[Başarılı Kurulum] Aspire V3-772G High Sierra

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
57
8
71
v2-69023-4_medium.jpg

İşlemci: Intel Core i5-4200M, 2600 MHz (26 x 100)
Sistem Belleği: 8192 MB (DDR3 SDRAM)
Ses: Realtek ALC282 @ l
Ekran Kartı İntel HD4600 + GT 750M 4GB
Ağ Bağdaştırıcısı: Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Ağ Bağdaştırıcısı: Qualcomm Atheros AR5B95 Wireless Network Adapter

Arkadaşlar selamlar, diğer laptopuma High Sierra kurmuş bulunmaktayım.

Çalışan Aksamlar

Ses
Hdmi
Uyku
Batarya
Wifi
Ethernet
FN tuşları (tamamı)
Kamera
Mikrofon
Touchpad
Klavye
Dahili Ekran Kartının boyutu.

Çalışmayan aksamlar

Bluetooth ( yalnız şöyle bir şey var şuan pcde zaten bluetooth yok)
GT750

Neredeyse her şeyi çalıştırmayı başardım. Aslında şu an laptop kasası içinde bir wifi soketi için daha yer var bluetoothlu modeli takıp anten kablosu ile ile onuda çalıştırırım gibime geliyor. Ama, ben bluetoothu en son kızılötesi ve bluetoothlu telefonlar kavga ederken kullanmıştım. Bu yüzden uğraşmayacağım.

Efi burada güle güle kullanın ;

Acer Aspire V3 772g Efi

Son bir kaç ekleme;

Aynı laptobun i5 4210m + gtx850m versiyonunda da sorunsuz çalışıyor.

Layout kısmından 28 i seçin.

Son olarak bütün kextler günceldir güncellemenize gerek yok.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: montezuma ve KaoS

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
57
8
71
İçinde varsa herşeyi yaparsın.
Hocam serial değiştirmek istiyorum. Bunun için facetime aktifleştirme konusundakileri yapsam yeter mi yoksa. clover configurator den yeni serial generate edip kayıt edip reset mi atayım?
344CC4E3-65DD-4F2C-A2D5-B9F3C8ED8914.jpeg

Son olarak açılışta şöyle bir hata alıyorum. Ama kesinlikle açılışa engel değil sistemim çalışıyor.

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Peki o varken Apfs.efi var mı? BU varsa bunu silmelisin. Ayrıca BIOS ayarlarını gözden geçir. Fastboot= disabe, CSM = Aktif yada devre dışı dene.

• Like
Tepkiler: bugra

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
57
8
71
Peki o varken Apfs.efi var mı? BU varsa bunu silmelisin. Ayrıca BIOS ayarlarını gözden geçir. Fastboot= disabe, CSM = Aktif yada devre dışı dene.
Hocam dediğiniz gibi idi ve söylediğinizi yapınca düzeldi çok teşekkür ederim. Son olarak;

Serial değiştirmek istiyorum. Bunun için facetime aktifleştirme konusundakileri yapsam yeter mi yoksa. clover configurator den yeni serial generate edip kayıt edip reset mi atayım?
Bununla alakalı yardımcı olur musunuz?

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
57
8
71
İKisini de deneyebilirsin.
Teşekkür ederim hocam bunu da ayarladım. Artık sıkıntısızca kullanabilirim diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
@KaoS hocam selam. Kolay gelsin bir sorum olacak. efi kext klasörümde whatevergreen kext i bulunuyor. fakepciid_intel_hd_graphics.kkext i silsem problem olur mu? çünkü forumda whatevergreen in içinde bulunuyor yazılmıştı.
Valla mojave denesem mi diye düşünüyorum ama neredeyse bütün aksamlar çalışıyor bozmak istemiyorum hiç.

Son düzenleme:

KaoS

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,093
238
851
35
Silmende problem yok silebilirsin ama her ihtimale karşı yedeklemeni öneririm.
Ayrıca sistemin Mojave destekliyor onu da deneyebilirsin ama tavsiyem çalışan sisteminden ziyada bir USB harici diske kurulum yapman bu sayede çalışçan sistemini asla bozmamış deneme yanılmanı rahat rahat yapmış olursun.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Teşekkür ederim hocam bunu da ayarladım. Artık sıkıntısızca kullanabilirim diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
@KaoS hocam selam. Kolay gelsin bir sorum olacak. efi kext klasörümde whatevergreen kext i bulunuyor. fakepciid_intel_hd_graphics.kkext i silsem problem olur mu? çünkü forumda whatevergreen in içinde bulunuyor yazılmıştı.
Valla mojave denesem mi diye düşünüyorum ama neredeyse bütün aksamlar çalışıyor bozmak istemiyorum hiç.
FakePCIxx.kext Whatevergreen kext'inin bir parçası değildir. Kullanılmak amacı adından belli olacağı üzere desteği olmayan bir donanımı sahte bir donanım kimliğiyle tanıtılmasını sağlamak. Zira FakePCIBroadcom, FakePCICPU gibi bir çok farklı kextler olduğunu göreceksin.

KaoS

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
1,093
238
851
35
@montezume sanırım arkadaş aşağıdaki resimdeki durumdan bahsetmiş bir anlaşmazlık oldu sanırım. Sorunun cevabına gelecek olursak evet silebilirsin ama yine de yedek al.
6CE5443D-68FF-4577-B6C0-A979B183A29E.jpeg

• Like
Tepkiler: montezuma

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
57
8
71
Ekli dosyayı görüntüle 11392

İşlemci: Intel Core i5-4200M, 2600 MHz (26 x 100)
Sistem Belleği: 8192 MB (DDR3 SDRAM)
Ses: Realtek ALC282 @ l
Ekran Kartı İntel HD4600 + GT 750M 4GB
Ağ Bağdaştırıcısı: Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Ağ Bağdaştırıcısı: Qualcomm Atheros AR5B95 Wireless Network Adapter

Arkadaşlar selamlar, diğer laptopuma High Sierra kurmuş bulunmaktayım.

Çalışan Aksamlar

Ses
Hdmi
Uyku
Batarya
Wifi
Ethernet
FN tuşları (tamamı)
Kamera
Mikrofon
Touchpad
Klavye
Dahili Ekran Kartının boyutu.

Çalışmayan aksamlar

Bluetooth ( yalnız şöyle bir şey var şuan pcde zaten bluetooth yok)
GT750

Neredeyse her şeyi çalıştırmayı başardım. Aslında şu an laptop kasası içinde bir wifi soketi için daha yer var bluetoothlu modeli takıp anten kablosu ile ile onuda çalıştırırım gibime geliyor. Ama, ben bluetoothu en son kızılötesi ve bluetoothlu telefonlar kavga ederken kullanmıştım. Bu yüzden uğraşmayacağım.

Efi burada güle güle kullanın ;

Acer Aspire V3 772g Efi

Son bir kaç ekleme;

Aynı laptobun i5 4210m + gtx850m versiyonunda da sorunsuz çalışıyor.

Layout kısmından 28 i seçin.

Son olarak bütün kextler günceldir güncellemenize gerek yok.
@montezume sanırım arkadaş aşağıdaki resimdeki durumdan bahsetmiş bir anlaşmazlık oldu sanırım. Sorunun cevabına gelecek olursak evet silebilirsin ama yine de yedek al.
Ekli dosyayı görüntüle 11447
Yanlış anlıyor bugün biraz beni :D. Problem değil olabilir.
@KaoS @montezuma selam, Mini PCIe girişine bluetoothu olan bir wifi kart taksam half mini pcie girişine de desteklenen bir wifi kart taksam birinin wifisinden diğerinin bluetoothundan yararlanabilir miyim acaba? Kadıköye gelmişken alayım diyorum
sanırım sierra kuracağım. ar5b195 kartın wifi + bt kextleri sadece ona uygun bulabildim. şuan hs de bluetooth görüyor evet ama 2 sn sonra kopuyor.

Son düzenleme:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler