ÇÖZÜLDÜ AMD R9 290X Sierra Tanıtma

cetegej

APPRENTICE
10 Eki 2017
10
2
0
39
Merhaba,
Sierra kurulumunda clover boot menüsünden usb diski seçerek tamamlıyorum. ikinci aşama olan hard diski seçme bölümüne gelince, kurulum yapılan hard diski seçiyorum ekran gelmiyor. config-graphics-inject bölümünden nvidiayı kaldırdım. ati seçerek/seçmeyerek denedim. ayrıca başlangıçta space tuşuna basarak nvidia seçeneğini kaldırıp denedim yine olmadı. başka deneyeceğim yöntem var mı acaba? teşekkürler.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Sen kurulumu tamamlıyorsun ancak sistem yeniden açıldıktan sonra Clover Boot menü ekranında HDD seçince boi ekran geliyor, doğru mu? Bazen ilk kurulum tam olarak tamamlanmıyor olabilir. Tekrar sistemi Install üzerinden boot et ve kuruluma zorla ardından tekrar dene.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

cetegej

APPRENTICE
10 Eki 2017
10
2
0
39
Hdd seçince yazılar geliyor biraz bekleyince ekran gidiyor.Defalarca denetim yine olmadı. High sierra yı kurdum yine aynı yerde hata veriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

config listemi kontrol edebilir misiniz.rica etsem. değiştirmem gereken bir şey var mı?
config.plist - Google Drive

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Aşağıda paylaştığım iki kexti USB / EFI / CLOVER / Kexts / Others içine koy ve Grafiklerden Injext ATI işaretle, FB Name olarak Futomaki gir. VRAM içine grafik kartının belleğini MB olarak gir (Örnek; 4096). Videoport içinde de Grafik kartında kaç port varsa bunların adedini gir (Örnek: 4) dene. AYrıca monitor bağlantı portlarını değiştirip denemeler yap.

Ekli dosyalar

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

cetegej

APPRENTICE
10 Eki 2017
10
2
0
39
Sayın montezuma; tanıdı ekran kartını. Yardımlarınız için Çok teşekkür ederim.

• Like
Tepkiler: montezuma

cetegej

APPRENTICE
10 Eki 2017
10
2
0
39
Merhaba; tüm kurulum işlemlerini tamamladım. Yalnız kullanım esnasında ekran donuyor. Örnek müzik dinliyorum ses geliyor ama ekran donuyor. Ekran kartı tanıma ile ilgili olabilir mi?

Ekran donduğunda mouse hareket ediyor ama reset atmak zorunda kalıyorum.

sayın montezuma, konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Eğer menü bar ve dock tranparan ise grafik kartını tanımış demektir. Bunun haricinde Activity Monitör ile sistem kaynağı tüketten bir servis yada uygulama olup olmadığın kontrol edebilirsin. Ek olarak temiz kurulum yapıp her sürücü kurulumundan sonra bu -hataya neden olduğunu tespit etmeye çalış.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları