1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Asus N550JK-CN090H Sierra 10.12.6 için kurulum paketi

'EFI Kurulum Paketleri' forumunda ismozy tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Asus N550JK-CN090H Sierra 10.12.6 Kurulum Paketi.

İndirmek için:
    Asus N550JK-CN090H Sierra 10.12.6 .zip

Kurulum: Klasörde veya bu sitede paylaşılan 10.12.6 imajı ile rehberlerdeki gibi kurulum yapın. Clover bootloader kurun. Paylaşılan Clover klasörünü EFI bölümüne kopyalayın orjinallerini silerek. Library/Extensions klasörüne güncel AppleBacklightInjector.kext. AppleALC.kext ve Lilu.kext kurun. USB siz yeniden başlatın. Başka bir eklentiye gerek yoktur.

[box="color:#FFFFFF,align:justify,bradius:5,bgcolor:#ff6e5e"]Önemli Not: Yamalı DSDT/SSDT içermektedir. Tamamen aynı sistemler için sanırım sorunsuz çalışabilir. Diğer benzer sistemler için benzer yamaların kendi orjinal dosyalarınızda yamalanması gerekir.[/box]

Çalışanlar:

• Uyku
    • Pil göstergesi,
    • Ekran parlaklığı
    • Fonksiyon Tuşları (Elements_karabiner yardımıyla nerdeyse tamamı)(Wifi düğmesi ile ekranlar arası geçiş tuşu çalışmıyor)
    • HD4600,
    • Ses, Mikrofon (AppleALC Yöntemi ile)
    • Ethernet,
    • USB portları,
    • Touchpad(ELAN),
    • Keyboard Backlight
    • HDMI görüntü aktarımı (ilk açılışta ve sonradan takmada ana ekranda bozulma olsada, hızlıca sleepe girip çıkarak düzeliyor)
    Çalışmayanlar:
    • Nvidia 850M (Devre dışı bırakıldı.)
    • Wifi (intel olduğundan destek yok. Ben dell1510 modeli ile değiştirdiğimden şuan çalışıyor.)
    • HDMI ses

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 ismozy, 14 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ekim 2017
    oliver92, gravis ve montezuma bunu beğendi.
  2. Merhaba,

Paylaştığınız bilgileri kullanarak N550JK-CN116H modeline başarı ile kurulum yapabildim. Xcode'da tam performans geliştirme yapabilecek şekilde kullanıyorum, hiç bir sorun yok.

Wifi için önerebileceğiniz, mümkünse kext kurulumu gerektirmeyen uygun fiyatlı bir wifi dongle veya windows 10 ve ubuntu 17.04 ile uyumlu çalışan bir wifi çipi var mıdır ? Amazon'da pek çok wifi çipi satılmakta, ancak gümrükten geçerken (kablosuz iletişim cihazı olduğu için) sorun yaratır mı emin değilim.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Benim kulladığım dell1510 modeli var. Herkesçe bilinen çin menşeili siteden 4.5$ a satın aldım. 20-30 gün arasında geliyor. Kext kurulumu gerekmeden çalışır. Ancak Bluetooth yoktur.
    Bluetooth olsun dersen aşağıdaki resimden uyumlu olanlardan seçebilirsin.
    Rh_252bJXccC8k-yoBjAlkQoNbzrxEY5.jpeg

gravis ve montezuma bunu beğendi.
  4. Merhaba,

Son durum hakkında güncelleme yapmak istiyorum.

1. ve 4. maddeki sorunlar devam ediyor.
    2. Maddedeki sorunu VoodooHDA2.8.9 Kext'i ve VoodooHDA ayar uygulamasını kurarak çözdüm. Kulaklıktan ve dahili hoparlörden ses alabiliyorum. Seste herhangi bir gecikme, geçişlerde patlama, distortion, dip gürültüsü gibi bir sorun yok. HDMI ve subwoofer'ı henüz deneyemedim.
    3. Maddedeki sorun için yaptığım kısa araştırma sonucunda osxlatitude'da El Capitan yüklemelerinde DSDT içerisinde düzenlemeler yaparak klavye aydınlatmasını açabildiklerini gördüm. Şu an için acil ihtiyacım olmadığından touchpad ve numpad'e odaklandım.

montezuma bunu beğendi.
  5. Sitede yer alan 10.12.6 versiyonunu kullanarak kurulum yaptığınız da paylaştığım clover klasöründeki kextler ve config dosyası dışında sadece yukarıda belirttiğim AppleBacklightInjector.kext i kurmak gerekiyor.
    CLover klasöründeki kextler ise aşağıdaki resimde görebilirsin. Bunların tamamı sendede var ise 1.ve4. maddelerin çalışmaması için bir neden yok. Numpad için bendeki tek sorun bilgisayarın açılışta Numlock off olarak açılması. Numlock u açarak şifre girdikten sonra hiç bir sorun ile karşılaşmadım.
    Ayrıca istediğin tuş ayarlamasını Karabiner-Elements adlı uygulama ile yapabilirsin.
    Xo88WjzSt_5u0IyMfBn__b0odJJQK2Mg.png

Çalışır durumdaki Touchpad in resimleri de aşağıda inceleyebilirsin.
    DmglTYUKJpgfWfCtfkNSnxjhxS5sefKx.png

1. mesajımı değiştiremediğim için tekrar yazıyorum. Yetkililer tarafından ilk mesaj editlenebilirse daha faydalı olur sanırım.
    Yapmış olduğum geliştirmelerle paylaşımı yenilemek istedim.

Asus N550JK-CN090H Sierra 10.12.6 Kurulum Paketi.

İndirmek için: Asus N550JK-CN090H.zip - Google Drive

Kurulum: Klasörde veya bu sitede paylaşılan 10.12.6 imajı ile rehberlerdeki gibi kurulum yapın. Clover bootloader kurun. Paylaşılan Clover klasörünü EFI bölümüne kopyalayın orjinallerini silerek. Library/Extensions klasörüne güncel AppleBacklightInjector.kext. AppleALC.kext ve Lilu.kext kurun. USB siz yeniden başlatın. Başka bir eklentiye gerek yoktur.
    Önemli Not: Yamalı DSDT/SSDT içermektedir. Tamamen aynı sistemler için sanırım sorunsuz çalışabilir. Diğer benzer sistemler için benzer yamaların kendi orjinal dosyalarınızda yamalanması gerekir.

Çalışanlar:

• Uyku
    • Pil göstergesi,
    • Ekran parlaklığı
    • Fonksiyon Tuşları (Elements_karabiner yardımıyla nerdeyse tamamı)(Wifi düğmesi ile ekranlar arası geçiş tuşu çalışmıyor)
    • HD4600,
    • Ses, Mikrofon (AppleALC Yöntemi ile)
    • Ethernet,
    • USB portları,
    • Touchpad(ELAN),
    • Keyboard Backlight
    • HDMI görüntü aktarımı (ilk açılışta ve sonradan takmada ana ekranda bozulma olsada, hızlıca sleepe girip çıkarak düzeliyor)
    Çalışmayanlar:
    • Nvidia 850M (Devre dışı bırakıldı.)
    • Wifi (intel olduğundan destek yok. Ben dell1510 modeli ile değiştirdiğimden şuan çalışıyor.)
    • HDMI ses

6. Gerekli düzenlemeler ilk mesajına eklendi.

ismozy bunu beğendi.
  7. Hello,

Because of your files i have managed to boot my hackintosh on N550JK for the first time after so many tries. I just wanted to say thank you, and ask by any chance have you managed to upgrade to High Sierra? If so, could you share the files for that aswell?

Thank you again!

montezuma bunu beğendi.
  8. I couldnt complete upgrade process from 10.12.6. So I made clean install for high sierra.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oliver92 bunu beğendi.
  9. Oh, but you managed to install High Sierra? Congratulations :) Would you be so kind to share the clover files like you did for Sierra? I would be very greatfull. Thank you again! :)

10. When i go to home i will.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oliver92 bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...