1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Asus K555UQ Touchpad hatası

'EL Capitan' forumunda atakan1983 tarafından 3 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Merhaba montezuma benim bir sorum olacak Asus K555UQ laptopuma sizin hazırladığınız El-Capitan sürümünü kurdum ekran kartı ve ses olayını hallettim fakat touch pad ve klavye özelliklerini kullanamıyorum internetten ApplePS2SmartTouchPad.kext dosyasını kext wizard ile yükledim ama bir türlü klavye özelliklerini kullanamıyorum bana yardımcı olurmusunuz.

2. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. kontrol edip cevap yazacağım

@montezuma benim touchpad modeli ASUS Smart Gesture verdiğin bağlantıdakileri uyguladım ama hiçbir şey çalışmıyor yardımını bekliyorum önceki asus k56cb modelinde sanki bir mac gibi bütün özelliklerini kullanabiliyordum.

montezuma bunu beğendi.
  4. Emin olmak için soruyorum. Hangi kext ile denedin? Bununla mı denedin?
    SmartTouchPad_v4.6.5.zip
    Bu kextleri kurmadan önce daha önce kurduğun kextleri8"ApplePS2Controller, VoodooPS2Controller, AppleACPIPS2Nub, ApplePS2Keyboard) silip KCPM Utility (Gelişmiş Kext Kurma Uygulaması) ile rebuild cache yaptın mı? Eğer bu adımları yapmadıysan hata alırsın.
    Aynı şekilde yeni kextleri kurduktan sonrada aynı adımları tekrar etmelisin. Eğer bu adımları yaptıysan aşağıdaki kext ile dene birde:
    RehabMan-Voodoo-2016-0616.zip

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    atakan1983 bunu beğendi.
  5. Evet SmartTouchPad_v4.6.5 sürümünü denedim ama klavye çalışmadı harici bir klavye takıp ana ekrana ulaştım diğer kextler zaten /System/Library/Extensions klasöründe kayıtlı değildi ama akşama tekrar deneyip cevap yazarım @montezuma

sevgili @montezuma söylediklerini aynen uyguladım ama sonuç hüsran hiçbir şekilde toucpad ve fonksiyon tuşlarını çalıştıramadım bende el capitanı silip senin sunduğun sierra sürümünü kurdum ondada aynı şekilde çalışmadı ve macOS sierra sürümünde ekran kartını tanıdı yanlız ekranın sağ üst köşesinde elma logosunun orada devamlı bir titremeyi gideremedim şimdi tekrar el-capitan sürümünü usb yazdırıp sıfırdan kurulum yapacağım.

6. Cihaz özelliklerini paylaşmadığın için bilemiyorum ancak sanırım ekran kartın HD 530 yada HD 520 olmalı. Eğer öyle ise şu rehberi incele:
    HD530 Ekran Titreme Sorunu

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    atakan1983 bunu beğendi.
  8. teşekkürler @montezuma akşam dener ve cevabı yazarım şu an iş yerindeyim

ekrana çözümü bir şekilde hallediyorum ama touchpad problemini nasıl gidereceğiz :)

9. Normalde RehabMan-Voodoo-2016-0616.zip bununla çözülmesi gerekiyor.
    1. Şu ana kadar kurduğun touchpad ile ilgili ne varsa sil ve rebuild yap. (Kesinlikle sildiğinden emin ol. )
    2. Ardından RehabMan-Voodoo-2016-0616.zip içindeki "Release"klasöründeki VoodooPS2Controller.kext System/Library/Extensions içine kur.
    3. Son olarak Terminal uygulamasını açıp "release" klasörü içindeki "VoodooPS2Daemon" kur.
      Kod:
      sudo cp org.rehabman.voodoo.driver.Daemon.plist /Library/LaunchDaemons
      sudo cp VoodooPS2Daemon /usr/bin
    4. Ardından Disk izinlerini ve Rebuild Cache yapıp sistemi başlat.

10. Sevgili @montezuma kafanı şişiriyorum ama rehabman voodoops2 kext kurdum dediklerini yaptım ama sadece klavyedeki genel tuşlar çalışıyor fonksiyon tuşları çalışmıyor touchpad çalışmıyor kafayı yiyeceğim ne olur yardım et bana birde pil göstergesini çalıştıramadım kurduğum pil gösterge kextleri yanlış bilgi veriyor

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
Yükleniyor...