[Başarılı Kurulum] Casper Nirvana C500 | macOS Big Sur

emrhnugrl

APPRENTICE
29 Kas 2020
13
4
21
Sistem Özellikleri
CPU:
Intel Core i5-5200U
GPU: Intel HD Graphics 5500
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
Ses Kartı: Realtek ALC269

Çalışan Donanımlar
Hoparlör
Mikrofon
Ethernet
Webcam
HDMI

Çalışmayan Donanım
Wifi Kartı

Kullandığım imaj, ve rehber
Güncel EFI dosyam ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorum
macOS Big Sur Intel ve AMD Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

EFI klasörüm
macOS Sürümü:
11.2.1
OpenCore Sürümü: 0.6.6
EFI | Google Drive

Bu Mac
Bu Mac.png

GeekBench
Görüntüle
GeekBench.png

Laptop Modeli
Casper Nirvana C500
İşlemci Modeli
Intel Core i5 5200U
Grafik Kartı
Intel HD Graphics 5500
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC269
Disk ve RAM
8GB DDR3 1600MHz & Samsung 870 EVO 500Gb SSD

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
2,839
1,056
2,401
Ellerinize sağlık.

BootLoader
OpenCore 0.6.7
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB DDR3 - 120 GB SSD
  • Like
Tepkiler: emrhnugrl

Furkan Kandilci

APPRENTICE
31 Ocak 2020
88
28
21
Hocam model hariç sistemlerimiz aynı size 2 tane sorum olacak?

1. Hocam sisteminizi "MacBook Pro 12,1" olarak mı tanıttınız?

2. Uyku sorunu oldu mu olduysa nasıl çözdünüz?

Şimdiden teşekkürler!

Laptop Modeli
MacBook Air 2020 Retina
İşlemci Modeli
1.1 GHz çift çekirdekli Intel Core i3
Grafik Kartı
Intel Iris Plus Graphics 1536MB
Disk ve RAM
256GB SSD & 8GB LPDDR4X
  • Like
Tepkiler: emrhnugrl

emrhnugrl

APPRENTICE
29 Kas 2020
13
4
21
Hocam model hariç sistemlerimiz aynı size 2 tane sorum olacak?

1. Hocam sisteminizi "MacBook Pro 12,1" olarak mı tanıttınız?

2. Uyku sorunu oldu mu olduysa nasıl çözdünüz?

Şimdiden teşekkürler!
Merhaba,

1. MacBook Air 7.1 olarak tanıttım SMBIOS'da

2. Uyku modunu kullanmadığım için problem olup olmadığını maalesef bilmiyorum

Laptop Modeli
Casper Nirvana C500
İşlemci Modeli
Intel Core i5 5200U
Grafik Kartı
Intel HD Graphics 5500
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC269
Disk ve RAM

berktheles

APPRENTICE
6 Haz 2021
3
0
1
Merhabalar, ben de Casper Nirvana C500 laptopa sahibim. Windows işletim sisteminin verimsizliği yüzünden Mojave veya Big Sur'a geçmeyi düşünüyorum. Size üç tane sorum olacak:

1- Ben biri kingston (8gb) biri crucial (2gb) 2 farklı model ram kullanıyorum hackintosh yaparken sıkıntı yaratır mı?
2- Bendeki İntel irıs ekran kartı sizinki gibi 5500 değil 6100 numaraya sahip. Bendeki kart sizinkinden daha mı iyi? (internet üzerinden bakmaya çalıştım ama veriler fazla karışık geldi sanırım öyle ama yine de emin olmak için sormak istedim)
3- Big Sur sizde kasma, donma veyahut başka sorunlara yol açtı mı, açıyor mu hiç?

Sizce benim cihazımda başarılı bir kurulum yapılabilir mi? Foruma katılalı daha 1 hafta oluyor, fazla cahilim bu konuda, eğer basit sorularla zamanınızı aldıysam kusuruma bakmayın. İyi günler dilerim.

kleyn

JEDI
15 May 2021
268
125
251
Merhabalar, ben de Casper Nirvana C500 laptopa sahibim. Windows işletim sisteminin verimsizliği yüzünden Mojave veya Big Sur'a geçmeyi düşünüyorum. Size üç tane sorum olacak:

1- Ben biri kingston (8gb) biri crucial (2gb) 2 farklı model ram kullanıyorum hackintosh yaparken sıkıntı yaratır mı?
2- Bendeki İntel irıs ekran kartı sizinki gibi 5500 değil 6100 numaraya sahip. Bendeki kart sizinkinden daha mı iyi? (internet üzerinden bakmaya çalıştım ama veriler fazla karışık geldi sanırım öyle ama yine de emin olmak için sormak istedim)
3- Big Sur sizde kasma, donma veyahut başka sorunlara yol açtı mı, açıyor mu hiç?

Sizce benim cihazımda başarılı bir kurulum yapılabilir mi? Foruma katılalı daha 1 hafta oluyor, fazla cahilim bu konuda, eğer basit sorularla zamanınızı aldıysam kusuruma bakmayın. İyi günler dilerim.
Öncellikle forumumuza hoşgeldiniz, Bu cihaza kurulum yapılabilir.
Galiba MacBookPro12,1 macdeki işlemciniz aynı. 6100 numaraya sahip olmasınının sebebi işlemciniz biraz daha yeni.
Ramler sıkıntı çıkarmayabilir benim arkadaşımın sistemi 8+12 gb rame sahipti (laptop).Sıkıntı çıkmamıştı.
Kurulum yapmak isterseniz Tıkla Bu imajı indirip. Flasha yazdıryorsunuz. Sonra Bu EFI de düzeneleme yapmanızı öneririm Smbios'u MacbookPro12,1 girmenizi öneririm.Sonra bu EFI dosyasını USB'nin EFI kısmını silip bu EFI yi atıp kuruluma geçmeyi deniyorsunuz.

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Qualcomn atheros 8171 ethernet Intel dual band 3165
Disk ve RAM
16 GB ram 128 gb m2 ssd 1 tb hardisk

berktheles

APPRENTICE
6 Haz 2021
3
0
1
Öncellikle forumumuza hoşgeldiniz, Bu cihaza kurulum yapılabilir.
Galiba MacBookPro12,1 macdeki işlemciniz aynı. 6100 numaraya sahip olmasınının sebebi işlemciniz biraz daha yeni.
Ramler sıkıntı çıkarmayabilir benim arkadaşımın sistemi 8+12 gb rame sahipti (laptop).Sıkıntı çıkmamıştı.
Kurulum yapmak isterseniz Tıkla Bu imajı indirip. Flasha yazdıryorsunuz. Sonra Bu EFI de düzeneleme yapmanızı öneririm Smbios'u MacbookPro12,1 girmenizi öneririm.Sonra bu EFI dosyasını USB'nin EFI kısmını silip bu EFI yi atıp kuruluma geçmeyi deniyorsunuz.
EFI üzerinde düzenleme kısmını anlamadım ancak attığınız imaj dosyası konusundaki video kaynakları izleyince ve biraz daha araştırmayla anlayacağımı düşünüyorum. Yardımınız için teşekkür ederim. Sağolun

emrhnugrl

APPRENTICE
29 Kas 2020
13
4
21

3- HDD ile sorun yaşayabiliyordum, SSD kullanmanızı öneririm.

Laptop Modeli
Casper Nirvana C500
İşlemci Modeli
Intel Core i5 5200U
Grafik Kartı
Intel HD Graphics 5500
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC269
Disk ve RAM
  • Like
Tepkiler: berktheles

berktheles

APPRENTICE
6 Haz 2021
3
0
1
3- HDD ile sorun yaşayabiliyordum, SSD kullanmanızı öneririm.
Cihazımda SSD var zaten, tek eksiğim yedeklerim için bir disk. Sonrasında big sur'a geçeceğim.
Kendi cihazınızı neden Macbook pro 12,1 değil de macbook air olarak tanıttınız? HDD olduğu ve ekran kartı 6100 değil de 5500 olduğu için mi? Bir de bluetooth ve kulaklık girişinde sıkıntı yaşadınız mı? Sorularla canınızı sıkıyorsam kusuruma bakmayın cihazlarımız aynı model olduğundan deneyimleriniz benim için çok önemli. İyi günler

Son düzenleme:

emrhnugrl

APPRENTICE
29 Kas 2020
13
4
21
Cihazımda SSD var zaten, tek eksiğim yedeklerim için bir disk. Sonrasında big sur'a geçeceğim.
Kendi cihazınızı neden Macbook pro 12,1 değil de macbook air olarak tanıttınız? HDD olduğu ve ekran kartı 6100 değil de 5500 olduğu için mi? Bir de bluetooth ve kulaklık girişinde sıkıntı yaşadınız mı? Sorularla canınızı sıkıyorsam kusuruma bakmayın cihazlarımız aynı model olduğundan deneyimleriniz benim için çok önemli. İyi günler
Tam hatırlayamadım ama sanırım CPU ve GPU yüzündendi, evet.

Laptop Modeli
Casper Nirvana C500
İşlemci Modeli
Intel Core i5 5200U
Grafik Kartı
Intel HD Graphics 5500
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC269
Disk ve RAM
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler