[Başarılı Kurulum] Lenovo T460S - macOS X Mojave 10.14.5

umutbektas

APPRENTICE
23 Nis 2017
19
9
21
İstanbul
10211

Sistem Özellikleri
  • Lenovo T460S
  • i5 6300U vPro
  • Intel HD 520
  • DDR4 8GB 2133MHz RAM

macOS X Mojave 10.14.5

  • Kamera, ses, usb, dock, batarya, hdmi sorunsuz çalışıyor. MiniDP 'dan VGA çevirici kablo ile bazen görüntü alabiliyorum kimi zaman ekran gidiyor ve güç düğmesinden yeniden başlatmam gerekebiliyor.
  • Dock üzerinde olan tüm portları sorunsuz kullanıyorum, VGA, DVI vb.
  • TrackPoint sorunsuz çalışıyor. TouchPad için aynısını diyemiyorum. Parmağımı kaldırmadan kullandığım zaman problem yok ama üst üste dokunduğum zaman takılıyor.
  • Kullandığım DSDT dosyaları içinde PS2K olanı kullanmadığım zaman TouchPad sorunsuz çalışıyor tabi bir TrackPad değil. Bu sefer TrackPoint ve tuşları çalışmıyor. PS2K kullanarak TrackPoint 'i seçtim ekstra kullandığım BetterTouchTool üzerinden TrackPad speed ayarını artırarak geçerli derece de takılma olayını aştım.
  • Nadir de olsa sistemi kapatmama rağmen yeniden başlatabiliyor. Emin olmamakla birlikte şarjı taktığım zaman veya çıkardığım zaman kafası karışıyor gibi. Wifi konusunda ise raslantı eseri tp-link Archer T2U Nano adaptörüne denk geldim. Cihazın garantisi devam ettiği için dışarıdan olan bir wifi adaptörü tercih ettim.
  • Cihaz üzerinde sadece macOS X kurulu, haftalardır kullanıyorum ve memnunum. FaceTime ve iMessage 'da aktif olarak çalışıyor. Kullandığım kaynak üzerinde değişiklikler yaptım dileyen olursa paylaşırım.

Kullandığım Clover kaynağı:
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

asd.u

JEDI
16 Nis 2017
266
15
221
29
Hocam ayni makinenin 12gb ramli hali var da bios ayarlariniz ve dosyalarinizi paylasma imkaniniz var mi?
 

umutbektas

APPRENTICE
23 Nis 2017
19
9
21
İstanbul
EFI dizinini buradan indirebilirsiniz.

FaceTime için config.plist dosyasında bu linkte olan adımları uygulamalısınız.

Kext kurulumu ve NVRAM için bu linkte olan Part 2- Post OS Installation and Setup başlığı altında olan adımları uygulamanız da fayda var.

Başlık altında olan adımları uygulamak için de bu kaynakta olan dosyaları indirmeniz gerekli.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler