[Başarılı Kurulum] Asus h97 pro rx580

makinist76

APPRENTICE
24 Ocak 2020
20
4
21
macosx Catalina kurulum usb ile hiç bir ayara dokunmadan başarılı bir şekilde kurulum gerçekleşti.Diğer konuda ustaların tavsiyesi üzerine rx580 ekran kartı alarak bütün her şey otomatik olarak çalıştı.uyku modu dahil herşey faal olarak çalışmakta.yardımcı olan sorularıma cevap veren herkese çok teşekkürler.
kuruluma başlamadan önce bios güncellemesini yaptım.Daha sonra bios u defult moda aldım.
1 -advanced kısmında
usb configuration legacy usb support enable
intel xhcı mode enable
ehcı hani off enable

sata mode ahci
birde boot menüsünden boot secure os type. other os olarak ayarlayıp kaydederek usb ile başlatıp kurulumu sorun yaşamadan tamamladım.
kurulumdan sonra cloverboot kurulumunu gerçekleştirip usb içindeki efi klasörünü cloverconfigurator ile eşi sürücüsünü Mount edip içindeki evi ile değiştirdim.usb siz başlangıcıda hallettikten sonra gelen 10.15.3 güncellemesini yaptım.lakin benim smbios 14.2 olarak görünüyordu.O nu 18,2 yaparak güncelleştirmeyi yaptım.Diğer türlü güncelleştirmeyi cihaz görmüyordu.Şuanda Catalina da çalışmayan hiç bir şey yok herşey faal.Umarım karışık olmamıştır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
4,748
1,088
4,351
Tebrikler ama bence sistem bilgilerini detaylı yazıp bios sürümü bios ayarları gibi detaylarıı ekleyip daha geniş bir konu oluşturursan çok daha faydalı bir içerik olur.
örnek konu.

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz

makinist76

APPRENTICE
24 Ocak 2020
20
4
21
Tebrikler ama bence sistem bilgilerini detaylı yazıp bios sürümü bios ayarları gibi detaylarıı ekleyip daha geniş bir konu oluşturursan çok daha faydalı bir içerik olur.
örnek konu.
peki konuyu tekrar nasıl düzenleyebilirim.

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
4,748
1,088
4,351
Sen alt mesaja yaz ben düzenlerim

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz

makinist76

APPRENTICE
24 Ocak 2020
20
4
21
kuruluma başlamadan önce bios güncellemesini yaptım.Daha sonra bios u defult moda aldım.
1 -advanced kısmında
usb configuration legacy usb support enable
intel xhcı mode enable
ehcı hani off enable

sata mode ahci
birde boot menüsünden boot secure os type. other os olarak ayarlayıp kaydederek usb ile başlatıp kurulumu sorun yaşamadan tamamladım.
kurulumdan sonra cloverboot kurulumunu gerçekleştirip usb içindeki efi klasörünü cloverconfigurator ile eşi sürücüsünü Mount edip içindeki evi ile değiştirdim.usb siz başlangıcıda hallettikten sonra gelen 10.15.3 güncellemesini yaptım.lakin benim smbios 14.2 olarak görünüyordu.O nu 18,2 yaparak güncelleştirmeyi yaptım.Diğer türlü güncelleştirmeyi cihaz görmüyordu.Şuanda Catalina da çalışmayan hiç bir şey yok herşey faal.Umarım karışık olmamıştır.
Sen alt mesaja yaz ben düzenlerim
kardeşim konuyu güncellersen sevinirim.teşekkürler

Son düzenleme:
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler