1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

AIDA64 ile Sistem Bilgilerini Öğrenmek

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda Görkem Koç tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhaba OSXİnfo üyeleri/ziyaretçileri!

Bu siteden birçok bilgi öğrenip yardım aldıktan sonra bir rehber hazırlayıp siteye faydalı bir içerik eklemek farz oldu. Ben de genelde yeni üye olanların, sistem özelliklerini net olarak bilmeyenlerin ve "sistem raporum sürekli elimin altında dursun unutmayayım" diyenlerin yardımına dokunacak bir rehber hazırlamak istedim.

Haydi Başlayalım!

AIDA64 Nedir?
    Aida64, sisteminizdeki donanımların ayrıntılı listesini alabileceğiniz, içindeki performans araçları ile gerçek zamanlı olarak bilgisayarınızın performansını görebileceğiniz ve test araçları ile de donanımlarınızın performans limitlerini, ısınma limitlerini kontrol edebileceğiniz bir yardımcı yazılımdır.

AIDA64 kendi sitesinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Ücretsiz versiyonu bizim işimizi görecektir. Buraya tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsin. Önerim: Aida64 Extreme "portable ZIP package" indirmeniz. Kurulum gerektirmeden sistem raporunuzu alıp belki de bir daha hiç kullanmamak üzere silebilirsiniz. İndirme butonuna bastıktan sonra aşağıdaki seçeneği seçerek indirilmesini sağlayabilirsiniz.

d44b560abb5f93c10e1490fcaf9e0a51.png

Sistem Raporu Nasıl Alınır?
    AIDA64 sistem raporu birkaç basit adım ile çıkartılabilir. Aşağıda işlem adımlarını teker teker takip ediniz.

Önce yazılımı çalıştıralım:
    TVkXLMPHo51iVbg9-EqQd7uAZwACN83Y.png

Gelen uyarıya "OK" diyerek kapatalım ve Rapor butonuna tıklayalım. (Şimdi Satın Al yazan yerin yanında :) )

Rapor oluşturulduktan sonra size bir önizleme sunulacaktır. Buradan işaretli yerdeki "Dosyaya Kaydet" seçeneğini kullanın.

Son olarak dosyayı kaydedeceğiniz dizini seçin ve kaydedin.

.htm uzantılı almış olduğunuz raporu bir bulut depolama servisine ve ya kendi sunucunuza yükleyip linki kopyalayın.

Örnek bir AIDA64 sistem raporu: <DESKTOP-SGTRROD> Raporu

Yardım istekleri için açtığınız konularda bu raporu sunmanız halinde size daha tutarlı tavsiyeler verileceğini unutmayın. Bir başka rehberde görüşürüz umarım :)

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...