[Başarılı Kurulum] GA-X58A-UD3R (rev. 2.0) + RX 580 ROG STRİX

linuxcu

APPRENTICE
4 Eki 2017
88
4
21
30
10346
Sistem Bilgileri
  • İşlemci : İntel Core i7 950 link
  • Ram : 6 GB 1600 Mhz DDR3
  • HDD : SSD KINGSTON SA400S37120G
  • Ekran Kartı Harici : RX 580 ROG STRİX TOP EDİTİON
  • Ethernet : Realtek RTL8168E/8111E PCI Express Gigabit Ethernet
  • Bios Sürümü FH
Normalde sistemi overclock işlemi yaparak kullanıyorum, hackintosh tarafında Overclock işlemi uygulamadım kullandığım ağır sayılabilecek uygulama photoshop : ) ( çok nadir A.E).

1. Usb imajının içerisinde ki Clover EFI v2 uygulamasını kullanmayın. Bu anakart ile uyumlu sürüm Clover_r3793 ve şu an ki güncel sürüm olan Clover_v2.5k_r5018.zip
  2. Bios ayarları için video izleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus FW mode'dir.
    10344

Sistemimde 2 adet SSD mevcut FW Mode aldığınız zaman diğer diskinizde ki sistem muhtemelen açılmayacaktır. Kurulumdan vazgeçer yada hata yaptınız, diğer diskinizde ki sisteme geçmek için auto ya alabilirsiniz. Hackintosh kurulumu esnasında kurulum bittikten sonra 'da FW mode olarak kalmalıdır aksi takdirde Clover EFI olmadan direk windows yada artık ne kullanıyorsanız o başlayacaktır. Kurulumu başarılı olarak gerçekleştirdiğinizde Hackintosh kurulu diski biostan birinci sıraya alıp başlatırsanız Clover bootloader ekranında windows menusundan boot ederek windowsunuzuda kullanabilirsiniz.
  3. Bu sistem MacPro5,1 ile uyumlu çalışmaktadır. Yabancı forumlarda 6 seçende olmuş ben heyecan aramadığım için 5.1 'de kaldım.
  4. Majove'de kurabilirdim ancak high siearra imajı olduğu HS kurulumu gerçekleştirdim.
  5. macOS Sierra da AMD RX 580 & 480 çalıştırmak ATI/AMD Ekran Kartları İçin Uyumluluk Rehberi
Aynı donanıma sahipseniz ekteki config i indirip kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler