Android Tabanlı Bir Cihaza IOS Yüklemek Mümkün mü?

tahaklkt

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
25 Ağu 2019
1,268
419
901
Öyle otururken aklıma geldi. Böyle bir şey olabilirmi ? IPhone telefonlardaki IOS işletim sistemi android telefonlara da yüklenebilirmi ? Nede olsa işin adı hackintosh. Mümkün mü ?

BootLoader
Opencore 0.7.6
Laptop Modeli
Lenovo Z5070
Anakart Modeli
NM-A271
İşlemci Modeli
Intel Core i5 4210U
Grafik Kartı
nVidia GT 820M & HD Graphics 4400
Ses Kartı Modeli
Conexant CX20751
Ağ Aygıtları
Intel AX200 Wi-Fi + Bluetooth Combo & Realtek RTL8111
Disk ve RAM
120 GB SSD & 8 GB DDR3 1600MHz
W

wtc

Guest
Öyle otururken aklıma geldi. Böyle bir şey olabilirmi ? IPhone telefonlardaki IOS işletim sistemi android telefonlara da yüklenebilirmi ? Nede olsa işin adı hackintosh. Mümkün mü ?
Mümkün olamayabilir. Android cihazların işlemcisi farklı iphoneninki A14 mesala . İphone snapdrangona geçse bir ihtimal bazı cihazlara yüklenebilir. Çünkü içindeki işlecmi mimarisi felan farklı. Amd deki kernel patch gibi olsa bir ihtimal diyebiliriz.Ama %80 yüklenemez. Ve apple snapdragon asla geçiçeğini düşünmüyorum. O yüzden imkansız gibi bir şey.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: atlasege

atlasege

PADAVAN
14 May 2018
116
59
101
Olmaz. kesin ve net. İşin en önemli kısmı hocamında dediği gibi işlemci. Hackintosh ne zaman başladı? Apple İntel işlemcilere geçince. Yani bir iphone da android ekosistemi içinde bulunan bir işlemci kullanmaya başlamadan yada bir android cihaz a serisi işlemci kullanmaya başlamadan bundan bahsedemeyiz. Ama HTC telefonlarda windows mobile işletim sistemi olan bir modelin aynısında android ile piyasaya çıkardığı anda isteyenler dual boot yapmıştı.
Dediğim gibi bu işin başı. şu an bile hackintosh kurulan cihazlarda tüm konanımları tanıtmak diye bir durum yok. binlerce farklı donanım tipine sahip android cihaz dünyası daha birbirlerinin romlarını dahi kullanamazken ios sistemi olmaz

BootLoader
OpenCore 0.6.8 (CFG UnLock)
Laptop Modeli
Dell 7567
Anakart Modeli
BigSur 11.3.0
İşlemci Modeli
İntel Core i7 7700HQ
Grafik Kartı
HD Graphics 630
Ses Kartı Modeli
ALC256