Atheros 9285 için kext

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,033
4,319
4,351
wifi.png

Bu kext tarafımca düzenlenmiş olup El Capitan, Sierra, ve High Sierra ile sorunsuz çalışmaktadır.

İndirme linki:
High Sierra 10.13.5 ;
IO80211Family.kext.zip
Eski Sürüm:

Dropbox - IO80211Family.kext.zip

Kurulum:
  1. System/Library/Extensions içinden IO80211Family.kext yedeğini aldıktan sonra silin.
  2. Çöp kutusunu boşaltın.
  3. KCPM Utility (Gelişmiş Kext Kurma Uygulaması) ile kext kurulumunu System/Library/Extensions içine yapın.
  4. Aynı program ile Rebuild Cache yapıp sistemi yeniden başlatın.

Son düzenleme:

mevlutk

APPRENTICE
10 Ocak 2018
24
9
21
Artvin
ASUS S46C (K46CB) model notebook'a sonradan taktığım AR9285 wifi kartımı anlattığınız yöntemle çalıştırdım. Bir sorun görünmüyor. Teşekkür ederim.

kadirgecit

APPRENTICE
22 Mar 2019
31
4
21
29
Bursa

Bu kext tarafımca düzenlenmiş olup El Capitan, Sierra, ve High Sierra ile sorunsuz çalışmaktadır.

İndirme linki:
High Sierra 10.13.5 ;
IO80211Family.kext.zip
Eski Sürüm:

Dropbox - IO80211Family.kext.zip

Kurulum:
  1. System/Library/Extensions içinden IO80211Family.kext yedeğini aldıktan sonra silin.
  2. Çöp kutusunu boşaltın.
  3. KCPM Utility (Gelişmiş Kext Kurma Uygulaması) ile kext kurulumunu System/Library/Extensions içine yapın.
  4. Aynı program ile Rebuild Cache yapıp sistemi yeniden başlatın.
Kurulumdan sonra Wi-Fi yı gördü bağlandım fakat sistemi yeniden başlattıktan sonra açılırken şifremi girdikten sonra restart ediyor bilgisayarımı.

El Capitan

malipetek

APPRENTICE
2 Ağu 2019
1
1
21
27
İstanbul
Çok teşekkür ederim. Bunu thinkpad x201 High Sierra üzerinde yükledim ve network bulamama sorunu çözüldü. Daha önce başka IO80211 dosyalarını clover kext içinde atmıştım. Onlar kernel panic'e sebep oluyordu.

• Like
Tepkiler: montezuma