ÇÖZÜLDÜ ASUS X550LB Clover Boot Menü Sorunu

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
IlRGFAx1vGiZNxenqO7uTQrZKRxhM8VG.jpeg

Boot ekranı yukarı da fotoğrafını koyduğum şekilde görünüyor. BİOS ayarlarını tam değiştiremiyorum BİOS sürümüm çok eski, güncellemek istedim sitede laptop'ıma uygun BİOS sürümü 403 o zaten şimdi ki BİOS sürümüm, yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Senin konuna daha önce yanıt verdim ASUS X550LB MacOS Sierra Uyumu | Sayfa 2 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu .
CLover Boot Menüde Kurulum bölüntüsü görünmüyor. Sorun ya BIOS ayarlarında ya da imaj hatalı yazılmış olabilir.
BIOS ayarlarını kontrol et. Her ne kadar BIOS'unda bazı ayarların olmadığını söylesen de, cihazın güncel donanıma sahip UEFI destekli bir cihaz. BIOS'unda secure boot olması lazım, UEFI & Legacy Boot seçenekleri olması lazım. Bunları gözden geçir.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
Senin konuna daha önce yanıt verdim ASUS X550LB MacOS Sierra Uyumu | Sayfa 2 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu .
CLover Boot Menüde Kurulum bölüntüsü görünmüyor. Sorun ya BIOS ayarlarında ya da imaj hatalı yazılmış olabilir.
BIOS ayarlarını kontrol et. Her ne kadar BIOS'unda bazı ayarların olmadığını söylesen de, cihazın güncel donanıma sahip UEFI destekli bir cihaz. BIOS'unda secure boot olması lazım, UEFI & Legacy Boot seçenekleri olması lazım. Bunları gözden geçir.
Konuma cevap vermediğiniz için yeni bir konu açmak zorunda kaldım. İmaj hatalı yazılsa yazılırken hata çıkarırdı bi sorun çıkarmadı imajı yazdırırken. BİOS ayarları ile ilgili de inanmıyorsanız skype, messenger gibi bir app vasıtasıyla kanıtlayabilirim. Dediğiniz ayarlar yok baktım heryerine olsa ne diye yok diye ısrar edeyim ki bende kurulumun doğru gerçekleşmesini istiyorum.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Bir şey kanıtlamana gerek yok. Ama ben de sana net bir şey anlatamaya çalışıyorum ve bir kere daha yazayım; Paylaştığın resimde Kurulum bölüntüsü görünmüyor. Bunun anlamı şunlar olabilir.
  1. Sen her ne kadar imaj doğru yazıldı diye ısrar etsen de, çoğu zaman hatalı yazılıyor olabilir.
  2. BIOS boot UEFI yada Legacy seçenekleri ile denediğinden emin ol.
  3. Farklı USB portlarını deneyebilirsin.
  4. Her güncel BIOS'un Secure Boot özelliği vardır.
Ek olarak senin cihazına kurulum yapılabiliyor;
Asus X555LB Ses+Wi-Fi+ Grafik Tanıtmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: cmudesign

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
#22 mesajda @cmudesign belirttiği gibi farklı Config'ler ile de deneyebilirsin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
Bir şey kanıtlamana gerek yok. Ama ben de sana net bir şey anlatamaya çalışıyorum ve bir kere daha yazayım; Paylaştığın resimde Kurulum bölüntüsü görünmüyor. Bunun anlamı şunlar olabilir.
  1. Sen her ne kadar imaj doğru yazıldı diye ısrar etsen de, çoğu zaman hatalı yazılıyor olabilir.
  2. BIOS boot UEFI yada Legacy seçenekleri ile denediğinden emin ol.
  3. Farklı USB portlarını deneyebilirsin.
  4. Her güncel BIOS'un Secure Boot özelliği vardır.
Ek olarak senin cihazına kurulum yapılabiliyor;
Asus X555LB Ses+Wi-Fi+ Grafik Tanıtmak | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Kurulum yapıldığını biliyorum ama bende olmuyor, BIOS'um güncel değil zaten bunu söylüyorum sadece ASUS'un sitesinde benim laptop'ım için en günceli BIOS'un 403 sürümü olarak görünüyor ama 3032 sürümleri bile çıkmış diye gördüm geçen gün. Farklı USB portları da denedim olmadı, imaj'ı bir daha yazdım yine değişen bir şey olmadı. BIOS'ta UEFI yada Legacy seçenekleri yok gerçekten olsa yapacam. Heryerine girdim baktım.

#22 mesajda @cmudesign belirttiği gibi farklı Config'ler ile de deneyebilirsin.
Denedim bir sonuç alamadım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

cmudesign

APPRENTICE
5 May 2017
22
3
21
39
@rubarovan21 yaklaşık 2 yıldır sistemime MacOS kurabilmek için birçok konu birçok yazı okudum ve bu süreçte çok zorlandığım çok uykusuz kaldığım dönemler yaşadım. Hatta MacOS Yosemite çıktığından beri diyebiliriz. Şuan MacOS Sierra kurulumunu becerebildim süreyi sen düşün. Sayısız temiz kurulum, sayısız farklı kombinasyon, sayısız DSDT ve SSDT denemelerim oldu. Bu süre zarfında takıldığım yerleri araştır ve sorun çözümü için yardım talep ettim. En önemlisi sorunları tespit ederek nerede sorun yaşıyorum onu tespit ettim. Öncelikle şunu bilmek gerekiyor. Bahsedilen Hackintosh sistemler Windows tarzı kur çalıştır tarzı maalesef değiller. Sorunsuz bir MacOS deneyimi yaşamak istiyorsan o zaman gerçek bir MacBook ve türevi bir cihaz almandan geçer. Şuanda 2 yılın ardından yine bu forumdaki başlıklar ve deneyimler sayesinde neredeyse sorunsuz bir deneyim elde ettim. Bu konuda da başta @montezuma olmak üzere tüm değerli arkadaşlara teşekkür ediyorum. Neredeyse diyorum çünkü hala bazı ufak sorunlarım var. Senin konuya giriş şeklin tavrın talebin benim kendi fikrim pek doğru değildi. Burada kimse kimseye yardım etme mecburiyetinde değil. Din, dil, ırk ayrımı veya görüşler burada kurmaya çalıştığın sisteme hiçbir etkisi olmayacaktır. Aynı durum diğer arkadaşımız içinde geçerli. Sana bu görüşlerinden dolayı yardım etmek istemiyorsa onuda burada belirtmen pek doğru değil. Konuya odaklanıp çözüm istiyorsan önce insani değer olan hitap ve soru soruş şeklini düzeltmen gerekli. Umarım başarılı bir kurulum gerçekleştirirseninle aynı sisteme sahip diğer kullanıcıları senin tecrübelerini aktarabilirsin. Bende yeni bir başarılı kurulum hazırlamak istiyorum bazı sorunlarımı aştıktan sonra. Tüm arkadaşlara keyifli pazarlar dilerim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
@rubarovan21 ve @linepower forum kurallarına aykırı mesajlarınız silindi.
Bu platformda kimsenin dili, dini,ırkı siyasi görüşü tartışılamaz, eleştirilemez ve bununla yargılanamaz!!
Zira osxinfo.net platformunun BİR RENGİ, DİLİ, DİNİ ve IRKI YOKTUR!
Ve bu çatı altında HERKES EŞİTTİR!

Bu ve bunun gibi paylaşımlarda üyeliğiniz süresiz dondurulacaktır.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: rubarovan21

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
@rubarovan21 yaklaşık 2 yıldır sistemime MacOS kurabilmek için birçok konu birçok yazı okudum ve bu süreçte çok zorlandığım çok uykusuz kaldığım dönemler yaşadım. Hatta MacOS Yosemite çıktığından beri diyebiliriz. Şuan MacOS Sierra kurulumunu becerebildim süreyi sen düşün. Sayısız temiz kurulum, sayısız farklı kombinasyon, sayısız DSDT ve SSDT denemelerim oldu. Bu süre zarfında takıldığım yerleri araştır ve sorun çözümü için yardım talep ettim. En önemlisi sorunları tespit ederek nerede sorun yaşıyorum onu tespit ettim. Öncelikle şunu bilmek gerekiyor. Bahsedilen Hackintosh sistemler Windows tarzı kur çalıştır tarzı maalesef değiller. Sorunsuz bir MacOS deneyimi yaşamak istiyorsan o zaman gerçek bir MacBook ve türevi bir cihaz almandan geçer. Şuanda 2 yılın ardından yine bu forumdaki başlıklar ve deneyimler sayesinde neredeyse sorunsuz bir deneyim elde ettim. Bu konuda da başta @montezuma olmak üzere tüm değerli arkadaşlara teşekkür ediyorum. Neredeyse diyorum çünkü hala bazı ufak sorunlarım var. Senin konuya giriş şeklin tavrın talebin benim kendi fikrim pek doğru değildi. Burada kimse kimseye yardım etme mecburiyetinde değil. Din, dil, ırk ayrımı veya görüşler burada kurmaya çalıştığın sisteme hiçbir etkisi olmayacaktır. Aynı durum diğer arkadaşımız içinde geçerli. Sana bu görüşlerinden dolayı yardım etmek istemiyorsa onuda burada belirtmen pek doğru değil. Konuya odaklanıp çözüm istiyorsan önce insani değer olan hitap ve soru soruş şeklini düzeltmen gerekli. Umarım başarılı bir kurulum gerçekleştirirseninle aynı sisteme sahip diğer kullanıcıları senin tecrübelerini aktarabilirsin. Bende yeni bir başarılı kurulum hazırlamak istiyorum bazı sorunlarımı aştıktan sonra. Tüm arkadaşlara keyifli pazarlar dilerim.
Yazdıklarınız için teşekkür ederim ama ben uslübumda bir yanlış olduğunu düşünmüyorum şayet güzelce bir yardım istedim, başka da bir şey söylememiştim. Neyse uzatmaya gerek yok. Haklısınız araştırıyorum fakat bu bölümle ilgili hiç bir şey bulamıyorum BIOS’umda sorun var sanırım bir türlü çözemedim. Bilen kişilerde yardım etmiyor daha bunun üstüne nasıl yapacağımı şaşırdım.

@rubarovan21 ve @linepower forum kurallarına aykırı mesajlarınız silindi.
Bu platformda kimsenin dili, dini,ırkı siyasi görüşü tartışılamaz, eleştirilemez ve bununla yargılanamaz!!
Zira osxinfo.net platformunun BİR RENGİ, DİLİ, DİNİ ve IRKI YOKTUR!
Ve bu çatı altında HERKES EŞİTTİR!

Bu ve bunun gibi paylaşımlarda üyeliğiniz süresiz dondurulacaktır.
Teşekkür ederim umarım söyledikleriniz yerine ulaşmıştır.

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
184
251
@rubarovan21

Merhaba konunuzla ben ilgilenecem. Öncellikle sizlden şunları yapmanızı istiyorum.
1-BIOS ayarlarının tüm resimlerini çekmenizi
2- Windowd kurulu ise, AIDA64 ile detaylı rapor alıp göndermeniz
3- Kullandığınız USB bellek ve Port bilgileri(2.0-3.0?)
4- USB bellekde kullandığınız OS X sürüm bilgisini

Bunları rapor edin, tekrar bakalım.

BootLoader
OLD Clover// New OpenCore
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
OLD Msi Z97 Gaming 3// NEW PRO B660M-A
İşlemci Modeli
OLD İ5- Intel 4690K// NEW 12600K
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
OLD Killer e2200//NEW REALTEK AC1200
Disk ve RAM
OLD 8 GB RAM 1600 MHZ /NEW 32 GB 3200/ 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
@rubarovan21

Merhaba konunuzla ben ilgilenecem. Öncellikle sizlden şunları yapmanızı istiyorum.
1-BIOS ayarlarının tüm resimlerini çekmenizi
2- Windowd kurulu ise, AIDA64 ile detaylı rapor alıp göndermeniz
3- Kullandığınız USB bellek ve Port bilgileri(2.0-3.0?)
4- USB bellekde kullandığınız OS X sürüm bilgisini

Bunları rapor edin, tekrar bakalım.
1- Çektim, aşağıya koyduğum linkten indirip bakabilirsiniz;
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
2- Detaylı raporu da aldım aşağıda;
3- Bilgisayarımda 3 tane USB port girişi var 2'si 3.0, 1 tanesi de 2.0. Benim kullandığım USB bellek 2.0 ve 8.GB
4-USB bellekte kullandığım macOS Sierra 10.12.5 Sürümü. (Bu siteden indirmiştim.)

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
184
251
@rubarovan21 Merhaba;

Bakın lütfen size yazılan her şeyi gerekir ise 5 defa üst üste dikkatli bir şekil de okuyup uygulayın, buna bir örnek vereyim ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anla. Senin sistem sorunsuz bir şekilde kurulum adımlarını geçmen lazım ama sen yazıları okumuyorsun.
IMG_2550.JPG

@montezuma hocam sana defalarca yazmasına rağmen, ayar yok kısıtlı diye sürekli yazıyorsun ve dikkatli bakmıyorsun. Intel Virtual işaretledim, buranın normal de Disable olması lazım, ve ben senden tam detaylı BIOS resimlerini istedim her karesini, yuvarlak içinde işaretlediğim yerler yok. Şunu asla unutma en ufak bundan nolur dediğimiz bir ayar her şeyi maffet meye yeter.

