AMD Sisteme Windows İle Sanal Ortamda macOS kurma sorunu

batman0007

APPRENTICE
18 Ara 2022
11
1
21
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemim amd fx 8350 msi anakart rx570.
Hİgh Sierra ve Catalina sanal olarak windows bilgisayarıma kurmak istedim ama her seferinde apple logosunda takılıp kalıyor daha ileri gitmiyor araştırıp birçok şey denedim ama bir türlü olmadı işlemci fx serisi olduğu için mi apple logosunda takılıp kalıyor ilerlemiyor eğer öyleyse ryzen sisteme geçeceğim.Yardımcı olursanız sevinirim.

strangerone

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
9 Haz 2017
4,438
1,931
4,401
Ankara
Neden sanal kurulum yapmak istediğinizi bilmiyorum ancak uyumlu bir harici ekran kartınız varsa doğrudan macOS kurmak daha mantıklı gibi geliyor.
Sanal bana 288MB ekran kartı hafızası ile sadece gezinti yapılır gibi gelir her zaman.
Öte yandan sizin işlemcinize (uyumlu bir ekran kartı ile) Big Sur kurulumu bile yapılmış. Üstelik hem Catalina hem de Big Sur kurulum efileri paylaşılmış.

• Like
Tepkiler: kindo

batman0007

APPRENTICE
18 Ara 2022
11
1
21
Neden sanal kurulum yapmak istediğinizi bilmiyorum ancak uyumlu bir harici ekran kartınız varsa doğrudan macOS kurmak daha mantıklı gibi geliyor.
Sanal bana 288MB ekran kartı hafızası ile sadece gezinti yapılır gibi gelir her zaman.
Öte yandan sizin işlemcinize (uyumlu bir ekran kartı ile) Big Sur kurulumu bile yapılmış. Üstelik hem Catalina hem de Big Sur kurulum efileri paylaşılmış.
Hocam çok anlamıyorum ders için kurmam gerekiyor macos verecek bütçem yok şuan sizin dediğiniz kurulumu yaparsam windows artık kullanamayacağım sanırım tamamen macos işletim sistemini kurun diyorsunuz anladığım kadarıyla.

strangerone

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
9 Haz 2017
4,438
1,931
4,401
Ankara
Hayır öyle demiyorum aynı diskte iki işletim sistemini de kullanabilirsiniz diyorum.
Tabii son karar sizin çünkü biraz sabır ve araştırma işidir.
Sanal için bu rehberden yararlanabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: turko35408

batman0007

APPRENTICE
18 Ara 2022
11
1
21
Hayır öyle demiyorum aynı diskte iki işletim sistemini de kullanabilirsiniz diyorum.
Tabii son karar sizin çünkü biraz sabır ve araştırma işidir.
Sanal için bu rehberden yararlanabilirsiniz.
Bu rehber olmuyor hata veriyor kurulum aşamasında, aynı diskte iki işletim sistemini nasıl kuracam var mı bir bilginiz.
Harici ekran kartı var kullanmadığım gt 9600 1 gb aynı diske kurmak isterim.

Son düzenleme:

strangerone

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
9 Haz 2017
4,438
1,931
4,401
Ankara
Aynı disk üzerine sağlıklı bir kurulum için öncelikle sıralama önce Mac sonra windows şeklinde olmalıdır. Ancak windows yanına kurulamaz mı kurulur
Öncelikle kurulum için Windows kurulu diskte Mac için bir bölüm ayırmak gerekir. Sonrası ekli sayfada belirtildiği gibi.

batman0007

APPRENTICE
18 Ara 2022
11
1
21
Aynı disk üzerine sağlıklı bir kurulum için öncelikle sıralama önce Mac sonra windows şeklinde olmalıdır. Ancak windows yanına kurulamaz mı kurulur
Öncelikle kurulum için Windows kurulu diskte Mac için bir bölüm ayırmak gerekir. Sonrası ekli sayfada belirtildiği gibi.
Hocam başka diske kursam ya da kurulum yaptıktan sonra Windows sorunuda yaşarsam direkt diski biçimlendirip Windows tekrar kursam düzelir değil mi ?

strangerone

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
9 Haz 2017
4,438
1,931
4,401
Ankara
Farklı diske kurulum zaten sorun olmaz. Açılışta hangi sistemi açacaksanız seçim yaparsınız.
Diğer şekilde de sorun olması durumunda (olacağını zannetmiyorum) evet windows kurabilirsiniz.
Ancak öncelikle sistem özelliklerini imzanıza girin. İşlemci, ekran kartı, ethernet vs.