[Başarılı Kurulum] Casper Excalibur G850 | Intel Core i7 770HQ | HD 630 | Mojave 10.14.2

cellojaan

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
20 Eki 2017
513
222
301
Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core i7-7700HQ
  • Grafik Kartı: Intel HD Graphics 630 + Nvidia GTX 1050
  • Bellek: 20GB DDR4 Bellek
  • Disk: 500 GB Samsung EVO SSD + 1 TB Toshiba MQ01ABD100
  • Ses: Realtek ALC255
  • Tochpad: ELAN Touchpad
  • Chipset: Intel 100 Series/C230
Çalışan Donanımlar:
  • Intel HD Graphics 630
  • Realtek ALC255 Ses kartı
  • Dahili Klavye
  • Touchpad
  • Ethernet
  • Asus Nano N10
  • Rampage USB Mause
Çalışmayan donanımlar:
  • Nvidia GTX 1050 (Donanım destekleniyor ancak optimus yüzünden tanıtılamıyor)
  • Intel AC 8265 Wireless (Asus Nano N10 kullanılıyor)
[WARNING]Dahili Ekran kartı GTX 1050, optimus teknolojisi yüzünden tanıtılamıyor. BIOS'da herhangi bir Swichtable seçeneği maalesef yok. Ancak bir sorunda teşkil etmiyor. HD Graphics 630 ile oldukça güzel çalışmaktadır.[/WARNING]

AŞAMA AŞAMA KURULUM:

OSXInfo'da yer alan Mojave Imaj dosyası, Win32 Imager proğramı ile 8GB'lık USB'ye yazdırıldı.
Paragon Partition Manager ile, SSD'den 100 GB'lık kısım ayrıldı ve HFS formatına çevirildi.
Yazdırma sonrasında sistem yeniden başlatıldı ve başlangıçta F12 tuşuna basılarak BOOT edecek USB seçildi.
Gelen ekranda OSX kurulum seçildi ve kuruluma başlanıldı. Başlamadan önce imajın orjinal bootargs kullanıldı.
Kurulum ekranında OSX olarak ayırdığım 100 GB'lık HFS formatlı disk seçildi ve kuruluma başlanıldı.

Kurulum bittikten sonra PC yeniden başlatmadan öce /Systems/Librarys/Extensions içinde bulunan AMD'ye ait bütün kextler silindi. AppleIntelLpssI2Ccontroller.kext dosyası olmadığı için silinmedi ancak var ise silinmesi gerekli. Zira hata vermektedir.

[INFORMATION]AppleALC tanıtıldığı zaman sistem açılmamaktadır. Bu laptop'a AppleALC, FB Intel Patcher aracılığı ile tanıtılabiliyor. Ancak buda AppStore'da ve Siri'de hataya sebebiyet veriyor. AppStore hatası, şu kodu terminale yazmanız ile çözülüyor: defaults write com.apple.appstore.commerce Storefront -string "$(defaults read com.apple.appstore.commerce Storefront | sed s/,8/,13/)" Ancak Siri'ye hala çözüm bulunamadı. Zira devamlı "Üzgünüm, Tekrar Dener misiniz?" diyor. Çözüm aranıyor..[/INFORMATION]

Kurulum tamamlandı ve Clover Configuration aracılığı ile NO NAME isimli Windows boot diski Mouth edildi. EFI içerisine girildi ve USB'mizdeki BOOT ve CLOVER klasörleri buraya kopyalandı. Bu sayede USB'siz boot edilmesi sağlandı.

Sistem yeniden başlatıldı ve Windows 10 + macOs Mojave 10.14.2 kullanıma hazır hale geldi.

[INFORMATION]EDİT: Siri problemi ile ilgili çözüm:

EFI / Clover / config.plist içerisinden FixLAN işareti kaldırılmış olmalıdır. Siri problemi bu şekilde çözülebilmektedir.[/INFORMATION]

Sistem oldukça stabil. Güç yönetimi, uyku modu, ses, mikrofon, webcam gayet düzgün çalışmaktadır. Aynı sisteme sahip arkadaşlar kurulumu belirttiğim şekilde yapabilirler.

BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B365M PRO-VH
İşlemci Modeli
Intel Core i5 8600K
Grafik Kartı
XFX RX 5500 XT 4GB
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC 887
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM
512GB RGB M.2 SSD & 16 GB DDR4 2666Mhz RAM

ddjfx

APPRENTICE
9 Haz 2019
1
0
0
41
istanbul
merhaba. ben de Casper Excalibur 850 kullanıyorum. Recep Baltaşın paylaştığı KealOs-Mojave versiyonunuyla kurulum yapmaya çalıştım ve sürekli girişte kernel hatası alıyorum please go panic.apple.com şeklinde. BIOSta her şeyi düzgün yaptığımı sanıyorum ama ne yazık ki kurulum hiç başlamadı. yardım talebinde bulunabilir miyim?

tekrar merhaba.
Siteki dosyayı belirtilen şekilde usb ye yazdım ve kurulumda 610-620-630 seçeneğini işaretleyerek kurulum yaptım.
Ses şu an yok.
Wireless yok.
Ekranda ise başka monitörler bağlayınca kapanma ve sistem reset oluyor.
Bu sorunlardan wifi çözülmese de olur ama diğer sorunları çözebilmek isterim.
Nasıl çözdüğünüz konusunda yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.
Güzellikler dilerim.

cellojaan

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
20 Eki 2017
513
222
301
merhaba. ben de Casper Excalibur 850 kullanıyorum. Recep Baltaşın paylaştığı KealOs-Mojave versiyonunuyla kurulum yapmaya çalıştım ve sürekli girişte kernel hatası alıyorum please go panic.apple.com şeklinde. BIOSta her şeyi düzgün yaptığımı sanıyorum ama ne yazık ki kurulum hiç başlamadı. yardım talebinde bulunabilir miyim?

tekrar merhaba.
Siteki dosyayı belirtilen şekilde usb ye yazdım ve kurulumda 610-620-630 seçeneğini işaretleyerek kurulum yaptım.
Ses şu an yok.
Wireless yok.
Güzellikler dilerim.
WiFi kartı zaten desteklenmiyor G850'nin. Harici bir WiFi adaptör almalısın. Mesela ben Asus Nano N10 kullanıyorum.
Ses ise ise FB Intel Patcher programı ile tanıtılabiliyor. FB Intel Patcher ile 630'a ait ayar dosyalarını config.plist'e eklemen gerek. Diğer şekilde tanıtılamıyor.

BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B365M PRO-VH
İşlemci Modeli
Intel Core i5 8600K
Grafik Kartı
XFX RX 5500 XT 4GB
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC 887
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM

keremhann

APPRENTICE
15 Tem 2019
3
0
1
@cellojaan söylediğin şekilde kurulum yapıyorum ama hata alıyorum. hiç bir şekilde olmuyor. bios ayarlarım da sizinki gibi. acaba config dosyası ile ilgili bir sorun mu yaşıyorum. açıkçası config düzenlemeyi de bilmiyorum. sorunun ne olduğunu çözemedim. yardımcı olma şansınız var mı acaba. @montezuma

cellojaan

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
20 Eki 2017
513
222
301
@cellojaan söylediğin şekilde kurulum yapıyorum ama hata alıyorum. hiç bir şekilde olmuyor. bios ayarlarım da sizinki gibi. acaba config dosyası ile ilgili bir sorun mu yaşıyorum. açıkçası config düzenlemeyi de bilmiyorum. sorunun ne olduğunu çözemedim. yardımcı olma şansınız var mı acaba. @montezuma
Aldığınız hata nedir?

BootLoader
OpenCore
Anakart Modeli
MSI B365M PRO-VH
İşlemci Modeli
Intel Core i5 8600K
Grafik Kartı
XFX RX 5500 XT 4GB
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC 887
Ağ Aygıtları
RTL8111
Disk ve RAM

appledelisi

APPRENTICE
7 May 2020
6
1
21
hocam merhaba g850 kullanıyorum ve bir hata alıyorum her şeyi olması gerektiği gibi harfiyen yaptım fakat ayırdığım apple hfs bölüntüsü ınstall macOS kısmında gçzükmüyor dolayısıyla kurulum yapamıyorum.

mertanlll

APPRENTICE
30 Ara 2020
73
22
71
Merhaba öncelikle tebrik ederim. g770 kullanıcısı olarak bu dosyaları kullanarak başarılı bir kurulum yapabilir miyim sizce konuyu açtım fakat dönüt gelmedi bu şekilde yapsam çalışır mı sizce?
Dostum merhaba g770 kullanıyorum catalina ve bigsur denemeleri yaptım fakat sorun biosda sanırım uefi olarak göremiyor usbyi siz hangi ayarlarla yapmıştınız bios için söyler misiniz?

tekrar merhaba.
Ses şu an yok.
Wireless yok.
Güzellikler dilerim.
merhabalar ben g770 kullanıcısıyım ve 3 farklı imaj denememde de panic hatası aldım siz nasıl geçtiniz panic hatasını?

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Casper Excalibuur G770
İşlemci Modeli
I5 9300H
Grafik Kartı
UHD630&GTX1050
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler