ÇÖZÜLDÜ ASUS X550VX Donma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

brksengider

APPRENTICE
5 Ocak 2017
2
1
0
20
[Çözüldü] ASUS X550VX Donma sorunu | Sayfa 5 | osxinfo Bu konu ile ayni sorunu yaşıyorum. Konunun altındaki moderatör yada konu sahibi iletişime geçebilir mi benimle. Tek çözüm yolu garanti mi ? Bilgisayari bende 2-3 gün önce aldım ve bilgisayar açılırken veya masaüstünde gezerken bile bir anda duruyor fan çıldırıyor. Hiç bir klavye tuşu filan çalışmıyor. Tek yol açma kapama tuşuna basmak kalıyor.
Ne yapmam gerekli ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Like
Tepkiler: nailaydogan

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
29
BIOS sürümünüzü belirtin. Sonradan RAM ekledin mi ?
Sürücü/driver bulma programı kullandın mı ?

brksengider

APPRENTICE
5 Ocak 2017
2
1
0
20
Bahsettigim ürünü yeni bir ürünle degiştirdim fakat yine aynı sorunu yaşıyorum bios sürümü güncel fakat bilgisayar normal de 8 ram yani 8 eklenmiş durumda ve hiç bir program kullanmadım daha bilgisayarı aldigim ilg gün açtım hiç bir şey yüklemedim yine ayni sorunu yaptı bu seride mi sorun var yoksa ben mi bir şeyi yanlış yapiyorum

BIOS sürümünüzü belirtin. Sonradan RAM ekledin mi ?
Sürücü/driver bulma programı kullandın mı ?
Bire bir ürün değişikliği yaptim yeni gelen üründe de ayni sorunu yaşadım hiç bir program yüklemedim daha geldiği gün açtım ve bu sorunu yaşadim bilgisayar normalde 8gb ram benimki +8 =16 şeklinde ram uyumsuz olabilir mi yarın tekrar servise göndermeyi düşünüyorum

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
29
Hangi sorunları yaşıyorsun ?
Sen genede BIOS sürümünü belirt. Aldığın RAM'ın tam modeli nedir ?
Sürücü/driver bulucu kullandın mı ?

nailaydogan

APPRENTICE
17 Ocak 2017
2
0
0
20
Hangi sorunları yaşıyorsun ?
Sen genede BIOS sürümünü belirt. Aldığın RAM'ın tam modeli nedir ?
Sürücü/driver bulucu kullandın mı ?
merhabalar bende de aynı bilgisayar ve aynı sorun var ürünü servise gönderdim sonra tekrar aynı sorunu yaşadım şimdi yine servise verdim çıldırıcam artık. lütfen bunun çözümünü bulun durup dururken donuyor ve fana abanıyor pc sadece güç tuşundam açıp kapama yapılabiliyor

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
29
Aynı sorunlar var ise, ilk önce soruları cevaplayabilirsiniz.
Ve sorunlarınızı tek tek belirtin.

nailaydogan

APPRENTICE
17 Ocak 2017
2
0
0
20
Bilgisayarım serviste şuanda da o yüzden cevap veremedim. Neden böyle bir sorun olur ki bilgisayrda. Temel nedeninin driverlar olduğunu sanmıyorum. Bence anakart yada hard disk değişimi gerçekleşicek

claus

JEDI
23 Ara 2016
226
54
0
29
Forumda bir arkadaşdada sorun vardı ve çözmüştük. Fakat bu modellerde sanırım kronik problem. Bir çok yerde bu problemlerle karşılasan kullanıcılar görüyorum.

EG Poyro

APPRENTICE
2 Ocak 2017
34
2
0
31
Asus programlarını CD' de gelen kaldırın, herhangi bir Asus programı yüklemeyin düzeliyor. Bende öyle çözüldü.

EG Poyro

APPRENTICE
2 Ocak 2017
34
2
0
31
SSD ALIN sorun felan kalmıyor 4sn açılış :)

Asusun bazı serileri sıkıntılı bu seride onlardan ssd almadan önce tüm asus programlarını kaldırmıştım herşeyi güncelledim bütün testleri yaptım bazen yapıyodu sorunu ama SSD geçince hiç yapmıyor 1 haftadır hiç kitlenmedi

batuhandmn1998

APPRENTICE
21 Ocak 2017
9
0
0
21
Yani Asusu yazılımlarını kaldırmakta çözüm olmuyor mu? Birde ssd garanti dışı bırakıyor diye biliyorum.

EG Poyro

APPRENTICE
2 Ocak 2017
34
2
0
31
Geçici çözüm oluyor asus yazılımlarını kaldırmak ama SSD garanti çözüm garanti dışı bırakmıyor garantilik bi durum olursa vidaları düzgün açıp hddyi geri takman yeterli. Hatta asus servisine taktır benim gibi Ankarada elden verebilirsen ücret alıyorlar ama kendileri takıyor. Servise elden götürüp kendim taktım ben SSD yi onlar yoğundu :D

EG Poyro

APPRENTICE
2 Ocak 2017
34
2
0
31
Rica ederim burda claus nickli arkadaş çok ilgilendi benimle herşeyi denedik özellikle eksik driver bulma programı çok iyi onu her safhada kullanıyorum herşey normal gözüküyodu bigün pcyi açmadan önce pili fişten çekip söktüm 10dakka sonra açtım mavi ekran yedim kitlenmedi sonra asus yazılımlarını kaldırdık düzelmişti sonra tekrar verdi hatayı çünkü win yüklüyor asus yazılımlarını en son bıktım SSD aldım kurtuldum bu beladan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...