[Başarılı Kurulum] Dell Optiplex 3070 micro i5 | macOs Catalina

kaskas123

APPRENTICE
26 Kas 2019
21
1
21
2 hafta uğraşmamdan sonra başarılı bir kurulum gerçekleştirdim. Kurulumdan sonra direkt olarak 10.5.2 güncellemesini sorunsuz gerçekleştirdim.

Ürün özellikleri
i5-9500T
uhd 630
4gb+16gb olmak üzere 20gb ram
Wifi/Bluetooth yok.

Kurulum için mac mini 8,1 SMBIOS'sunu kullandım. Bir tane EFI dosyası ve bir tane de link bırakıyorum. Linkte EFI_ENTER olanını kullandım. Bunu paylaşmamdaki amaç, bu yamasız. Belki yamalar ileride size sorun çıkarabileceği için direkt orijinal hâlini paylaşmayı mantıklı buldum. Bunu yükledikten sonra forumdaki intel fb ile ileri düzey intel fb yamasını takip edip kendiniz yapabilirsiniz. EFI ise yamalı versiyonu. Kurulum bittikten sonra EFI ile direkt kurulum yaptım.

Çalışmayan Şeyler:
Öndeki audio jack
Hoparlör
4K görüntü
Biraz kurcaladım ama başka çalışmayan bir şey bulamadım. Forumdaki appleALC'de yer alan tüm layout-id'leri denememe rağmen audio jack'leri çalıştıramadım. Yorulduğum için usb ses kartı kullanıyorum.
Bir de 4K görüntü çıkışı alamıyorum. Başka bir sitede, aynı sistemde bios'u yamalayarak 4k çıkış elde eden var. Ben beceremediğim için yapmadım. Buraya linki bırakıyorum.

Önemli notlar:
1-) EFI ile çift monitörle kullanabiliyorum. HDMI ve DP'den ses de alabiliyorum. Yamayı yaptıktan sonra DP-to-HDMI kablosu ile bağladığımda da sorunsuz çalıştı.
2-) EFI'yi kullanmadan önce, EFI'deki config.plist içerisindeki serial number, SmUUID ve Custom UUID kısımlarını X ile doldurdum. Clover configurator ile bunları yeniden oluşturmanız gerekecek.

Orijinal hâlinin Github linki
EFI Github Linki

NOT: Bu benim ilk hackintosh deneyimim. Karşılacağınız bir problem olursa bu konunun altına yorum yapmayın. Problemini konu olarak açın.

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
3,467
786
2,351
Tebrikler ve bilgi için teşekkürler.

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler