Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Acer E5-571G Pil tanımlama

'High Sierra' forumunda real tarafından 16 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. High Sierra 10.13.4 sorunsuzca kullanıyorum, lakin hiç pili tanıtmadım. Hiç uğraşmadım şimdiye kadar dersek daha doğru olur. Forumlara baktım DSDT dosyasın sökdüm, MaciASL ile Acer e1-571 olan patchi uyguladım çünki benim laptopa uygun olanı yokdu (Benim laptop E5-571G). Compile yaptım bir error çıkmadı. Dosyayı kaydedib EFI/ACPI/patched kopyaladım ve config.plist-de SortedOrder-e ekledim. Ama Pil yüzdesi çalışmıyor. Ne yapmalıyım? 5jCV3CLhICfR1aPDR3_ASpb8Mptzn8Yq.png

Edit: ACPIBatteryManager.kext ile pili tanıtdım. Ama pil yüzdesi değişmiyor. Show Percentage işareti kaldırıb yeniden işaretliyorum pil yüzdesi yenileniyor. Kısaca pil yüzdesi kendiliğinden yenilenmiyor

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. DSDT Name içinede DSDT dosyanın ismini gir. Yani DSDT.aml olarak. Ayrıca DSDT dosyanı macIASL ile kaydederken uzantılı olarak kaydet. Yani DSDT.aml olarak. Ayrıca aşağıdaki kexti Library / Extensions içine kurduğundan emin ol.
    RehabMan-Battery-2017-1001.zip

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    real bunu beğendi.
  3. Tamamdır. Ama ben Efi/clover/kext/other içine atmışdım. Şimdi düzeltib, geri dönücem. Peki hangi kexti kurmalıyım? Zip içinde debug ve realese klasörü var. her ikisinde de aynı kext var

4. Release olanı kullanabilirsin.

real bunu beğendi.
  5. Teşekkür ederim montezuma! Çalışıyor! Ama bir iki küçük sorunlarım var. Onları da sora bilirmiyim?

Yükleniyor...
Yükleniyor...