1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ASUS X540 LJ için Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Kartı

'Hackintosh Uyumlu Donanımlar' forumunda Soner Odabaş tarafından 11 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

• Üretici & Model: ASUS X540 LJ
    • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-5200U
    • Grafik Aygıtları: HD Graphics 5500
    • Ağ Aygıtları: DW1510
    • Disk ve Ram: 512GB SSD & 1TB SSD & 8GB DDR3 1600MHz

Selamlar,

Cihazımdan mükemmel derecede memnunum hatta mojaveden sonra ofisteki macbook proları bile deviriyor işlem gücü konusunda lakin air pods ve iphone kullanıyorum + olarak ofiste çoğu kişi air drop kullanıyor çünkü ofisimizde windows makina yok. Bu sebeple bluetooth combo wifi kart arıyorum.

DW1510 kullanıyorum şuanda çok memnunum hiçbirşey yapmıyorum takıyorum ve native mac'mişçesine kullanıyorum kext vs. birşey kurmama gerek kalmıyor lakin bluetooth yok.

Alternatif olarak elimde;

AR5B97 var bluetooth ilk kurulum yaptığımda bir kere airpod'a bağlandı ve bir daha hiçbir cihaza bağlanmadı öylece boş bluetooth olarak görüyor. Magic Mouse vs. kullanıyordum onlarda gitti haliyle. (USB kablosunu takınca magic mouse'a bluetooth bağlandı gözüküyor çıkarınca gidiyor) + Olarak bu wifi kartının çekim gücü çok kötü. DW1510 ile birlikte yaklaşık 20 wifi görebiliyorken ofiste bu kartla birlikte sadece bulunduğum ofisin wifi'ını görüntüleyebiliyorum.

Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Donanımları | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazların ikiside var elimde fakat bluetooth yok.

Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu konudaki cihazlarında hangisinde bluetooth olup çalıştığını bilmediğim için birşey diyemedim fakat ihtiyacım olan,

Airdrop ve Handoff'un çalıştığı bir WiFi kartı. Kext kurmalı vs. farketmez yeterki çalışsın :)

Bu konuda bilgisi olanlar yeşillendirebilirse sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Konu Başlığı;
    Kusursuz* bir Wifi Önerisi olacaktı.

#1 Soner Odabaş, 11 Ocak 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ocak 2019
  1. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Soner Odabaş bunu beğendi.
  2. Şahsen çok Mac kullanmıyorum. Sistemim şuan high sierra 10.13.6 kullanıyorum. Fakat şu videoda mojave için çalıştığı görülmektedir.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    Soner Odabaş bunu beğendi.
  3. Çok teşekkürler bakalım sipariş verdim umarım yolda bırakmaz :)

4. Bende de AR9565 (QCWB335) mevcut. Mojavede de çalışıyor. İsterseniz yardımcı olabilirdim...

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Adanada bir firmadan sipariş verdim kargoya verilecek. Çok cüzi bir miktarda bulduğum için anında sipariş çektim. Çalışmaz ise elimdeki mac wifiları arasına ekler sizden talep ederim :)

Yükleniyor...
Yükleniyor...