[Başarılı Kurulum] Dell Inspiron 15 3542 | Mojave 10.14.6

artful_racoon

APPRENTICE
9 Ağu 2019
4
3
21
OriginalPng.png

Dell Inspiron 15 3542 laptopuma App Store'dan indirdiğim Mojave ve son sürüm Clover ile temiz bir kurulum yaptım ve stabil bir şekilde çalışmakta. Eğer bir Macbook'a erişiminiz varsa USB'nizi onun üzerinden hazırlayıp öyle kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Son BIOS güncellemesi A14'ü kurduktan sonra BIOS'da Virtualization ve Secure Boot'u devre dışı bırakmanız yeter.

config.plist olarak RehabMan'in GitHub repo'sundan HD4600_4400_4200'ü alabilirsiniz, sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Kurulumda sadece FakeSMC, Lilu, WhateverGreen, VoodooPS2, USBInjectAll kextleri yeterli oluyor. Daha sonrasında isteğinize göre kextleri /Library/Extensions'a kurabilirsiniz.

GT840M Optimus grafik kartım desteklenmediği için DSDT ve SSDT patchleri ile devre dışı bıraktım; sleep çalışmadığı için ayrı olarak DSDT'de gerekli _PRW ve WAK patchlerini yaptım ve o da çözüldü.

AppleALC desteklenmediği için VoodooHDA ile ses alıyorum.

WiFi için bu posttaki kextleri kurdum.

Keyboard ve touchpad için VoodooPS2 kullanıyorum, keyboard shortcuts ayarları ile three finger gestures dahil çalışıyor.

VirtualSMC yerine FakeSMC kullandım.

AppleBacklightFix ile ekran parlaklığını hallettim.

Laptopda DVD'yi çıkartıp yerine 2. bir SSD taktım, ana SSD'de Mojave , 2. SSD'de Windows 10 ile dual boot yapıyorum, aralarında Clover ile sıkıntısız bir şekilde geçiş yapabiliyorum. Bootloader ayarlarında Clover'a öncelik vermeniz yeter, diğer türlü Windows Boot Manager default olarak açılıyor ve Clover'a USB olmadan bootlayamıyorsunuz. Bunu da buradaki yönergeleri uygulayarak halledebilirsiniz.

Çalışmayan tek şey Bluetooth, o da aslında WiFi kurulumundan sonra olması gerektiği gibi çalışıyor ancak laptop kullanıldıkça ilginç bir şekilde rastgele bir anda bozuluyor ve bir daha çalışmıyor. Neden olan şeyi bilmiyorum ancak farkettim ki her şey bittikten ve App Store'dan uygulama indirmeye başladıktan sonra kırılıyor.

Sistem: Dell Inspiron 15 3542
İşlemci: Intel i5 4210U | Intel HD Graphics 4400
Ekran Kartı: Nvidia GT820M (Optimus)
RAM: Kingston 8GB Tek Slot
WiFi/BT: Qualcomm Atheros AR9565

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler