Asus X550LB - macOS Sierra Kurulum Sonrası Sorunlar

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
21
Bir kaç sorun var sistemde onları da çözebilirsek sorun kalmayacak diye düşünüyorum.

1. Ses konusunda sorun yaşıyorum ses açılıp kapanmıyor.
  2. WiFi kartımın desteklemediğini biliyorum bu yüzden haliyle WiFi çalışmıyor. Şuan evde değilim evimde masaüstü PC'ler için elimde bi WiFi parçası var USB ile ek olarak takılıyor PC'ye o işimi görürmü?
  3. Mouse ise tam çalışmıyor gibi sürekle bırak ile dosya atmak istiyorum masaüstüne sürüklüyorum takılı kalıyor bazen basmıyor, touchpad çalışmıyor onla alakalı olabilir.
  4. MultiBeast'te hiç açılmadı, tıkladığımda hata oluştu.
Şuan için aklıma gelenler bunlar onun dışında kurulumda vs. hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
Ses konusunda sorun yaşıyorum ses açılıp kapanmıyor.
VoodooHDA 2.8.9 Ses Kurulum Paketi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu indir. Kurulum seçeneklerinde VoodooHDA 2.8.9 Classic 10.12 seç ve kurulumu yap. Ardından Terminal açıp aşağıdaki kodları girip önbellek dosyalarını yapılandır. Bundan sonra sistemi yeniden başlat.
Kod:
sudo touch /System/Library/Extensions && sudo kextcache -u /
WiFi kartımın desteklemediğini biliyorum bu yüzden haliyle WiFi çalışmıyor. Şuan evde değilim evimde masaüstü PC'ler için elimde bi WiFi parçası var USB ile ek olarak takılıyor PC'ye o işimi görürmü?
Modeli nedir?
Mouse ise tam çalışmıyor gibi sürekle bırak ile dosya atmak istiyorum masaüstüne sürüklüyorum takılı kalıyor bazen basmıyor, touchpad çalışmıyor onla alakalı olabilir.
Bununla ilgili olarak #25 mesajda gerekli kextleri paylaştık. Kext kurulumunun nasıl yapılacağı ile iligili olarak aşağıdaki video rehberin son kısmını izle;
MultiBeast'te hiç açılmadı, tıkladığımda hata oluştu.
Multibeast ile ne yapmak istiyorsun? Aldığın hata nedir?

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: cmudesign

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
21
VoodooHDA 2.8.9 Ses Kurulum Paketi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu indir. Kurulum seçeneklerinde VoodooHDA 2.8.9 Classic 10.12 seç ve kurulumu yap. Ardından Terminal açıp aşağıdaki kodları girip önbellek dosyalarını yapılandır. Bundan sonra sistemi yeniden başlat.
Kod:
sudo touch /System/Library/Extensions && sudo kextcache -u /
Deneyeceğim, internet olmadığı için bi daha sistemi kapatıp windows’a girip ordan tekrardan indirmem gerekiyor da deneyip yazacağım.

Modelini şuan hatırlamıyorum, neyse elime geçince ona bakarım. Olmadı wifi kartını değiştiren biri vardı ondan alırım.

Bununla ilgili olarak #25 mesajda gerekli kextleri paylaştık. Kext kurulumunun nasıl yapılacağı ile iligili olarak aşağıdaki video rehberin son kısmını izle;
Kext kurulumunu izledim fakat sorun şu ki mouse ile sürükle bırak yapamadığım için kext’i sürüklüyorum bırakmıyor o yüzden kalıyor onla anca esc’ye basarak vazgeçebiliyorum başka bir şey olmuyor.

Multibeast ile ne yapmak istiyorsun? Aldığın hata nedir?
Donanımları tanıtmak için kullanılmıyor mu?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
Kext kurulumunu izledim fakat sorun şu ki mouse ile sürükle bırak yapamadığım için kext’i sürüklüyorum bırakmıyor o yüzden kalıyor onla anca esc’ye basarak vazgeçebiliyorum başka bir şey olmuyor.
Bunu kullanabilirsin.
Easy Kext Pro " Kext Yükleyici"
Donanımları tanıtmak için kullanılmıyor mu?
Donanım tanıtmak için elbette. Ancak aldığın hata nedir? Hangi kexti kurmak istiyorsun? Bunlaru paylaş, sana lazım olanları paylaşırız.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
Belki rica edersem yazdıklarıma dikkat edersin.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

cmudesign

APPRENTICE
5 May 2017
22
3
21
36
Kext'e çift tıklamıyorsun dimi? Eğer evetse öyle yükleme olmayacak yukarıda paylaşılan program ile yükleme yapacaksın.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
21
Kext'e çift tıklamıyorsun dimi? Eğer evetse öyle yükleme olmayacak yukarıda paylaşılan program ile yükleme yapacaksın.

Tamam da orada "sürükleyip bırakın" yazıyor ben tıklıyorum basılı tutup programa götürüyorum bırakmıyor. Takılı kalıyor o yüzden diğer programla yapamadım.

cmudesign

APPRENTICE
5 May 2017
22
3
21
36
Tüm tıklama ve bırakmalar için bu şekildemi davranıyor? Peki bırakma aşamasında bir daha tıklamayı denesen?

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
21
Tüm tıklama ve bırakmalar için bu şekildemi davranıyor? Peki bırakma aşamasında bir daha tıklamayı denesen?

O kadar da değil deniyorum tabii ki masaüstüne bir şey atmak istediğimde de aynı şeyi yapıyor. Tıklayıp bir şey açmada sorun yok, öbür türlü sorun yok ama sürükle bırak gibi şeylerde takılıyor dosya. Gösterebilsem göstermek istiyorum da forumdan başka bi yerden destek olamıyosunuz orası kötü.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
Terminal içinde csrutil status komutunu kullan ve çıkan sonucu paylaş.
Gösterebilsem göstermek istiyorum da forumdan başka bi yerden destek olamıyosunuz orası kötü.
Nesi kötü? Forumun kuruluş amacı nedir sence?
Ayrıca Multibeast için nasıl hata aldığını sordum sadece tıkladım açılmıyor diyorsun. Herhangi bir uyarı vermiyor mu?

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
O anlamda demedim demek istediğim bi yerden görebilseniz hatayı daha kolay sonuca ulaşacağız diyorum.
O zaman görebilmemizi sağla. Resim çek, video çek, Sorulara ayrıntılı yanıtlar ver..

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Sin0w

JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
19 Eki 2016
577
165
251
Selam arkadaşım, bu sorununa örnek bir ve kolay bir çözüm sunayım sana. Çok zor değil 10 TL vereceksin bir tane Mouse alıp, burada anlatılanları yapacaksın bu kadar. Touchpad çalışmıyor ise hemen alternatif üreteceksin kafan da. Şimdi işten eve gelir iken, 10 TL ver en ucuz Mouse al, bitti gitti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Laptop Modeli
Deskopt
Anakart Modeli
Msi Z97 Gaming 3
İşlemci Modeli
Intel 4690K
Grafik Kartı
Nvidia GTX970 4 GB
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Killer e2200
Disk ve RAM
8 GB RAM 1600 MHZ // 1 TB HDD // SAMSUNG EVO 120 GB// KINGSTON 120 V3

rubarovan21

APPRENTICE
16 Haz 2017
40
1
0
21
O zaman görebilmemizi sağla. Resim çek, video çek, Sorulara ayrıntılı yanıtlar ver..
Ben sistemi yeniden yükledim, mouse takılıyken yükledim kendi kendine touchpad’de düzeldi. Tek tek sorunlarımı belirteyim ben öyle yapalım öbür türlü çok karıştı. Ses sorunum var usb içinde ki ALC kext’i yükledim videoda ki gibi yeniden başlattım fakat çözülmedi.

Selam arkadaşım, bu sorununa örnek bir ve kolay bir çözüm sunayım sana. Çok zor değil 10 TL vereceksin bir tane Mouse alıp, burada anlatılanları yapacaksın bu kadar. Touchpad çalışmıyor ise hemen alternatif üreteceksin kafan da. Şimdi işten eve gelir iken, 10 TL ver en ucuz Mouse al, bitti gitti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Mouse sorununu çözdüm.

Clover Configurator’dan mount edecem onu da yapamıyorum bir şey görünmüyor;
yHHLYtJw0EQip-lRioh7sb-FZBgwa32S.jpeg

@montezuma bakabilir misiniz?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
Terminal aç ve diskutil list komutunu kullanarak çıkan sonucu paylaş.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,377
6,491
4,401
EFI Mount edememen normal çünkü bir EFI bölüntüsü yok. Clover bootloader kurulumunu şu şekilde yap;
UEFI olmayan, ancak Windows yanına kurulum yapılan HDD için gereken ayarlar:
0ecce1a476124c167b39b67b8a921ff4.png

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları