Asus Fx506LI Cihazımda Hackintosh Sorunları

yasinkarakaya87

APPRENTICE
8 Ocak 2021
54
9
21
MErhaba Bir süredir Asus Fx506LI cihazımda monterey kullanıyorum. ama bazı eksikler canıma tak etti artık.
1. Win11 de iken 2 saaten fazla sarjım giderken MacOS de 45-60 dk arası bir kaç şey denedim ama sorunu çözemedim
2. Touchpad aktif degil ve laptop odlugu için sürekli mause la dolasamıyorum Sorun olmakta.
3. Ses Sorunum var. Makina başlarken ses gelirse kapatana kadar ses gelmeye devam ediyor ama yeniden basladıgında boot sonrası ilk ekranda ses vermez se hıc ses cıkmıyor buda sorun oldu

Bunlar ıcın baya ugrastım ama cozum Bulamadım. Alışmaya çalışırken tekrar dan başa dönmek istemiyorum Win11 e geçmemek için bu sorunlarıma destek olabilecek bir babayiğit varsa çok makbule geçer

Efi klasörüm ve Config dosyam ektedir

BootLoader
opencore
Laptop Modeli
Asus Tuf fx506LI
Anakart Modeli
ru
İşlemci Modeli
i5 10300h
Grafik Kartı
gtx1650Ti
Disk ve RAM
512gb m2 ssd / 16gb ddr4 ram

kindo

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
5,038
1,940
4,401
Apple servisleri açıksa (iMesssage İcloud gibi) kapatın ve eketeki EFI ile deneyin bir de.
Asus TUF F15 FX506LI

BootLoader
OpenCore 0.7.7
Laptop Modeli
Monterey 12.1
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB SDRAM - Crucil 240 GB SSD

yasinkarakaya87

APPRENTICE
8 Ocak 2021
54
9
21
@kindo hocam efi için tesekkurler touchpad calıstı ama tıklama olayları olmadı
Sarjı Mubarek aku beslıyor kendısı gıbı hızlı bıtmeye basladı %100 den %68 15 dk da ındı
Ses de kendine geldi bir iki kapattım actım sorun yoktur. Tekrar tesekkur ederım Bu sarj olayını nasıl cozebılırız
@kindo hOcam tekrar merhaba
Ses olayını sımdı farkettım dual olarak kullanıyorum cıhaz hala ses sorunum var ve guc yonetımı hala pek mumkun degıl nasıl basacıkabılırım bır yol gosterebılırmısnız

Son düzenleme:
BootLoader
opencore
Laptop Modeli
Asus Tuf fx506LI
Anakart Modeli
ru
İşlemci Modeli
i5 10300h
Grafik Kartı
gtx1650Ti
Disk ve RAM
512gb m2 ssd / 16gb ddr4 ram
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler