1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Başarılı Kurulum] i7 6700K & MSI M7 macOS Mojave

'Başarılı Kurulumlar' forumunda chachaz tarafından 7 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Anakart : MSI M7 Z170
    İşlemci: i7 6700K
    Ram: Corsair Vengeance 16 GB 3200Mhz
    Ekran Kartı: Sapphire Dual X R9 280
    SSD: SAMSUNG EVO 840 250 GB

Bios Ayarları:
    1. Settings -> Advanced -> Windows OS Configuration -> Disable Windows 7 Installation
    2. Settings -> Advanced -> USB Configuration -> Enable XHCI Hand-off
    3. OC -> CPU Features -> Disable CFG Lock

Kurarken hiç bir problem yaşamadım. Tüm cihazlarımı otomatik olarak gördü. Ayrıca HP Deskjet 4640 yazıcımı da wifi üzerinden kullanabiliyorum.

Tam olarak bu config ve boot olaylarını çözemedim belki problemler var bilemiyorum ama ilerleyen günlerde bakıcam.

5KAnslgDj69gxd4qqT1O6dO-NkOD_pU4.png

#1 chachaz, 7 Kasım 2018
    Son düzenleme: 7 Kasım 2018
    montezuma bunu beğendi.
  2. Bende boot konusunda bayağı sıkıntı yaşamıştım, msi laptop kullanıyorum. Ne yaptıysam hiç bir şekilde boot ekranında uefi destekli boot ettiremedim (legacy boot ta sürekli hata aldım). Sorunu şu şekilde aştım, Boot dosyalarının bulunduğu disk bölümünde EFI klasörünün içerisine Microsoft/BOOT olacak şekilde klasör açtım ve EFI/BOOT/BOOTX64.efi dosyasını EFI/Microsoft/BOOT/ klasörünün içine kopyalaıp dosya ismini bootmgfw.efi olarak değiştirdiğimde clover boot menüsü geliyor fakat bios ekranında windows boot manager olarak listeleniyor ama çalışıyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...