1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Başarılı Kurulum] Gigabyte AORUS Z370 Gaming 7 | High Sierra 10.13.4

'Başarılı Kurulumlar' forumunda M.Duman tarafından 24 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. nl7cOBgrqXQbS9O4E2BwRxJ86lbFzAl-.jpeg

Sistem Özellikleri
    • Processor: Intel Core i7 8700k
    • CPU Cooler: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB
    • Graphics Card: MSI GeForce GTX 1070 Gaming X
    • Mainboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7
    • RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) VENGEANCE RGB
    • HDD: WD 2TB Blue 7200RPM 64MB Cache
    • SSD: Samsung 512GB 960 PRO M.2 Sata NVMe SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 2100MB)
    • PSU: Cooler Master MasterWatt 700W 80+
    • Case: Cooler Master Master Case PRO 6
    BIOS Ayarları

Bios üzerinde yapılması gereken minimum ayarlardır, sistemin kararlılığı için kesinlikle bu şekilde ayarlanması önerilir.
    1. Save & ExitLoad Optimized Defaults
    2. M.I.T. → Advanced Memory Settings Extreme Memory Profile(X.M.P.) : Profile1
    3. BIOS → Fast Boot : Disabled
    4. BIOS → LAN PXE Boot Option ROM : Disabled
    5. BIOS → Storage Boot Option Control : UEFI
    6. Peripherals → Trusted Computing → Security Device Support : Disable
    7. Peripherals → Network Stack Configuration → Network Stack : Disabled
    8. Peripherals → USB Configuration → Legacy USB Support : Auto
    9. Peripherals → USB Configuration → XHCI Hand-off : Enabled
    10. Chipset → Vt-d : Disabled
    11. Chipset → Wake on LAN Enable : Disabled
    12. Chipset → IOAPIC 24-119 Entries : Enabled

Gerek duyacağınız kaynaklar:

macOS imaj Dosyası

NVida için Web Sürücüsü
    Ses Sürücüsü

8700K Coffee Lake CPU bilinmeyen CPU olarak görünmekte, Fake ID ile bunu görünür hale getirebilirsiniz. Beni rahatsız etmediği için herangi bir değişiklik yapmadım.

Kullandığım KEXT ve gerekli dosyalar için EFI klasörünü buradan tenin edebilirsiniz.

GIGABYTE-Z370-AORUS-10.13.4-Hackintosh-EFI

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Başarılı bir kurulum, ellerine sağlık :)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    M.Duman bunu beğendi.
  3. Merhaba,
    Donanım kaç ₺ tuttu? All in one bir bilgisayar için önerin var mı?

#4 Guney3858, 18 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 18 Mayıs 2018
  4. AIO'ların bir çoğu yerleşik GPU'ya sahip oldukları için, tavsiyede bulunamıyorum. AIO yerine hem boyuttan istifade hem de işlevsellik açısından hackintosh uyumlu MiniITX bir sistem toplamak en sağlıklısı olur. AIO konusunda ısrar ediliyorsa da alttaki faktörleri göz önünde bulundurmalı;
    • Optimus değil, Native GPU olmalı (Bulunduğu modeldeki ekran kartı mobil platform ise, sorun yaratabilir. Bkz; GT820M gibi)
    • Kesinlikle Intel ailesi işlemcilerden olmalı. AMD neredeyse %80 sorun yaratacaktır.
    • CPU dahili değilse şayet, ilerisi için yükseltilebilir bir uyum sağlanabilir.
    • Belli bir takım standart BIOS ayarlarına sahip olması gerekir.
    • Donanımdaki bileşenlerin uyumlu olması ise en önemli konu
    Üreticiler ünümüzde bir çok AIO bilgisayarlarda, bildiğimiz dizüstü donanımını kullandıkları için bir takım SSDT VE DSDT düzenlemeleri de gerekebilir. Oldukça meşakatli bir durum. Yorumum bu şekildedir. Alttaki linkte, hackintosh için oldukça muazzam satın alma rehberi mevcut. Dilersen inceleyebilirsin;

Building a CustoMac: Buyer's Guide May 2018 | tonymacx86.com

Guney3858 bunu beğendi.
  5. Üstad merhaba,
    ASUS Türkiye
    linkindeki iki üründen hangisini mini olarak tavsiye edersin önerin nedir?

Birde işletim sisteminin DOS olma sebebi dilediğin OS'u seçme şansını vermek için mi yoksa parasal mı?

6. VivoMini VC66 donanıma baktığımızda uyumlu görünüyor fakat dediğim gibi, denemeden birşey denilemez.
    Bu arada bu cihaz AIO değil, MiniDesk olarak literatüre geçmektedir, bilgin olsun

DOS olma sebeplerinden biri de elbette ticari koşullardır. Sonuçta sana yüklü bir işletim sistemi verdiğinden, bunun ücretini de ekstra olarak yansıtmaktadırlar.
    DOS olarak alıyorsan, minimum 50$ ve üzeri rakamlarda (işletim sisteminin seviyelerine göre) fiyat daha uygun olmaktadır

Guney3858 bunu beğendi.
  7. Dos yüklü bilgisayarda hackintosh kurulum çok farkeder mi?

Yükleniyor...
Yükleniyor...