Acer Aspire S3 391 OSX Mojave Başarılı Kurulum

Dexter61

PADAVAN
6 Ocak 2017
150
95
0
23
Sistem Özellikleri
CPU: İntel Core i3 3217U
Ram: 4GB DDR3 1600MHZ
GPU: İntel HD4000
Depolama: 500GB HDD
Wifi+Bluetooth: Atheros AR9462

BIOS Ayarları
  • Secure Boot: DisableD
Çalışanlar: Bluetooth da dahil olmak üzere her şey ve wifi kartını değiştirmeye gerek kalmadan native bir şekilde çalışan wifi.

Öncelikle sitede yer alan imaj ile kurulum yapıyoruz. UEFI bir şekilde. Kurulum yapıldıktan sonra gerekli talimatları uygulayıp Clover bootloader kurulumu yapıyoruz. Bunları yaptıkan sonra vereceğim bağlantıda gerekli tüm dosyaların olduğu klasörde ki DSDT.aml dosyasını Clover/ACPI/Patch adlı klasörün içine kopyalıyoruz, aynı şekilde Clover klasöründe ki config dosyasıyla benim kendi yapılandırılmış olan config dosyasını değiştiriyorsunuz. Bunlarıda başarılı bir şekilde yaptıktan sonra gelelim sistem için gerekli olan kextleri yüklemeye.
Kextlere değinmeden önce eğer aktif bir güç yönetimi istiyorsak sitede ki SSDT oluşturma adımlarını takip ederek kendimize bir SSDT oluşturabiliyoruz, oluşturulan SSDT'yi yine patch dosyasının içine atıp sistemi yeniden başlatıyoruz detaylar OSXINFO'da var.

Kulandığım kextlere gelecek olursak;

Wifi için; RehabMan / ATH9KFixup — Bitbucket
Touchpad için; ELAN, FocalTech and Synaptics (Smart Touchpad) Driver (Mac OS X) - Smart Touchpad - OSXLatitude.com yine S/L/E adlı yola kopyalanacak.
Bluetooth; Çok garip bir şekilde mojave native destek sunuyor, çoğu sistemde aktif edilmekte en zorlanılan şeylerden biridir.
Audio; Kurulum için gerekli olan dosyaların içerisinde yer alan AppleHDA adlı kext'i S/L/E konumuna kopyalıyoruz ve bu kadar.
Backlight için; RehabMan / AppleBacklightFixup — Bitbucket
Camera; USBinject adlı kext S/L/E kısmına kopyalıyoruz.
SM Bios: Macbook Air 5,2 olarak ayarlanacak bu önemli.
Ekran Kartı: Yine kurulumda yer alan . HD4000 için olan config'i Clover klasörüne kopyalıyoruz ama ben zaten kendi config dosyamı paylaşacağım için gereksiz.
Battery; RehabMan / OS-X-ACPI-Battery-Driver — Bitbucket
DSDT patch konusuna girmiyorum kendim zaten bu model için patchledim ve paylaşacağım
Her şey bu kadar kurulum gayet basit eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız sormaktan çekinmeyin gerek ben gerek burada ki arkadaşlar yardım etmekten memnun oluruz. Cihaz zaten Hackintosh ile %100 uyumlu tam bir macbook air çakması denebilir :) bana sorulacak olursa ultrabook olarak OSX uyumlu alınabilecek en iyi cihazlardan biri sadece birazcık eskidi :)
İyi şanslar.

Kurulum için gerekli olan dosyalar;
BjZboaM5tvJa13EaepBeQu3y2q6U0Btw.png

BjZboaM5tvJa13EaepBeQu3y2q6U0Btw.png

newtontr

APPRENTICE
17 Tem 2018
9
1
21
49
Camera; USBinject dosyasını nerden indirebilirim. Paylaştığınız dosyaların içind yok

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Camera; USBinject dosyasını nerden indirebilirim. Paylaştığınız dosyaların içind yok
Kamera içine bir dosya bulamazsın. Kamera ya native çalışır ya da çalışmaz. Ya da Kameranın bağlı olduğu USB tanınırsa kamera çalışır.

newtontr

APPRENTICE
17 Tem 2018
9
1
21
49
Kamera içine bir dosya bulamazsın. Kamera ya native çalışır ya da çalışmaz. Ya da Kameranın bağlı olduğu USB tanınırsa kamera çalışır.
Camera; USBinject adlı kext S/L/E kısmına kopyalıyoruz.
Diye yazmissiniz rehberde onun icin icin sormustum. İlginiz icin tesekkurler

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Diye yazmissiniz rehberde onun icin icin sormustum. İlginiz icin tesekkurler
Ben yazmadım. Konu sahibi yazmış. Eğer o şekilde tanıttıysa senin de bu yöntemi kullanıp tanıtamaman için bir neden yok. Tabii aynı donanıma sahip olmak koşuluyla.

newtontr

APPRENTICE
17 Tem 2018
9
1
21
49
Kusura bakmayin dikkatimden kacmis. Donanimim birebir ayni. Deniyorum basarili kurulumu yapinca yazarim

version

APPRENTICE
16 Haz 2019
2
0
1
Merhaba, bu konu dikkatimi çektiği için kayıt oldum, gayet güzel bir rehber olmuş ancak dosyalar nerede? kext ler dışında indirilecek bir bağlantı gözükmüyor.