[Başarılı Kurulum] Lenovo V310-15IKB macOS Sierra, Mojave

bugra

APPRENTICE
29 Ağu 2018
34
4
71
10017


Herkese merhaba;

Donanım uyum konum 'a bakarsanız laptop'uma sadece, Sierra işletim sistemini kurabiliyordum. 10 günlük denemenin sonunda Mojave'yi de kurabilirdim! Şimdi sırada High Sierra var.

Donanıma Gelecek olursa;
İntel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 8192MB RAM
İntel(R) HD Graphics 620
AMD Radeon (TM) 530
Wifi: Intel Dual Band Wireless AC 3165

Sierra ile ilgili kısım;


Kurulan sürüm: Sierra (Appstore bütün güncellemelerini aldı)
Sierra Sistem Dosyaları ve Kurulum adımları için lütfen bu konuyu inceleyin. Olurda yönlendirdiğim konuda hazırladığınız usb bellek içerisindeki efi işinize yamadı. Hemen kendi Clover dosyamı sizlerle paylaşıyorum doğrudan kurulum yapabilirsiniz.
Sierra Clover:
Lenovo V310-15IKB - Sierra.zip
Ben bu clover dosyasını kendim için düzenleyip yaptım dilerseniz kullanabilirsiniz. Sesi,Etherneti kendisi tanıyor en azından benim cihazımda böyle. Ayrıca içindeki kext dosyaları şu an en güncel olanları.

Çalışan aksamlar;

Kamera, Touchpad, Klavye, Ses giriş ve çıkışları, Bluetooth, CD RW, Batarya Simgesi(ni gösteriyor yalnız boş diyor), Dahili ekran kartının boyutu doğru çalışıyor daha önceden 8 mb vs yazıyordu o problem yok, Ethernet, Uyku Problemi yok.

Çalışmayan Aksamlar;

Wifi, Parlaklık Açıp Kapama, Harici AMD Radeon R5 530 2GB.

Mojave ile ilgili kısım;

Kurulan Sürüm: Mojave
Mojave sistem dosyaları ve Kurulum adımları için lütfen bu konuyu inceleyin. Konuya ek olarak ben balenaEtcher programı yerine Win32 Disk Imager programını kullandım. Usb dosyasını oluşturmam yaklaşık olarak 15 dakikamı aldım. Tabi ben Osxinfo.net 'in kendi efisiyile hiç bir şekilde kurulum yapamıyordum o yüzden efi dosyasını değiştirmek durumunda kaldım. Hemen laptopum ile entera bas kuruluma başla clover dosyamı paylaşıyorum.
Mojave Clover;
Lenovo V310-mojave.zip
Ben bu clover dosyasında bu laptop için Sesi,Etherneti kendisi tanıyor. Ayrıca içindeki kext dosyaları şu an en güncel olanları. Yani tek tek kext aramınıza gerek yok.

Çalışan aksamlar;

Kamera, Touchpad, Klavye, Ses giriş ve çıkışları, FN tuşları, Bluetooth, CD RW, Dahili ekran kartının boyutu doğru çalışıyor Ethernet, Uyku Modu (kısmen).

Çalışmayan aksamlar;

Batarya göstergesi bir türlü yapamadım. Uyku modu (kısmen), WiFi, Harici AMD Radeon R5 530 2GB.

Uyku Modu (Kısmen) ne demek?
Laptopu uyku moduna alınca problem yok çalışıyor. Lakin kapağı kapatınca reset atıyor.


Evet arkadaşlar pil yamalamayı bilmediğim için kurulumlarda batarya konusunda yardımcı olamadım kusura bakmayın öğrenirsem cloverları güncellerim. Lakin demelerimin sonucunda sürekli laptopu bozdum bilginize:D:D:D.

İyi forumlar.
High Sierra hakkında konu güncellemesi;

Selam arkadaşlar, High Sierra kuramadım maalesef. Dil ekranını geçemedim. ig platform id 0x12345678 deneyerekte çözüm bulamadım ve vazgeçtim maalesef.
 
Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: montezuma ve KaoS

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler