1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Asus K555UQ El Capitan Parlaklık, Kapanma, Pil Göstergesi Çalışmıyor

'EL Capitan' forumunda atakan1983 tarafından 30 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. İyi akşamlar @montezuma Sana çok teşekkür ediyorum, artık fazla uğraşmak istemiyorum. Son El-Capitan kurdum ve Touchpad olayını bıraktım.
    Şimdiki problemim pil göstergesi ve ekran parlaklık ayarı. Bir de Mac OS' te sistemi kapat diyorum PC kapanıyor ama 2 saniye sonra tekrar PC yeniden açılıyor acaba neden bu sorun yardımcı olabilir misin?

2. Batarya göstergesi için şu kexti dene;
    RehabMan-Battery-2016-1118.zip
    Bunun için ilk olarak şu uygulamayı dene;
    Brightness - Menu Bar Control for Built-in Display Brightness
    Eğer yukarıdaki uygulama ile sonuç alamazsan şu yönetimi dene:
    1. Aşağıdaki bağlantıdan Intel Backlight Kext'ini indir.
      RehabMan-IntelBacklight-2016-0506.zip
    2. Ardından Config.plist dosyanı Clover Configurator ile aç.
    3. Config--> ACPI-->Fixes--> New Way--> AddPNLF seç.
      Screen Shot 2016-11-30 at 16.35.09.png
    4. Rebuild Cache yapıp sistemi yeniden başlat.
    1. Config.plist dosyanı Clover Configurator ile aç.
    2. Config--> ACPI-->Fixes--> Old Way-->Fix Shutdown işaretle.
      Screen Shot 2016-11-30 at 16.38.03.png
    3. Kaydet ve sistemi yeniden başlat.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. @montezuma teşekkürler ekran parlaklığı ve sistem kapatmayı hallettim ama
    Batarya göstergesi için şu kexti dene;
    RehabMan-Battery-2016-1118.zip bunu denedim pil göstergesi geldi ama %0 gösterip piliniz azaldı diye uyarı ekranı çıkıyor.Pil durumunun gerçeğini göstermiyor acaba nasıl çözebiliriz

4. İlk olarak Kext'in System/ Library/ Extensions içinde kurulduğuna emin ol. Buna rağmen sorun çözülmedi ise, VodooBattery ile deneyebilirsin.
    Dropbox - VoodooBattery.zip
    Kurulum:
    1. System/Library / Extensions içinden AppleACPIPlatform.kext yedeğini al.
    2. İnen dosyadaki AppleACPIPlatform.kext ve VoodooBattery.kext kurulumunu yapıp rebuild Cache yap.
    3. Sistemi yeniden başlat.
    Hatırlatma; VoodooBattery kext kurulumundan sonra cihazın kernel panic ihtimali var;
    Böyle bir durum yaşarsan;
    1. Windows içine Genel Bakış – Paragon HFS+ for Windows® kurulumu yap.
    2. Ardından OS X kurulumu yaptığın HDD/ System/ Library/ Extensions içinden AppleACPIPlatform.kext ve VoodooBattery.kext sil.
    3. Yedeğini aldığın AppleACPIPlatform.kext tekrar geri koy. Ve sistemi yeniden başlat.

Bu yöntemde işe yaramaz ise DSDT yaması yapmalısın. Technopat için hazırladığım rehberden faydalanabilirsin.
    OS X Laptop Pil Göstergesi için DSDT Yamalama

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #4 montezuma, 1 Aralık 2016
    Son düzenleme: 1 Aralık 2016
  5. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  6. DSDT Yamalama hakkında bir bilgim yok acaba nasıl yapmam gerekli senin hazırladığın rehber biraz uzun geldi :) daha kısa bir yolu varmıdır?

7. @atakan1983 Dropbox - ACPIBattery manager.zip ile denedin mi?
    Daha kısa bir yolu yok maalesef. DSDT yamalama biraz zahmetli bir iş.

8. Denedim ama maalesef pil göstergesi geliyor gerçek değerleri göstermiyor

9. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  10. @montezuma acaba nasıl yapabilirim dsdt yama

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
Yükleniyor...