1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

AppleALC.kext ile Hackintosh Cihazlarda Ses Aktif Etmek

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 27 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Eğer VodooHDA ile sesi tanıttıysanız sisteme Sistem Tercihleri/VodooHDA/ içerisindeki ayarlamalar kısmından mikrofon ayarlarında Mixer Controls altından Recording Level seviyesini orta ayarlara getirdiğinizde belki faydası olabilir. Aynı problemi ben bu şekilde hallettim. Kayıt sırasında da seste herhangi bir azalma yaşamadım.

_u0ago19_4E_xMZEA4JOPINUuSsWKNfO.png

2. Evet bu ayarlar ile bende oynadim , ve bende kesinlikle kayit etme sesi azaliyor. Eger static sesi yok etmek istersem sesten ,
    kendi sesim duyulmayacak dereyece geliyor .

Bu durumu winodws 'da realteck audio manager 'dan , noice reduction ile cozuyorduk cok rahat .Ve echo ' yu ayni sekilde.
    Suan echo kesinlikle yok denecek kadar az ama sesin output ' unu %100 ' e cikarir isem cok az olsa da echo oluyor kayitta.

Ama bu static sesinin cozumu gerek kesinlikle bana . Echo fark edilmeyecek kadar az cunku .

3. S5AkWDpngHGFOgb1UWsrET6sPlzGqz1S.png
    Merhaba, benim sistem VoodooHDA ile çalışıyor fakat HDMI devreye girmiyor ve ses düzeyi Windows'a göre düşük. AppleALC ise bu ses kartını tanımlayabilir miyim? Orjinal AppleHDA S/L/E içinde mevcut. AppleALC ve Lilu.kext "EFI\CLOVER\kexts\Other\" içerisinde yüklü. Layout olarak buna ne girmeliyim.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Senin ses yonga seti için AppleALC yontemi için layout idler yok. Yani ; uygun yamaları yapmamışlar daha.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    ertan bunu beğendi.
  5. VoodooHDA'ya devam o zaman...

6. Hdmi için config.plist içindeki hdmi yamaları denedinmi?

7. Evet denedim ama, sonuç alamadım...

8. Merhaba, başarılı şekilde Mojave kurdum. fakat ses aktif etmede sorun yaşıyorum, yonga setim alc236. ilgili tüm layout id leri tek tek denedim fakat hiçbiri çalışmadı. Sierra kurduğumda 11 layout id si ile tanıtabilmiştim. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistem bilgilerim: i5 7200u 2.5ghz, radeon r5 m430 2gb-intel HD620, Realtek alc236,

9. Config.plist inde hdu ve hdef acpi yamalarını etkinleştirip dene. Olmaz ise bu konudaki yamalı applehda yı kurup dene.AppleHDA Desteklenmeyen LayoutId Çalıştırma | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Birde şunu sorayım güncel kextler ile mi deniyorsun?

10. Güncel kext ten kastınız nedir? Mojave imajından kurdum, içindeki kext leri hiç değiştirmedim yani.

Henüz denemedim, deneyince sonucu yazacağım.

Yükleniyor...
Yükleniyor...