AppleAlc.kext ile Ses Tanıtma Sorunu

alituna

APPRENTICE
5 Kas 2017
91
1
21
28
Herkes merhaba. Conexant CX20751 modeli ses kartım var. ApppleALC.kext ile kurulumu yaptım, layout değeri olarak tanımlanmış olan 3 ve 28 değerlerini de denedim ancak başarısız oldum. Config dosyamda HDAS to HDEF yaması da yapılmış durumda. ioRegistry ile kontrol ettiğimde HDEF in de kurulu olduğunu gördüm. Daha önce VoodooHDA ile kurulum yapmıştım. Ancak sistem açıldığında sürekli kulaklık öntanımlı olduğu için bir de bu yöntemi denemek istedim. Kurulum ile ilgili yapılabilecek başka bir yöntem var mıdır? Teşekkürler.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351

Ekli dosyalar

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
Sorun sadece kulaklığın sistem açılışında ön tanımlı olarak çalışması mı? Bu ayarı ses ayarlarından düzenlediğinde sorunsuz ses alabiliyor musun? Eğer öyle ise EMUvariableUefi-64 ile deneme yap. Zira ayarların NVRAM içinde kaydedilmiyor olabilir.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,009
4,081
4,351
Clovers / DriversOFF içinden bahsettiğim dosyayı Clover / drivers64UEFI içine koy.