ASUS X556UQK Çalışmayan Donanımlar

15 Haz 2017
281
71
251
Merhabalar.

Osxinfo yöneticileri ve yardımsever arkadaşlar sayesinde Sierra 10.12.5 sürümünü kurdum. Ancak Bazı donanımlar çalışmıyor. Çok fazla bilgim olmadığı için de sizlere sorma gereği duydum. Sistem özelliklerim imzamda da mevcuttur. Yardımcı olursanız sevinirim.

Neler çalışmıyor?
  • WiFi
  • Fonksiyon Tuşları
  • Ses
  • 940MX Ekran kartı
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
114
0
43
- WiFi: Kartınız normalde macOS tarafından desteklenmeyen bir kart. Forumda belirtilen linkle deneyebilirsiniz. Ama tavsiyem macOS tarafından desteklenen bir kart kullanmanız. En ucuzu Ar9285 chipi barındıran karttır 15-20 TL. Ben böyle bir kart kullanıyorum. Airdrop, Handoff vs gibi özelliği desteklemez ama basit bluetooth ve macOS tan macOS a Airdrop çalışır. En uyumlusu da BCM94352 HMB/AzureWave AW-CE123H bunda herşey çalışır. Fiyatı da 80-100 L arası değişir.
- Fonksiyon Tuşları: Hatırladığım kadarı ile Asus laptoplar için FN tuşuları için bir kext yükleniyordu. Google ile araştırıp o kext ile deneyebilirsiniz.
- Ses: Forumda belirtilen bu konu ile AppleALC yükleyebilirsiniz. Eğer başarısız olursanız VoodooHDA ile deneyebilirsiniz.
- Ekran kartı: Optimus kartlar hackintosh tarafından desteklenmez.

15 Haz 2017
281
71
251
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. AppleALC ile tüm layoutları denedim ancak ses çalışmadı. Diğer seçeneği deneyeceğim.
Oyun amaçlı olmadığı için ekran kartını da kafaya takmıyorum. Olursa diye sordum.
WiFi konusuna göz gezdirdim. Ne yazık ki bende işe yaramadı. Belki de ben yapamadım. Tekrar deneyeceğim. Olmazsa da önerdiğiniz WiFi kartlarından alacağım.
Fn tuşları ile ilgili kext dosyasını bulup deneyeceğim. Çalışırsa burada belirtirim.
Tekrar teşekkür ederim.

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
114
0
43
Asus kexte baktım ismi AsusNBFnKeys.kext Google ile arayıp en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

• Like
Tepkiler: Görkem Koç

jsper

APPRENTICE
10 Ocak 2018
59
5
21
53
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. AppleALC ile tüm layoutları denedim ancak ses çalışmadı. Diğer seçeneği deneyeceğim.
Oyun amaçlı olmadığı için ekran kartını da kafaya takmıyorum. Olursa diye sordum.
WiFi konusuna göz gezdirdim. Ne yazık ki bende işe yaramadı. Belki de ben yapamadım. Tekrar deneyeceğim. Olmazsa da önerdiğiniz WiFi kartlarından alacağım.
Fn tuşları ile ilgili kext dosyasını bulup deneyeceğim. Çalışırsa burada belirtirim.
Tekrar teşekkür ederim.
Wifi Kartını nasıl ayarladınız? Wifi sorunu nasıl çözüldü ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
25,614
6,269
4,401
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı