ASUS X540 LJ için Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Kartı

Soner Odabaş

APPRENTICE
17 Ocak 2018
37
3
0
22
İstanbul
  • Üretici & Model: ASUS X540 LJ
  • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-5200U
  • Grafik Aygıtları: HD Graphics 5500
  • Ağ Aygıtları: DW1510
  • Disk ve Ram: 512GB SSD & 1TB SSD & 8GB DDR3 1600MHz

Selamlar,

Cihazımdan mükemmel derecede memnunum hatta mojaveden sonra ofisteki macbook proları bile deviriyor işlem gücü konusunda lakin air pods ve iphone kullanıyorum + olarak ofiste çoğu kişi air drop kullanıyor çünkü ofisimizde windows makina yok. Bu sebeple bluetooth combo wifi kart arıyorum.

DW1510 kullanıyorum şuanda çok memnunum hiçbirşey yapmıyorum takıyorum ve native mac'mişçesine kullanıyorum kext vs. birşey kurmama gerek kalmıyor lakin bluetooth yok.

Alternatif olarak elimde;

AR5B97 var bluetooth ilk kurulum yaptığımda bir kere airpod'a bağlandı ve bir daha hiçbir cihaza bağlanmadı öylece boş bluetooth olarak görüyor. Magic Mouse vs. kullanıyordum onlarda gitti haliyle. (USB kablosunu takınca magic mouse'a bluetooth bağlandı gözüküyor çıkarınca gidiyor) + Olarak bu wifi kartının çekim gücü çok kötü. DW1510 ile birlikte yaklaşık 20 wifi görebiliyorken ofiste bu kartla birlikte sadece bulunduğum ofisin wifi'ını görüntüleyebiliyorum.

Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Donanımları | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazların ikiside var elimde fakat bluetooth yok.

Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazlarında hangisinde bluetooth olup çalıştığını bilmediğim için birşey diyemedim fakat ihtiyacım olan,

Airdrop ve Handoff'un çalıştığı bir WiFi kartı. Kext kurmalı vs. farketmez yeterki çalışsın :)

Bu konuda bilgisi olanlar yeşillendirebilirse sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Konu Başlığı;
Kusursuz* bir Wifi Önerisi olacaktı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

sentin

APPRENTICE
25 Eki 2016
47
3
0
44
  • Üretici & Model: ASUS X540 LJ
  • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-5200U
  • Grafik Aygıtları: HD Graphics 5500
  • Ağ Aygıtları: DW1510
  • Disk ve Ram: 512GB SSD & 1TB SSD & 8GB DDR3 1600MHz

Selamlar,

Cihazımdan mükemmel derecede memnunum hatta mojaveden sonra ofisteki macbook proları bile deviriyor işlem gücü konusunda lakin air pods ve iphone kullanıyorum + olarak ofiste çoğu kişi air drop kullanıyor çünkü ofisimizde windows makina yok. Bu sebeple bluetooth combo wifi kart arıyorum.

DW1510 kullanıyorum şuanda çok memnunum hiçbirşey yapmıyorum takıyorum ve native mac'mişçesine kullanıyorum kext vs. birşey kurmama gerek kalmıyor lakin bluetooth yok.

Alternatif olarak elimde;

AR5B97 var bluetooth ilk kurulum yaptığımda bir kere airpod'a bağlandı ve bir daha hiçbir cihaza bağlanmadı öylece boş bluetooth olarak görüyor. Magic Mouse vs. kullanıyordum onlarda gitti haliyle. (USB kablosunu takınca magic mouse'a bluetooth bağlandı gözüküyor çıkarınca gidiyor) + Olarak bu wifi kartının çekim gücü çok kötü. DW1510 ile birlikte yaklaşık 20 wifi görebiliyorken ofiste bu kartla birlikte sadece bulunduğum ofisin wifi'ını görüntüleyebiliyorum.

Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Donanımları | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazların ikiside var elimde fakat bluetooth yok.

Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazlarında hangisinde bluetooth olup çalıştığını bilmediğim için birşey diyemedim fakat ihtiyacım olan,

Airdrop ve Handoff'un çalıştığı bir WiFi kartı. Kext kurmalı vs. farketmez yeterki çalışsın :)

Bu konuda bilgisi olanlar yeşillendirebilirse sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
Konu Başlığı;
Kusursuz* bir Wifi Önerisi olacaktı.
Ar5b97 için Kext verirmisin benim wifi çalıştı ama bluetooth çalışmıyor.

S10soz_21

Moderator
DENEYİMLİ ÜYE
19 Haz 2017
2,167
396
1,851
28
Diyarbakır/Amed

sentin

APPRENTICE
25 Eki 2016
47
3
0
44
Atheros bluetooth için bu kexti kur. https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-atheros-3k-firmware/downloads/RehabMan-Atheros-2015-0624.zip
Ama bebim bildiğin Ar5b97 kartında bluetooth yoktur. Ar5b197 kartında bluetooth vardır. Emin olmak için windows üzerinden aygıt yöneticisinde bluetooth un vid ve pid değerlerini yazıp paylaşırsanız daha doğru olur.
Haklısın ben kartı yeni taktım bilmiyordum yukarıda öyle yazınca ben de bluetooth var zannettim.Teşekkürler.