Ayrıca USB belleğin içinde HD_4400_config.plist dosyası var, bunun ile kurulum denedin mi? BIOS resimlerini tekrar bekliyorum senden ve şuan ki config dosyanı da.

Ekli dosyalar

BootLoader
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
OLD 8 GB RAM 1600 MHZ /NEW 32 GB 3200/ 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
@rubarovan21 Merhaba;

Bakın lütfen size yazılan her şeyi gerekir ise 5 defa üst üste dikkatli bir şekil de okuyup uygulayın, buna bir örnek vereyim ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anla. Senin sistem sorunsuz bir şekilde kurulum adımlarını geçmen lazım ama sen yazıları okumuyorsun.
Ekli dosyayı görüntüle 1992

@montezuma hocam sana defalarca yazmasına rağmen, ayar yok kısıtlı diye sürekli yazıyorsun ve dikkatli bakmıyorsun. Intel Virtual işaretledim, buranın normal de Disable olması lazım, ve ben senden tam detaylı BIOS resimlerini istedim her karesini, yuvarlak içinde işaretlediğim yerler yok. Şunu asla unutma en ufak bundan nolur dediğimiz bir ayar her şeyi maffet meye yeter.

Ayrıca USB belleğin içinde HD_4400_config.plist dosyası var, bunun ile kurulum denedin mi? BIOS resimlerini tekrar bekliyorum senden ve şuan ki config dosyanı da.
Kurulumu zaten o plist dosyasını EFI klasörüne kopyaladıktan sonra yaptım. BIOS resimleri var orda zaten dediğiniz bölümlerde var başka bir şey yok ki. Atayım hatta aşağıya da; (Fotoğrafları yeni çekmedim zaten rar dosyasının içinde vardı.)

SATA Configuration

bOy6hcH3piU08OHoNnjHQV67_jKxGij2.jpeg

Graphics Configuration

USB Configuration

Intel (R) Anti-Theft Technology Configuration

Network Stack

Attığım rar dosyasının içinde var siz onu başka birşey sanmış olabilirsiniz ama onları da çektim ben tek tek. Ek olarak başka bi yere de girilmiyor. Bana hepsini yazarsanız ben tek tek uygularım. Çektiğim fotoğraflar default ayarlarda. config dosyasını rarlayıp aşağı koyuyorum. (haberiniz olsun config dosyası dediğiniz gibi HD_4400_config.plist dosyasının aynısı çünkü ben onu üstte yazdığım gibi adını değiştirip EFI klasörüne kopyaladım.)

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
184
251
VT-D disable yapıp, USB belleğe İmajı TEKRAR yeniden İNDİRİP yazdırmanı ve 2.0 ile tekrar kurulum yap.

BootLoader
Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
  • Like
Tepkiler: montezuma

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
VT-D disable yapıp, USB belleğe İmajı TEKRAR yeniden İNDİRİP yazdırmanı ve 2.0 ile tekrar kurulum yap.
Teşekkür ederim oldu kuruluma başladım, başlamasamıydım bilmiyorum da mouse’u kontrol edemiyorum ayrıca bi mouse’um yok laptop’ın kendi touchpad’ini kullanıyorum ama kontrol edemiyorum hareket ediyor da yerinde durmuyor değişik değişik yerlere hareket ediyor. macOS yükleyiciden de kurulama geçtim kuruluyor diyor şuan mouse’u kullanmadan klavyeden yaptım.

cmudesign

APPRENTICE
5 May 2017
22
3
21
39
Teşekkür ederim oldu kuruluma başladım, başlamasamıydım bilmiyorum da mouse’u kontrol edemiyorum ayrıca bi mouse’um yok laptop’ın kendi touchpad’ini kullanıyorum ama kontrol edemiyorum hareket ediyor da yerinde durmuyor değişik değişik yerlere hareket ediyor. macOS yükleyiciden de kurulama geçtim kuruluyor diyor şuan mouse’u kullanmadan klavyeden yaptım.
O zaman bence en kısa zamanda bir mouse temin et bence daha rahat hareket edersin

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Şu ana kadar bir çok kere aynı şeyleri uygulamanı yazdım, ısrarla yapmadın. Ve yapınca kuruluma geçtin. Biraz daha dikkat et.
Touchpad için şunu dene;
https://bbuseruploads.s3.amazonaws....ent; filename="RehabMan-Voodoo-2017-0527.zip"

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
24
Olur denerim, bir daha ayrı bi konu açmama gerek var mı bişmiyorum da buraya diğer sorunlarımı yazarsam çözüm arayabilir miyiz?