[Başarılı Kurulum] i7 6700K & MSI M7 macOS Mojave

chachaz

APPRENTICE
2 Haz 2018
1
1
0
25
Anakart : MSI M7 Z170
İşlemci: i7 6700K
Ram: Corsair Vengeance 16 GB 3200Mhz
Ekran Kartı: Sapphire Dual X R9 280
SSD: SAMSUNG EVO 840 250 GB

Bios Ayarları:
  1. Settings -> Advanced -> Windows OS Configuration -> Disable Windows 7 Installation
  2. Settings -> Advanced -> USB Configuration -> Enable XHCI Hand-off
  3. OC -> CPU Features -> Disable CFG Lock

Kurarken hiç bir problem yaşamadım. Tüm cihazlarımı otomatik olarak gördü. Ayrıca HP Deskjet 4640 yazıcımı da wifi üzerinden kullanabiliyorum.

Tam olarak bu config ve boot olaylarını çözemedim belki problemler var bilemiyorum ama ilerleyen günlerde bakıcam.

5KAnslgDj69gxd4qqT1O6dO-NkOD_pU4.png

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: montezuma

Promet

APPRENTICE
1 Eki 2018
39
2
0
33
Bende boot konusunda bayağı sıkıntı yaşamıştım, msi laptop kullanıyorum. Ne yaptıysam hiç bir şekilde boot ekranında uefi destekli boot ettiremedim (legacy boot ta sürekli hata aldım). Sorunu şu şekilde aştım, Boot dosyalarının bulunduğu disk bölümünde EFI klasörünün içerisine Microsoft/BOOT olacak şekilde klasör açtım ve EFI/BOOT/BOOTX64.efi dosyasını EFI/Microsoft/BOOT/ klasörünün içine kopyalaıp dosya ismini bootmgfw.efi olarak değiştirdiğimde clover boot menüsü geliyor fakat bios ekranında windows boot manager olarak listeleniyor ama çalışıyor.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler