyor.
Gel sen beni dinle şöyle yapalım, en iyisi önce elindeki ne var ne yok tüm imajları sil. Ardından siteden taptaze fırından yeni çıkmış High Sierra imajını indir (Mojave boşa indirme kursanda ekran kartın çalışmayacak Mojave için HD3000 desteği yok. Harici ekran kartın zaten macOS üzerinde çalışmaz) High sierra kurulum imajını indirdikten sonra windows üzerinde dahi olsan ETCHER programı ile yazdır ve kuruluma başla. Hata olan yer olursa yaz sabaha kadar ben ayakta ve burdayım yardımcı olacağım sana.

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
hıgh sierra programını ıkı gun once sızın sıteden ındırdım zaten 10.13.6 abı sımdı baslan baslayalım allah rızası ıcın kafayı yıyecem ıkı gundur trıbe soktu ınada da bındı bu ıs ıllakı olacak bu mac os olana kadar ugrasacam sımdı ben flash format atıyorum tekrar win32 disk imegar ıle yazıyorum ne yapım bastan soyle bana daha hızlı yardımcı olabılmen ıcın ıstersen tl numarsı verım

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
pekı sorun olmazsa face yada ırtıbat versem en azından daha hızlı ve akıcı yardımcı olursun abı

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,538
344
851
35
Daha önce de belirttiğim gibi özel destek talebi kabul etmiyorum. Merak etme burdan da yardımımım özel destekten farkı yok.

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
tam tsk ederım dosya ınmek uzere ınsın yazayım ben sana donecegım hemen
program ındı rar da mı yazayım rardan çıkarıptamı
@KaoS ordamısın

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,481
4,423
4,401
program ındı rar da mı yazayım rardan çıkarıptamı
Bir zahmet rehberi takip et. Bunun için de bize sorma;

• Like
Tepkiler: KaoS

yyusuf1992

APPRENTICE
6 Eyl 2019
37
1
21
siyah ekranda kalıyor. Sonra en stte sadece bu işaret gelıyor: _ . Confic olarak Clover'ın içine flasha INtel HD3000 koydum yine aynı. Orada mısınız ustalarım?

Moderatörün son düzenlenenleri:

KaoS

YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,538
344
851
35
_ işareti geldikten sonra clover menü hiçbir şekilde gelmiyor ise bios ayarlarında bir hata var demektir.