[Başarılı Kurulum] Asus Z270E Gaming-i7 7700K-RX 480 8GB OC ile

Tenzator

APPRENTICE
14 May 2019
2
1
0
26
Selamlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi sistem özellikleri şu şekilde :

Çalışanlar :
i7 7700K O.C 4.9Ghz
16GB DDR4 3297Mhz
Asus RX 480 strix 8GB o.c. 8000Mhz
SSD Samsung 850evo üzerine yapıp 1TB Sata depolama tanımladım.
Asus Z270E strix gaming anakartın entegre bluetooth'u
Ethernet

Çalışmayanlar :

Ses çıkışım var ama üst menüden ses yüksekliği ayarlamam yok, sistem ayarlarından yapabiliyorum sadece.
Wifi
Birde benim acemiliğim mi yoksa çalışmıyor mu bilmiyorum ama klavyeden kopyala yapıştır yapmayı hala beceremedim :)

Kurulum 20 Dakikamı aldı,
macOS Mojave 10.14.4 AMD & Intel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
@montezuma 'nın yukarıdaki linkte bulunan açıklamaları ve videosu ile tek seferde kurulum sorunsuz gerçekleşti. Emeğinize sağlık.

Çalışmayanlar ile ilgili olara yardım etmenizi rica ederim.

**off topic**
Birde kasada hala 2 adet SSD ve 1 adet sata drive var, onları windows için kullanmak istiyorum. USB yi taksam normal windows kurar gibi kursam olur mu acaba diğer ssd ve had leri windows a atayarak ?
**off topic end**

Teşekkürler ve iyi forumlar.

• Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,627
4,447
4,401
Eline sağlık. Eğer monitör üzerinden ses alıyorsan Monitör üzerinden ses kontrolü çalışmaz. Copy / Paste ise macOS klavye düzeninde CMD + C ve CMD + V kullanılır. CMD tuşunun Wİndows klavyede karşılığı genelde Win tuşu oluyor. Bu tuş ile deneme yap.

Tenzator

APPRENTICE
14 May 2019
2
1
0
26
Eline sağlık. Eğer monitör üzerinden ses alıyorsan Monitör üzerinden ses kontrolü çalışmaz. Copy / Paste ise macOS klavye düzeninde CMD + C ve CMD + V kullanılır. CMD tuşunun Wİndows klavyede karşılığı genelde Win tuşu oluyor. Bu tuş ile deneme yap.
Evet monitör üzerinden ses alıyorum o yüzden çalışmıyor demek,

Bu arada kopyala yapıştır olayının çalışmama sebebi klavye kaynaklı, G710+ kullanıyorum ve Gaming modu açık kalmış o da doğal olarak Win tuşunu devredışı bırakıyor.

Bu sistemde şuanda bahsettiğim gibi MacOs x 1 ssd üzerine kurulu ve 1 had yi de depolama için atadım,
bu kurulum sizin rehberinize birebir uyularak yapıldı o yüzden yardımcı olursunuz diye düşündüm.
Boşta kalan 2 ssd ve 1 hdd mevcut, bunların üzerine de windows kurabilir miyim ? Bir sorun oluşturur mu ?

Teşekkürler

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler