Adım adım MacOS Hackintosh Kurulum Rehberi

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,927
4,058
4,351
USB'ye yazdırdıktan sonra EFI zaten oluşur. Ancak sen Win 10 öncesi bir Windows sürümü kullanıyorsan EFI bölüntüsünü göremezsin. Ayrıca format istemesinin sebebi, USB'nin formatı imaj yazdırma işlemi sonrasında mac uyumlu olarak değişmesi ve bu formatında Windows tarafından desteklenmemesi. O yüzden yazdırma işlemi sonrası bu uyarı gelirse görmezden gel.

tr0jen

APPRENTICE
1 May 2018
43
0
1
26
Yalnız kurulum ekranında mac işaretini gördükten bir süre sonra ekran simsiyah kalıyor ve monitör ışığı yanıp sönüyor. bilgisayar bu süre zarfında hiç kapanmıyor çalışmasına devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim peki? Eksik bir şey mi yapıyorum yoksa bu normal bir durum mu?

USB'ye yazdırdıktan sonra EFI zaten oluşur. Ancak sen Win 10 öncesi bir Windows sürümü kullanıyorsan EFI bölüntüsünü göremezsin. Ayrıca format istemesinin sebebi, USB'nin formatı imaj yazdırma işlemi sonrasında mac uyumlu olarak değişmesi ve bu formatında Windows tarafından desteklenmemesi. O yüzden yazdırma işlemi sonrası bu uyarı gelirse görmezden gel.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,927
4,058
4,351
Yalnız kurulum ekranında mac işaretini gördükten bir süre sonra ekran simsiyah kalıyor ve monitör ışığı yanıp sönüyor. bilgisayar bu süre zarfında hiç kapanmıyor çalışmasına devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim peki? Eksik bir şey mi yapıyorum yoksa bu normal bir durum mu?
Sorunun ne olduğu bu şekilde anlaşılmaz. Sistemi -v komutu ile başlatmalı ve hata görselini paylaşmalısın. Hackintosh kurulumunu anlamak için ayrıca video rehberi izlemeli tavsiye ederim.

tr0jen

APPRENTICE
1 May 2018
43
0
1
26
buradaki adımları uygulayarak başarılı bir kurulum yaptım. son aşamada clover boot'u add diyerek ekledim ve usb'siz açabiliyorum sistemi. benim sormak istediğim bu clover ekranında 5 farklı simge görüyorum yalnız 2 tanesi ile işlem yaptığımız için geri kalanının gözükmemesini istiyorum ( Sadece Boot MacOS ve Boot Windows gözüksün geri kalanları gözükmesin istiyorum) bu mümkünmüdür?

isabilov

APPRENTICE
23 Ağu 2017
27
0
0
19
Hepsini yapıyorum sonda boot menu açılmıyor ama. Siyah ekranda kalıyor. Change boot device order yazıyor sol aşşağıda

saku

APPRENTICE
14 Haz 2018
3
0
0
25
Böyle bi rehber hazırladığınız için teşekkürler.

https://osxinfo.net/eklentiler/4-png.3188/

Bende şu fotoğraftaki kısımda Mount Partition kısmı yok. Bu kısmı ne denediysem ilerletemedim. Bilgisayarı her açışımda boot menüden kurulum yaptığım usb diski seçiyorum(2 tane var bir tanesinin başında uefi var, onu seçinde sadece yükleme ekranı geliyor, yüklediğim macos'u görmüyor.) o şekilde açabiliyorum. Gözden kaçırdığım bi şey mi var yardımcı olan çıkarsa sevinirim.
İyi günler.

Bu arada belirtmeyi unutmuşum, benim sistemim uefi değil bios'muş.

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,927
4,058
4,351
Diskin GPT formatlı olmadığı için EFI bölüntüsü yoktur. Bu yüzden göremiyorsundur. Emin olmak için Terminal uygulamasını açıp diskutil list komutunu kullanarak kontrol edebilirsin.

saku

APPRENTICE
14 Haz 2018
3
0
0
25
Komutu girince yazan şeyler şunlar;
Bu durumda usb olmadan boot yapmam mümkün olmuyor mu? Ayrıca hızlı cevap için teşekkür ederim.
Kod:
/dev/disk0 (internal, physical):
  #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
  0:     FDisk_partition_scheme                        *750.2 GB   disk0
  1:               Windows_NTFS System Reserved         367.0 MB   disk0s1
  2:               Windows_NTFS                         225.5 GB   disk0s2
  3:               Windows_NTFS                         209.7 GB   disk0s3
  4:                  Apple_HFS macOS                   314.6 GB   disk0s4
/dev/disk1 (external, physical):
  #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
  0:     FDisk_partition_scheme                        *16.0 GB    disk1
  1:             Windows_FAT_32 EFI                     209.7 MB   disk1s1
  2:                  Apple_HFS Sierra Install          6.3 GB     disk1s2

Moderatörün son düzenlenenleri:

mimarizma

APPRENTICE
22 Haz 2018
4
0
0
38
Merhaba ,
öncelikle böyle yalın ve bir o kadar da kaliteli içerikli site için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Kurulum rehberi içinde göremediğim için soruyorum. 2 adet laptopum var ve haliyle birinde windows diğerinde ise sadece hackintosh olacak şekilde kurulum yapmaya çalışacağım fakat rehberde hep mevcut tek bilgisayar üzerinde durulmuş bir laptopa ssd ye sadece mac os kurulmuyor mu ? sadece tek ssd ye mac os kurma rehberi var mı ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
16,927
4,058
4,351
sadece tek ssd ye mac os kurma rehberi var mı ?
Yapman gereken USB'ye imajı yazdırdıktan sonra Windows üzerinde disk biçimlendirme vs uğraşmadan direk olarak kurulum ekranına git ve burada disk izlencelerini kullanarak diski GPT Mac Extented Journaled olarak formatla ve kuruluma geç. Başka bir şey yapmana gerek yok. Aşağıdaki video rehberde 15:30'dan itibaren bunu da anlatıyorum.

mimarizma

APPRENTICE
22 Haz 2018
4
0
0
38
Merhaba , rastgele ayarları oynaya oynaya apple logolu yüklenme barı olan siyah bir ekrana geldim. Ekran üzerinde mouse cursoru olan dönen renkli bir top da var yaklaşık 1.5 saattir böyle devam ediyor. Yüklenme Barı da bitmeye çok az kalmış bir durumda. Ekranda herhangi bir yazı ibare yok. Beklemeye devam etmelimiyim?

kubde

APPRENTICE
2 Eyl 2018
25
0
0
34
boot args kısmında böyle yazıyor boot args: kext-dev-mode=1 dart=0 slide=0 nv_disable=1
ve yükleme yapmaya çalıştığımda apple logosu geliyor bir müddet sonra ekranın çeyreğine kadar bir yazı ve sonunda nanosecont 232256565655 gibi yazılar geliyor ve yükleme yapmıyor

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler