[Başarılı Kurulum] macOS El Capitan 10.11.6 - GA-G31M-ES2L (rev. 2.x)-Intel Pentium E6300 - HD5450

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
31
7
21
24
Sistemi Açarken 2 Forum bana çok yardımcı oldu, bu yüzden bu konuyu ikisine de teşekkür etmek için açıyorum.

Sistem : (0 sıkıntı herşey çat çat kuruluyor. Hiç bir hata almıyorsunuz. )
Anakart : GA-G31M-ES2L (rev. 2.x)
İşlemci : Pentium E6300 2,6 GHz Dual-Core
Ekran Kartı : ATI Radeon HD 5450 Series 1024 MB (VGA portu üzerinden)
Ram : 2,5 GB 800 MHz DDR2 SDRAM
İnternet : Onboard ethernet kartı - Qualcomm Atheros AR8131 Gigabit Ethernet
Ses: Onboard ses kartı - Realtek ALC883 Ses Yongası

hiçbir sorun yok üstelik apple servisleride çalışıyor.

tüm apple hizmetleri çalışıyor ve iphone la senkronize (Appstore- imessage (nasıl yazılıyorsa artık)- icloud)
telefona mesaj atıyorlar bildirimi bilgisayara geliyor vs.

Bios ayarları; Biosu sıfırladım ve hiçbirşeyi değiştirmedim.
Daha sonra @montezuma nın hazırladığı El Capitan imajını kullandım.(bu donanımla kurabileceğiniz en üst sürüm) Bir mac'im olsa ancak bu kadar rahat kurardım hiçbir boot komutunu değiştirmeden, hata almadan kurdum.
Masaüstü geldikten sonra clover bootloader (Clover_v2.4k_r4910) ile Aşağıdaki gibi kurdum.

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):

• Bootloader -> Install boot0ss in MBR
  • CloverEFI-> Buna Dokunmayın
  • Drivers64UEFI-> OsxAptioFixDrv-64
  • Install RC scripts on target volume yada Install all RC scripts on all other boot volumes
Screenshot 2019-04-10 at 23.53.53.png

daha sonra dsdt hazırlama vs var ben efi klasörünü paylaşıcam bunun içinde clover var sadece clover klasörünü değiştirin.

şimdi sırada ses ve ethernet kextleri var easykext pro (easykextpro kext arşivin içinde var) kullandım siz ne ile isterseniz bu kextleri s/l/e şeklinde kurun.

buraya kadar geldiğinizde ekran kartınız dışında her şey çalışacak hd5450 yi kurmakta çok kolay eğer benim verdiğim cloverı kullanıyorsanız sadece bu 2 kexti kurmanız yeterli. (kendi confing dosyanızı kullanıyorsanız ekstra olarak birde inject ATI yi işaretlemeniz gerekir clover configratordan)

Hd5450 yi vga portu üzerinden sorunsuz kullanıyorum.

türkçem biraz gıttır anlatamadım muhtamelen, anlamadığınız yerleri aşağıya sorun.

birde pencereleri sağa sola dayamak için uygulama bilen varsa yazabilir mi 2 pencereyi yan yana getimek ömrümü yiyor.

Özetle sıfır sıkıntı 5 kuruş harcamadan mac os kurulumu bu şeklde. Kurulum Paketi:
GA-G31M-ES2L (rev. 2.x)-Intel Pentium E6300 - HD5450.zip

Ekran görüntileri: Ekran görüntüleri — Яндекс.Диск (bu foruma gömmeyi bulamadım sory, girin yandexe bakın ne yapayım)

@montezuma bu işe başladığımda ilk sen yardımcı oldun, seni çok sinirlendirdim bana bir şeyler yaptırabilmek için aynı şeyi defalarca anlatın bıkmadan usanmadan. Bu kurduğum 2.mac ve hiç yardım konusu açmadan kurdum öğrettiklerinle. Ne kadar mutlu etin anlatamam - seni seviyorum - allah razı olsun.

nZbtyeMoXERTMdIdOxi9uNDwykwfF3XK.jpeg

bu resimdeki dock temasını bende el capitana kurabilirmiyim. çok beğendim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Biz sadece yol gösterdik. Önemli olan o yolu devam ettirmek ki sen bunu yapmışsın. Eline sağlık.

Digestor

APPRENTICE
26 Tem 2017
5
0
0
23
Güzel olmuş ellerinize sağlık, performansı nasıl? Windows'a göre artış oldu mu? Merak ettim de.

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
31
7
21
24
Hızı için bir şey diyemem dual boot win8.1 lite kullanıyorum oda oldukça hızlı ama telefonla senkronizasyonu (imassage notlar anımsatıcılar mail vs) ve animasyonları çok güzel bu yüzden windowsu bir daha açmayı düşünmüyorum. Mac kesinlikle 10 numara.

hznedstark

APPRENTICE
18 Eki 2017
15
4
0
öncelikle tebrikler hocam,
pencereleri sağa sola dayamak için şu linkteki programı bi deneyebilirsiniz.
onun haricinde bir şey sormak istiyorum. iMessage ı aktifleştirirken bir problem yaşadınız mı clover configurator'dan herhangi bir değişiklik yaptınız mı şayet yaptıysanız bu değişiklik ne oldu? FaceTime ı aktifleştirmeyi denediniz mi?
şimdiden teşekkürler

zeka111

APPRENTICE
14 Ağu 2017
31
7
21
24
hayır bu şekilde hepsi çalışmaya başladı face time dahil açılıyor ama kamera mic yok

dsdt.aml yi değiştirmeyi dene

sakultakim

APPRENTICE
11 Mar 2019
40
0
1
19
Konya
Merhabalar, elimde ECS G31, Pentium E6300 ve HD6510 ekran kartı var. Ekran kartı Clover ekranında 5570 series olarak gözüküyor. Benim bu yamayı kullanmam mümkün müdür?

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler