[Başarılı Kurulum] macOS Sierra | Ryzentosh

harryhur

APPRENTICE
4 Eki 2018
17
1
0
22
AodCizB6D2y5zBIh66AZilryTVgcmewN.jpeg

Donanım Bilgilerim
  • MSI B350M MORTAR
  • 16 GB CORSAIR DDR4 3000MHZ
  • AMD RYZEN 5 1600 + WRAITH FAN
  • 120 GB CORSAIR FORCE LE SSD
  • 240 GB TOSHIBA OCZ SSD
  • ASUS DUAL-GTX 1060 6GB GPU
  • REALTEK RTL8192CU WIRELESS
Çalışmayanlar;
  1. Sadece ekran kartını tanıtamadım, nv_disable=1 yapmazsam cloverdan sonra siyah ekranda kalıyor.
  2. Ses kartında da sorun var sanırım ses kalitesi çok az geliyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
18 Nis 2017
1,630
559
0
İstanbul
Sadece ekran kartını tanıtamadım, nv_disable=1 yapmazsam cloverdan sonra siyah ekranda kalıyor
Ekran kartın ile ilgili linki inceleyebilirsin; macOS Sierra 10.12.6 Nvidia Web Driver Sürücüsü | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Ses kartında da sorun var sanırım ses kalitesi çok az geliyor
Ses kartında hata yoktur, mutlaka yanlış giden bir şeyler var. İlk öncelik olarak AppleALC veya CloverALC yöntemlerini uygulayabilirsin.
Bu arada; emeğine ve ellerine sağlık :)
Sistemini stabil bir şekilde hazırladığında, rehberini nasıl kurduğun ile ilgili yöntemleri ve config dosyalarını paylaşabilirsen, seninle aynı donanıma sahip arkadaşları da memnun etmiş olursun.. :)

harryhur

APPRENTICE
4 Eki 2018
17
1
0
22
Stabil hale getirir getirmez video çekeceğim. Verdiğiniz link 10.12.6 ya uyumlu. Ancak ben 10.12.5 sürümün AMD için uyumlu kernelini kurabildim. Bu yüzden o linkteki dosyayı çalıştıramıyorum

harryhur

APPRENTICE
4 Eki 2018
17
1
0
22
Imaj numarasını belirtmediğin için Sierra 10.12.6 imajı kurduğunu düşündüm. 10.12.5 için webdriver'in linkini hemen alta ekliyorum

Şart değil, maddeler halinde belirtmen de yeterli olacaktır..
Haklısınız sabahtan beri bununla uğraşıyorum yazdım sanıyordum. Bu dosyayı kurdum sorunsuz bir şekilde ancak cihazı kapatıp açınca logoda yükleme ekranı bir anda siyah olmaya başladı. Nv_Disable yapınca 7mb olarak bilgisayarı açıyorum, nvidia programını da görüyorum ancak aktif hale getirince yükleme ekranı siyahta kalıyor

harryhur

APPRENTICE
4 Eki 2018
17
1
0
22
bugün hackintoshu ekran kartı ile 1 kez açabildim. Çözümü cihazın modelini ve boardname kısmını değiştirerek elde ettim. ancak bunu clover ekranından tek boota mahsus olarak yapmıştım. Her seferinde iMac14,2 yazmamak için bu kısımları clover ile config dosyasından düzenledim. Ancak bundan sonra yine aynı şekilde cihaz bootun yarısında siyah ekranda kalmaya başladı. Bir de bazen tam apple logosu gelecekken girilmez işareti gelip kalıyor onu da anlayabilmiş değilim.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler