ÇÖZÜLDÜ Asus Vivobook x512uf- Catalina Batarya Sorunu

HamdiKivrak

APPRENTICE
12 Eki 2017
36
3
21
30
Merhabalar osxinfo ailesi. Catalina kurulumu yaptım ama tek bir sorunum kaldı oda pil göstergesi internetten buldugum bir kaç dsdt ile aktif ediyorum pil göstergesini fakat %36 ya kadar normal doluyor görünüyor. Pil tam dolu iken %36 gösteriyor ve öyle kalıyor pil göstergesi Dsdt yamalama hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Kext olarak ACPıBatterymanager.kext kurdum.

cellojaan

PADAVAN
20 Eki 2017
135
39
71
30
Merhabalar osxinfo ailesi. Catalina kurulumu yaptım ama tek bir sorunum kaldı oda pil göstergesi internetten buldugum bir kaç dsdt ile aktif ediyorum pil göstergesini fakat %36 ya kadar normal doluyor görünüyor. Pil tam dolu iken %36 gösteriyor ve öyle kalıyor pil göstergesi Dsdt yamalama hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Kext olarak ACPıBatterymanager.kext kurdum.
Şu kext dosyasını dener misin:
RehabMan-Battery-2017-1001

Olmazsa şu rehberi takip et:
DSDT / SSDT Düzenleme Rehberi

HamdiKivrak

APPRENTICE
12 Eki 2017
36
3
21
30
Denedim hem efiye hem sisteme kurulumu yaptım kextin fakat yine %36 diyor. Dsdt konusuna gelince boot menüsünde f4 yaptıgımda bilgisayarım açılmıyor siyah ekranda kalıyor öyle ama f4 yapmadan açarsam çok hızlı ve stabil.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Dsdt konusuna gelince boot menüsünde f4 yaptıgımda bilgisayarım açılmıyor siyah ekranda kalıyor öyle ama f4 yapmadan açarsam çok hızlı ve stabil.
F4 komutunun görevi DSDT & SSDT dosyalarının EFI içine çıkartılmasını sağlamak. Boot ile bir alakası yok. Senin cihazın da klavye ile ilgili sorun olabilir. Bu yüzden FN+F4 kombinasyonu ile dene.

HamdiKivrak

APPRENTICE
12 Eki 2017
36
3
21
30
Dsdt oluşturularak dsdt asus patch ile çözüme ulaştım konuyla ilgili araştırma yapan olursa yardımcı olayım.
Yardımınız için çok teşekkür ederim.

• Like
Tepkiler: montezuma

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler