1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Başarılı Kurulum] Asus Z270E Gaming-i7 7700K-RX 480 8GB OC ile

'Başarılı Kurulumlar' forumunda Tenzator tarafından 16 Mayıs 2019 05:11 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Selamlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi sistem özellikleri şu şekilde :

Çalışanlar :
    i7 7700K O.C 4.9Ghz
    16GB DDR4 3297Mhz
    Asus RX 480 strix 8GB o.c. 8000Mhz
    SSD Samsung 850evo üzerine yapıp 1TB Sata depolama tanımladım.
    Asus Z270E strix gaming anakartın entegre bluetooth'u
    Ethernet

Çalışmayanlar :

Ses çıkışım var ama üst menüden ses yüksekliği ayarlamam yok, sistem ayarlarından yapabiliyorum sadece.
    Wifi
    Birde benim acemiliğim mi yoksa çalışmıyor mu bilmiyorum ama klavyeden kopyala yapıştır yapmayı hala beceremedim :)

Kurulum 20 Dakikamı aldı,
    macOS Mojave 10.14.4 AMD & Intel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    @montezuma 'nın yukarıdaki linkte bulunan açıklamaları ve videosu ile tek seferde kurulum sorunsuz gerçekleşti. Emeğinize sağlık.

Çalışmayanlar ile ilgili olara yardım etmenizi rica ederim.

**off topic**
    Birde kasada hala 2 adet SSD ve 1 adet sata drive var, onları windows için kullanmak istiyorum. USB yi taksam normal windows kurar gibi kursam olur mu acaba diğer ssd ve had leri windows a atayarak ?
    **off topic end**

Teşekkürler ve iyi forumlar.

montezuma bunu beğendi.
  2. Eline sağlık. Eğer monitör üzerinden ses alıyorsan Monitör üzerinden ses kontrolü çalışmaz. Copy / Paste ise macOS klavye düzeninde CMD + C ve CMD + V kullanılır. CMD tuşunun Wİndows klavyede karşılığı genelde Win tuşu oluyor. Bu tuş ile deneme yap.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Evet monitör üzerinden ses alıyorum o yüzden çalışmıyor demek,

Bu arada kopyala yapıştır olayının çalışmama sebebi klavye kaynaklı, G710+ kullanıyorum ve Gaming modu açık kalmış o da doğal olarak Win tuşunu devredışı bırakıyor.

Bu sistemde şuanda bahsettiğim gibi MacOs x 1 ssd üzerine kurulu ve 1 had yi de depolama için atadım,
    bu kurulum sizin rehberinize birebir uyularak yapıldı o yüzden yardımcı olursunuz diye düşündüm.
    Boşta kalan 2 ssd ve 1 hdd mevcut, bunların üzerine de windows kurabilir miyim ? Bir sorun oluşturur mu ?

Teşekkürler

4. Bir sorun olmaz. Sadece sistemi UEFI olarak kullanıyorsan Windows kuurlum USB'sini de UEFI olarak hazırladığından emin ol.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...