ASUS VivoBook Pro Catalina Kurulum Sorunu

FAIP

APPRENTICE
12 Eki 2019
7
3
21
Merhaba daha önce bilgisayarıma rehberlerde belirtilen şekilde catalina kurulumu yapmıştım. Hatta son güncelleme dahil sorunsuz kullandım. Bir hata sonucu tekrar silip yüklemek zorunda kaldım. 2. yükleme ekranına kadar sorunsuz ilerliyor ancak 3 gündür ne yaparsam yapayım resimlerdeki ekranı geçemiyorum yardımcı olur musunuz? Kullandığım EFI dosyasını da paylaşıyorum. EFI.zip

IMG_2118 (2).JPG IMG_2120 (2).JPG

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Paylaştığın resim bir hata göstermiyor. Farklı bir Diske kurulum dene. Kullandığın DSDT dosyalarını devre dışı bırakıp deneme yap.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

FAIP

APPRENTICE
12 Eki 2019
7
3
21
Paylaştığın resim bir hata göstermiyor. Farklı bir Diske kurulum dene. Kullandığın DSDT dosyalarını devre dışı bırakıp deneme yap.
Belirttiğiniz denemeleri uyguladım ancak sonuç aynı. Opencore ile big sur kurmayı denedikten sonra bu hatayı aldım.
Daha önce de belirttiğim gibi paylaştığım EFI ile yaklaşık 3 aydır sorunsuz kullanıyordum. Farklı diskte de aynı sonucu veriyor. 2. kurulum ekranında 9 dakika kala "Kalan süre hesaplanıyor..." yazısında saatlerce bekliyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
BIOS CMOS sıfırlayıp yeniden ayarla. Dediğim gibi farklı bir diske kurulum dene. Farklı bir USB diske imajı yazdırıp deneme yap.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

FAIP

APPRENTICE
12 Eki 2019
7
3
21
BIOS CMOS sıfırlayıp yeniden ayarla. Dediğim gibi farklı bir diske kurulum dene. Farklı bir USB diske imajı yazdırıp deneme yap.
belirttiğiniz gibi kurulum denedim "bir dakika bile kalmadı" kısmında takılı kaldı yaklaşık 1 saat. Power tuşuyla kapatıp yeniden açtım ve kurulum tamamlanmıştı. Ancak şimdi de aşırı yavaşlama mevcut 2 - 3 işlemden sonra bilgisayar donuyor. Sebebi ne olabilir. Yardımcı olur musunuz?
@KaoS un hazırladığı catalina 15.5.5 imajı ile yükleme yapmaya çalışıyorum onunla da aynı hatayı alıyorum. 9 dakika kala "kalan süre hesaplanıyor" azısında saatlerce kalıyor. Big Sur denemesi sonrasında clover boot ekranı açılmadı ve hata kodu verdi. Takiben yeniden kurmaya çalıştığımda da bu hatayı alıyorum.
*farklı imaj dosyaları denedim
*bios sıfırlaması yaptım
*kullandığım efi dosyası dahil farklı default efi lerle deneme yaptım sonuç sürekli aynı oluyor.

Son düzenleme: