[Başarılı Kurulum] Asus FX503VM- High Sierra OpenCore

cheaster33

APPRENTICE
10 Ağu 2018
68
18
21
28
Asus FX503VM bilgisayar ile @yusfklncc yardımıyla başarılı bir şekilde kurulum yaptım.
Cihaz özellikleri :
Intel Core i5 7300HQ @ 2.50GHz
16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1196MHz
Generic PnP Monitor (1920x1080@120Hz)
3071MB NVIDIA GeForce GTX 1060 (ASUStek Computer Inc)
Realtek High Definition Audio

NOT: Cihazda Asus ekran stabilitesi amacıyla işlemcinin ekran kartını kullanmıyor. Yani intel ekran kartı yok.

Kurulumdan önce biosta secure botu kapattım ve legacy modu açtım. Ayrıca Sata ayarında Ahci'nin açık olması gerekiyor.
Kurulumdan önce windowsta disk yönetiminden C diskini böldüm(40 gb) ve daha sonra paragon partition manager ile dosya türü apple olacak şekilde biçimlendirdim.
High Sierra Intel Kurulum İmajı - osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
High sierrayı yukardaki linkten indirdim ancak bu linkteki kurulum yöntemi benim için tamamen uyumlu olmadığı için @yusfklncc verdiği likle opencore yöntemiyle yükleme yaptım. Yani high Sierra imajlı USB'de varolan EFI'yi sildim. Sildiğim yere aşağıda bulunan linktekileri EFI klasörünü attım. Ardından sistemi USB üzerinden boot ettim ve gelen OpenCore ekranında Reset NVRAM'e girdim bilgisayar reset attı. Tekrar USB'den boot ettim ve bu şekilde yükleme ekranına ulaştım.
Az önce benim sisteme tamamen uyan config dosyasının son hali ile tekrar kurulum yaptım. Ve kurulum sorunsuz gerçekleşti. Eğer benzer bir cihazda olan bir arkadaş olursa, confic dosyasını buraya bırakıyorum. Efi'deki config' dosyasını silip onun yerine bu config dosyasını atabilirsiniz.
Bu config ile yükleme sonrası ses çalışıyor ancak ekran kartı için terminale bu kodu girmek gerekiyor:
Code:
bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)

Neler Çalışıyor

• Ses + aux girişi
  • USB Portları
  • Kamera
  • Fn kısayol tuşları
  • Gtx 1060 ekran kartı
  • Uyku / Uyanma
  • Bluetooth
Neler Çalışmıyor
  • Touchpad
  • Parlaklık ayarı
  • Batarya Durumu
  • Wifi

Ekli dosyalar

yusfklncc

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
2,616
953
2,401
Çalışmayan donanımların için konu aç eğer çözebilirsek burayı da güncelleriz :)

BootLoader
OpenCore 0.6.9
Laptop Modeli
1. Lenovo Thinkpad E570 2. Lenovo Thinkpad Yoga S1
İşlemci Modeli
1. i5 7200U Kaby-Lake 2. i7 4510U Haswell
Grafik Kartı
1. Intel HD Graphics 620 1GB 2. Intel HD Graphics 4400 1GB
Ses Kartı Modeli
Conexant CX20753/4 - Conexant CX20751
Ağ Aygıtları
1. DW1820A 802.11ac 2. Intel Wireless 7260
Disk ve RAM
1. 8GB 2400 Mhz Ram & KGB40ZNV256G KIOXIA Nvme SSD(macOS BigSur 11.4 Beta + Windows 10) 2. 8GB 2400 Mhz Ram & Samsung 256GB 850 EVO Sata3 2.5" SSD (macOS Big Sur 11.3.1 + Windows 10)

cheaster33

APPRENTICE
10 Ağu 2018
68
18
21
28
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler