1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

[Başarılı Kurulum] macOS Mojave-MSI H81M-P33-Intel i5 4570

'Başarılı Kurulumlar' forumunda cuci tarafından 24 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Sistem :
    Anakart : MSI H81M-P33
    İşlemci : Intel i5 4570 3.2 Ghz
    Ekran Kartı : Onboard Intel 4600 Graphics DVI çıkışı
    Ram : 2x4 8 GB Kinsgton
    SSD : Sandisk SSD Plus 120 GB
    İnternet : Onboard ethernet kartını kullanıyorum.

Ek donanımlar :
    Ses Kartı : Apogee One ios&mac
    Klavye Mouse : Logitech Klavye Mouse Seti

@montezuma üstadın kurulum dosyasını usb ye yazdırıp, kurulumu en ufak bir takılma yaşamadan tamamladım. (Sistemimde dual boot vb yok. Tek SSD üzerine sadece macOS kuruldu.)

Kurulum dosyası yine harika hazırlanmış hiçbir sorun yaşamadım, buradan öncelikle bunun için teşekkür ederim.

Kurulum sonrası çalışmayan veya problemli çalışan hiçbir donanım olmadı. Hepsi sorunsuz çalışıyor. Kurulum sonrası sistemim yavaşlar diye korkuyordum ama, aksine çalışmada biraz daha hızlanma gözledim. Dark Mode ne saçma şey, bildiğin tema işte diyordum, ama gözüme çok güzel gözüktü. Light Mode a geri dönemedim. :)

En sevindiğim konu ise ses kartı ile ilgili oldu. Dünyadaki bir çok Apogee One 2 ses kartı kullanıcısı (buna ben de dahilim) App Store a girince, Apogee ses kartının çalışmayı durdurmasından şikayetçiydi. Usb kablosunu söküp, geri takmadıkça ses kartı çalışmıyordu. Mojave ile bu sorun kalkmış. Artık App Store a girince, ses kartı sorunsuz çalışmaya devam ediyor ve buna çok sevindim.

Sorunsuzca Mac kullanma keyfi yaşamama imkan sağlayan bu foruma ve yönetici/yöneticilerine teşekkür ederim. :)

GbICXFP4foQ_A6wionXmfs5uN6J8HjJk.jpeg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Emeğine sağlık :)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Merhabalar arka planınız çok güzelmiş acaba onu kullanabilme şansım var mı ?

4. Teşekkür ederim. :)

Yoğunluğumdan bir süredir foruma giremiyordum. Mesajınızı şimdi gördüm. Arkaplanın saf halini aşağıya ekledim.:)

UQD33S5cAYMXkTsg1eIlPM_MKZN_LXLw.jpeg

#4 cuci, 9 Kasım 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Kasım 2018
  5. Çok teşekkür ederim.

6. Elinize sağlık.Kurulum sonrası yaptığınız bir patch yama vs mevcut mu ?

7. Hayır herhangi bir yama yapmadım. Kurduğum gibi direkt kullanmaya başladım, herşey kusursuz çalışıyor.

montezuma bunu beğendi.
  8. İşletim sisteminiz hayırlı olsun :) merak ettim de acaba dvi-hdmi kablo ile ekstra bir ayara gerek kalmadan ses görüntüyü aktarabilir mi acaba? (Sonuçta hdmi ve dvi çalışma voltajları aynı)

9. Teşekkür ederim. Bahsettiğiniz sanırım anakarttaki DVI çıkışına diğer ucu HDMI olan bir kablo ile, yine HDMI girişi olan bir monitör bağlamak. Ben denemedim ama, bir çok farklı senaryoda çalıştığını gösteren videolar ve örnekler görmüştüm. Ucuz bir kablo alıp denemek lazım. Ancak sorduğunuz soruda bir tek şu husus olumsuzluk içeriyor : DVI çıkışı sadece görüntü sinyalleri taşıdığı için, HDMI dönüştürücü kablo da kullansanız sesi iletemeyeceksiniz maalesef. Sadece görüntü sinyali monitöre ulaşacaktır.

10. Yanlış biliyorsunuz dvi çıkış hdmi ile neredeyse aynı özellikleri taşıdığı için sesi de taşıyor. Kullanmasam belki yanlış biliyorum diye düşünürdüm ama eski anakartımda bu şekilde kullanıyorum. (Dvi to hdmi kablo bağlayınca ekranı hdmi ekranı olarak görüyor eğer ekran kartı sesi destekliyorsa hdmi protokolü kullanarak hdmi output üzerinden gönderiyor.)

Yükleniyor...
Yükleniyor...