1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Adım adım MacOS Hackintosh Kurulum Rehberi

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda dr.arsimet tarafından 29 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Macbook Pro Wallpapers  Best HD Desktop Wallpapers Widescreen ... copy.jpg

• Resimleri Ben Düzenledim, Umarım Yeni Arkadaşlara Faydalı Olur. Konu Sabitlenirse Mutlu Olurum. İyi Çalışmalar Dilerim :)
    • Öncelikle şunu belirtmek isterim; bu sistemi kurmak için zaman ayırmalısınız. Yani Windows gibi tak usb yi al windows 7 yi gibi bir işletim sistemi değil, unutmayın ki sisteminize uygun olmayan bir yazılımı birlikte uydurmaya çalışacağız NqcYGTrtZflGkEcE_cX-54D6CYqYR9LY.gif

[box="color:#FFFFFF,align:justify,bradius:5,bgcolor:#fa5223"]Windows boot kısmını bozabilme ihtimalinize karşı dosyalarını yedek almayı unutmayın. [/box]

İnternette donanım uyumluluğunuzu kontrol edebilirsiniz. Örnek veriyorum: Hackintosh xxx uyumlumu

Öncelikle İlgili MacOS imajımızı İndirelim

ADIM 1 : İmaj Dosyasını USB'ye Yazdırmak:

macOS Sierra İmaj dosyasını USB'ye yazdırmak için Win32 Disk Imager programını kullanacağız: Programı indirdikten sonra şu adımları takip edin:
    Öncelikle şu programı kurmalısınız: Win32 Disk Imager download | SourceForge.net
    1. USB Diskinizi takın. (16 Gb ve üstü olmalı )
    2. Win32 Disk Imager programını çalıştırın.
    3. "Image File" sekmesinde "Dosya bul" ikonuna tıklayıp indirdiğiniz imaj dosyasını bulun ve seçin
      [box="color:#FFFFFF,align:justify,bradius:5,bgcolor:#fa5223"]Hatırlatma: Win32disk programı RAW imajını öntanımlı olarak görmez. İmajı göstermek "Show All Files" seçeneğini seçin.[/box]
    4. Program ana ekrana döndükten sonra "Device" sekmesinde USB diskinizin seçili olduğundan emin olun. [box="color:#FFFFFF,align:justify,bradius:5,bgcolor:#fa5223"]Yanlış disk seçiminde, seçilen diskin tamamen silineceğini unutmayın.[/box]
    5. Son olarak "Write" seçeneğine tıklayarak USB yazdırma işlemine başlayın.
    NqcYGTrtZflGkEcE_cX-54D6CYqYR9LY.png

ADIM 2 : Ekran Kartınıza Uygun Config Dosyasını Seçmek

Resimleri takip edelim

3. ADIM : HARDDİSK BÖLÜNTÜSÜ OLUŞTURMAK
    1. Paragon Partition Manager Programını İndirip Kurun
      Genel Bakış – Paragon HFS+ for Windows®

ADIM 4 : BİOS AYARLARI:

Bilgisayarınızın bios seçenekleri tuş kombinasyonunu internetten öğreniniz.
    1. Bios ayarlarını fabrika ayarlarına çeviriniz. Boot kilidi varsa kapatınız. USB seçeneklerini Legacy Yapınız. Zaten Fabrika ayarlarında çoğu sistemde bu ayarlar seçili. Kayıt edip yeniden başlatınız.
    2. Bilgisayarı başlatırken boot menüsü tuşuna basınız (Her bilgisayarda farklı olabilir. Kendiniz internetten bulun ) ve USB Belleğinizin ismini seçip başlatınız.
    3. Karşınıza Clover Ekranı Gelince Rahat Bir Nefes Alabilirsiniz
      NqcYGTrtZflGkEcE_cX-54D6CYqYR9LY.gif

ŞİMDİ RESİMLERDEN KONUYU TAKİP EDELİM

Yine boot tuşuna basıp USB belleğimizi seçerek başlatıyoruz

ADIM 5: USB Olmadan Boot Etmek

1.png
    2.png
    3.png
    4.png
    5.png
    6.png
    7.png
    8.png
    9.png
    KEXT (Driver) Kurulumu ile ilgili Farklı Bir Konuda Görüşmek Üzere

Konuya Başlamadan Önce: Eğer buradaki rehberi düzgün görüntüleyemiyorsanız Düzenlediğim PDF dosyasından da konuyu takip edebilirsiniz ------->

* PDF DOSYASINI İNDİR = http://www.eksitus.net/wp-content/uploads/2017/08/MacOS-Kurulumu-Rehberi-Melih-ÖVEÇ.pdf

* HTML DOSYASI OLARAK GÖRÜNTÜLE = http://www.eksitus.net/wp-content/uploads/2017/08/MacOS-Kurulumu-Rehberi-Melih-ÖVEÇ.html

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 dr.arsimet, 29 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Ekim 2017
  2. Eline sağlık, güzel bir resimli anlatım rehberi olmuş. Böyle güzel rehberlerin devamını bekleriz.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    ilterish bunu beğendi.
  3. Teşekkür ederim güzel yorumlarını duymak beni mutlu etti Montezuma hocam :) . Zamanım el verdikçe, elimden geldiğince yeni başlayan arkadaşlarımıza yardımcı olacağım. Umarım faydalı olur eksik ve hatalar varsa affola :)

montezuma bunu beğendi.
  4.  
    #4 laserbird.x, 29 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağustos 2017
  5. Cracklı paylaşım kesinlikle yasak. Rehberde gözümden kaçmış. Uyarın için teşekkürler @laserbird.x . Bağlantı linkli silinip yerine programın resmi sitesi eklendi. @dr.arsimet crackli paylaşım kesinlikle yasaktır. Buna dikkat edersek sevinirim.

laserbird.x bunu beğendi.
  6. teşekkürler @montezuma hocam, yasak olduğunu bilmiyordum :).

montezuma bunu beğendi.
  7. Elinize sağlık hocam. Ama 4. Adımın 3. Maddesini okuyunca beni bi gülme aldı. Rahat nefes almak derken:) asıl stres ondan sonra başlıyor ekran kartı çalışmıyor şu bu derken psikolojin bozulmuş:)

montezuma bunu beğendi.
  8. Olsun hocam amacımız baştan pes ettirmek değil, teselli etmek moral vermek olmalı diye düşündüm. Halbuki işletim sistemi kurulunca kurulum %100 tamamlanmıyor ki bunun ekran parlaklığı yaması, pil yaması, uyumlu kextlerin bulunup yüklenmesi gibi tonla sorunla baş başa kalıyorsun. Kusur varsa offola diyerek bitiriyorum, iyi çalışmalar :)

montezuma bunu beğendi.
  9. Paragonu bulamayanlar Windowsda Disk management'den bölüntünü ayarlamak oluyor. Sadece Mac OS X kurulumunda Disk utility açıp orda istediğiniz bölümü HFS olarak formatlamak. :)

#9 real, 30 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ağustos 2017
    dr.arsimet bunu beğendi.
  10. @dr.arsimet imzanda bilgisayarın "Asus K555U Intel i5 6200U 2.3GHZ - 12 gb Ram, intel HD 520 ekran karti , Nvidia Geforce 940M" gözüküyor. Doğru ise benim bilgisayar ile aynı özelliklere sahip. İhtiyaç halinde paslaşabiliriz.

Forumda aynı özelliklere sahip bilgisayarı olanlar mevcut.

dr.arsimet bunu beğendi.
Yükleniyor...