[Başarılı Kurulum]Acer Aspire S3 391 Sierra Kurulumu

Dexter61

PADAVAN
6 Ocak 2017
152
101
251
28
Sistem özellikleri;
Core İ3 3217U 1.8GHZ
500GB HDD + 20GB SSD
4GB DDR3 1600MHZ RAM
HD4000 GPU
13.3'' 1366x768

Çalışmayanlar: Bluetooth

Söz verdiğim gibi el capitan rehberinden sonra aynı cihaza sierra rehberi de hazırladım. Öncelikle çalışmayan bir tek bluetooth kaldı onun dışında cihazın orjinal wifi kartı bile artık airport olarak çalışıyor. Bu haber beni çok sevindirdi doğrusu.
İlk olarak forumda olan imaj yoluyla kurulum yaptım ve clover bootloader'ı sisteme kurdum. Sıra DSDT ve SSDT hazırlamaya geldi. Öncelikle tonymacx86'nın benim laptop modelim için olan başlığından yararlanarak bütün patchleri yamaladım ve ondan sonra sıra SSDT güç yönetim sistemi hazırlamaya geldi. Onuda yaptıktan sonra gerekli olan kextleri kext helper vb bir program yardımıyla sistemin S/L/E kısmına kopyalayıp izinleri düzenledikten sonra sıra Wifi'ı halletmeye geldi. Wifi için tek yapmamız gereken şey. Sizinle paylaşacağım dosyada ki Atheros40 kext adlı kexti. S/L/E kök dizini altında ki IO80211... kext diye adlandırılmış dosyaya sağ tıklayarak show contents diyerek ve bu dizin içerisinde ki /Contents/Plugins kısmında olan Atheros kext adlı varolan kext'i verdiğim dosya ile değiştirmeniz. Bundan sonra izinleri onarıp sistemi yeniden başlatıyoruz ve doğal bir wifi desteğine sahip oluyoruz.
Verdiğim dosyanın içeriğine gelecek olursak. İçerisinde kendi modelime ait olan (Core i3 3217U) SSDT, DSDT dosyaları. Gerekli tüm kextler. Ve FakeSMC dosyası bulunmakta. Eğer aynı modele sahipseniz tek yapmanız gereken ufak bir kopyala yapıştır aslında :) Eğer DSDT, ve SSDT konusunda sıkıntı yaşarsanız yaptığım patchleri sizde kendiniz yamalayarak kendi DSDT'nizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca eğer farklı bir CPU'ya sahipseniz benim güç yönetimimi kullanmamanız sizin yararınıza olur.
Yapılan Patchler;
- HD4000 Low res. (GraphicsEnabler=No)
- IRQ Fix
- HPET Fix
- 7-series USB
- 7 series USB3 Multiplex ( comment out last line —> // and uncomment the alternative line underneath instead)
- 6 series USB
- SMBUS Fix
- RTC Fix
- AC Adapter Fix (with/without)
- OS Check Fix
- Brightness Fix HD4000
- Audio Layout ID 12 ( changed the 12 to 69)
- Fix _Wak arg0v2 ( seems to fix problem where it reboots after waking from sleep)

Ve gereken tüm dosyalar: https://www.tonymacx86.com/attachments/acer-s3-thingsyouneed-provisional-zip.253270/
ajlKUnkRnm1rNs5Th-QTUuY-rNxo7Z8F.png


Cihaza başarılı olarak High Sierra kurulumu da yaptım yakında High Sierra içinde bir rehber yapmayı düşünüyorum :)
 

newtontr

APPRENTICE
17 Tem 2018
10
1
21
54
Merhaba, öncelikle elinize sağlık. Kurulumu tam olarak yaptım. Sadece benim acer s3 i5 3317U. Sizin hazırladığınız güç yönetim dosyasını kullandım sanırım. Ben dsdt ve ssdt yamalamasını bilmiyorum. Acaba bana 3317u için yamalanmış dosyayı nereden bulabilirim. Şimdiden teşekkürler.
 
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler