1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ AMD sisteme Mojave kurmak

'Mojave' forumunda rdondo tarafından 12 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhaba,

Hali hazırda kullandığım PC'ye MacOS kurmak istiyorum.
    Deneme amaçlı harici bir hdd ye Mojave kurdum. Fakat ekran kartı, wifi vb sürücüleri clover configurator ile yapmaya çalışırken sistem çöktü ve bir daha boot edemedim. :)

Şimdi kasa içinde boşta duran 240gb bir ssd ye kurulum yapacağım. Elimdeki sistemle bu uyumlu mu yoksa ben mi bir hata yaptım sistem çötü açıkçası emin değilim. Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

gigabyte x370 anakart
    ryzen 1800x
    AMD r9 390 - 4k monitör display port ile bağlı
    asus pce-ac51 wifi kart

Ayrıca ilk kurulumda ethernet ve ses sorunsuz çalışmıştı.

Şimdiden teşekkürler,

2. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Merhaba,
    Akşam eve gider gitmez bunu uygulayacağım. Fakat Ekran kartım AMD, bunun için farklı bir kext bulmam gerekir mi? İlk kurduğum Mojave'de çözünürlük problemi yaşamıştım...

Teşekkürler,

4. İmaj içinde zaten Whatevergreen ve Lilu mevcut. ANcak R9 390 native desteği yok. Kart ile ilgili olarak Multi monitör kullanımda sorun olabilir. Ek olarak Config içinde RadeonDeInit komutunun aktif edilmesi de elzemdir.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Merhaba,
    Öncelikle teşekkür ederim dediğiniz imaj ile sorunsuz bir kurulum yaptım. Ayrıca r9 390 ile clover con. üzerinden farklı bir kaç ayarla 4k 60hz çözünürlükte görüntü alıyorum.

Sadece asus pce-ac51 wifi kartı tanıtmayı çözemedim. Ayrıca kenarda TP wn-821n v.4 USB wifi adaptör var o da olmadı.

Araştırdım ama çok farklı bilgiler var yanlış bir şey yapmak istemiyorum..

Teşekkürler,

6. Araştırdığım kadarıyla desteklemiyor.
    Burdaki ile deneyebilirsin. Olmaz ise vid ve pid değerlerini hex to dec ile çevirip kextin info.plist dosyasına ekleyip kur.
    https://static.tp-link.com/2018/201811/20181109/TP-Link_Installer_Mac 10.14_beta.zip
    Çözünürlük için bu rehberi inceleyip dene. 4K monitörlerde Night Shift Aktif Etmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Olmaz ise bu uygulamayı deneyebilirsin. Araçlar - ResXtreme Erkan Çözünürlüğü Değiştirme | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Yada bu uygulama ile ; Araçlar - SwitchResX - Resolution Changer | macOS | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...

7. merhaba, bu vid ve pid değerleri kısmını tam olarak anlayamadım. Acemilik tamamen...

Yükleniyor...
Yükleniyor...