Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

AMD A8 7650 Kurulumda siyah ekranda takılma sorunu

'High Sierra' forumunda Kozalak tarafından 13 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Asus a68hm-k, gtx 750TI, AMD A8 7650 Apu
    KealOS High Sierra imajı ile kurulum yapmaya çalışıyorum ancak boot menude uefi ile başlayan flash belleğimi seçtiğim zaman siyah ekranda takılıyor, uefi olmayanı seçtiğim zaman ise kırmızı x64 exception hatası alıyorum. Enoch / Chamelon ile başlatmaya çalıştığım zaman sanırım uygun argümanları girmediğimden dolayı kernel panic alıyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :D
    @KemalALKIN

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 Kozalak, 13 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Şubat 2018
  2. drivers64UEFI/EmuVariableUefi-64.efi dosyasını varsa silmeyi dene usb den.

Kozalak bunu beğendi.
  3. Kurulumu başlattım, ilk aşama bitti. Kernel ve PrelinkedKernel değişimi yaptım. Usb den hdd'imi seçip başlattığım zaman
    OsxAptioFixDrv: Starting Overrides for \macOs Install Data\Locked Files\Boot Files\boot.efi
    Using reloc block: yes, hibernate wake: no
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Yazısı beliriyor ve burada takılı kalıyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Kurulumda disk formatınız apfs mi hfs+ mı idi?

5. Apfs.
    Ancak şunu da belirtmeliyim ki Sierra imajında da bu şekilde sorum yaşamıştım. Gerçi onda artı işaretleri yoktu ama :D

6. Şu adımları bir dene;
    12: Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası

İlk olarak şunu yönergeleri takip edin:
    • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
    • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
    • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
    • Sistemi yeniden başlatın.
    Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
    • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
    • Farklı USB portları ile deneyin.
    • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
    • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.

7. OsxAptioFix dosyasını değiştirdikten sonra UEFI Modunda başlatınca sadece alt çizgi işareti çıkıyor ve donuyor. Legacy'de başlatınca durum gene hüsran...

Config.plist için
    Configuration/RtVariables
    buradaki bağlantıda yazdığı üzere 0x67 değerini verdim. Sonuç gene aynı.

Farklı usb portları işe yaramadı, buraya yazmadan denediğim şey buydu ve kasamdaki 6 usb portu da hard diskten başlatmadı. -*İkisi usb 3.*-

HFSPlus.efi dosyası zaten Driver64UEFI klasörü içerisinde vardı, genede VBoxHFS-64.efi dosyasını silip yerine sizin verdiğiniz linktekini ekledim, gene bir şey değişmedi.

OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyası klasörün içerisinde değildi OsxAptioFixDrv-64.efi dosyasını silip daha önceden bu forumda başka bir konudan indirdiğim dosyayı ekledim, tekrar aynı durum.

O dosyalardan sadece bir tane olduğu için bununla uğraşmadım.

config.plist dosyasının son hali
    Zippyshare.com

Dosya sistemini hfs+ yaptığım halde sonuç değişmedi.

Bios ayarlarından değiştirmem gereken başka neler var bilmiyorum ama kullandığım bios ayarları:
    Secure boot: Disabled,
    Sata Mode: ACHI,
    CSM: Auto,
    Serial Port: Disabled,
    EHCI Handoff: Enabled.

@KemalALKIN

Yükleniyor...
Yükleniyor...